Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, ha...

Mi lehet az oka annak, ha valaki nem csinálná végig újra a gyereknevelést egy újabb gyerekkel?

Figyelt kérdés

Pl. tegnap Redditen egy anyuka kérdezte, hogy miért akkora probléma a családtagoknak, ha ő nem szeretne második gyereket, mert a gyerekvállaláshoz külön idegrendszer kell, és ő tudja, hogy ezt mégegyszer nem lenne képes végigcsinálni.


Meg a kommentekben is volt olyan, hogy csak szenvedsz a terhességgel, szüléssel majd a gyerekneveléssel.


nov. 29. 08:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Lődd már le magad, de tényleg!

Te ne vállalj gyereket! Ép értelmű, ép idegrendszerű felnőtteknek se könnyű, de aki mentálisan problémás, mint te, annak katasztrófa.

nov. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom te még mindig itt rontod a levegőt?

Millió egy választ kaptál hasonló kérdésekre.nem volt még elég?

Még jó,hogy mindenki el tudja dönteni,hogy mit akar...

nov. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi annak az oka, hogy valaki nem akar újra iskolába járni? Mi lehet annak az oka, hogy valaki nem akar még egyszer felmászni a hegy tetejére? Mi lehet annak az oka, ha valaki nem akar többet polipot enni?

Mi lehet annak az oka, ha valaki többet nem akar ilyen értelmetlen kérdést látni itt?

nov. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Napi kérdés új köntösben.
nov. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. 46 éves vagyok, egyik gyerekem 18, a másik 16. Ha most csinálnék egyet, 14 éves korában 60 lennék, a 25 éves korát meg sem érném jó eséllyel.


Harmadikat meg nem is terveztünk, mire a nagyobb 5 éves lett, épp elég volt addigra az éjszakázásból, a pelenkázásból, a gügyögésből, és jól esett, amikor a gyerek reggel ágyba hozta a kávét (ok, a tegnapi hideg maradékot, azt is szanaszét folyatta a tálcán) - onnan visszanézve a kezdetekre, amikor még a fejét is fogni kell, hogy le ne essen a nyakáról... na az már fanatikusoknak való.


CSOK akkor nem volt, elég fizetés sem, hogy 3 gyerekre rendezkedjünk be (pl. egy elég széles kocsival, amibe 3 ülés is belefér), annyi szobás lakásról, amire 3 gyerekkel szükség lenne, nem is álmodtunk.


Szóval semmilyen érv nem szólt a harmadik mellett. Hát még ha lány is lett volna két fiú után...

nov. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
1-es, köszi, inkább te lődd le magad a bunkó, trágár válaszoddal! ;)
nov. 29. 09:08
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Leírta kérdező. Külön türelmet, idegrendszert igényel. Az anyagiakról nem is beszélve. Nem mindenki alkalmas arra, hogy újra végigcsinálja. A szerencsésebb helyzet, ha ezt be is vallja, és nem mások elképzelései szerint szül agyba-főbe.

Az meg, hogy a családtagoknak probléma, azt ki nem szarja le? Ha akarnak gyereket, csináljanak maguknak.

nov. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

7-es, köszönöm hogy te legalább normális választ adtál, akik pedig csak a bunkósághoz, trágársághoz értenek, inkább tartsák meg maguknak, nem muszáj ide kiírni. :)



Amúgy áruljátok már el, hogy titeket miért zavar az, hogy én kérdezek dolgokról? Most jobb az, hogy nem érdeklődöm semmiről, és majd arconcsap a teljesen más valóság?

Mennyivel jobb az, ha valaki csak az anyaság szép és cukormázas oldaláról olvas, aztán ha kap egy extra sírós babát, csalódik egy nagyot?


Komolyan, nem értem ezt a felfogást..

De mondom, akit irritálok, idegesítek, az nyugodtan tartsa meg magának a véleményét rólam, mert KVÁRA nem vagyok rá kíváncsi. 😊

nov. 29. 10:27
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért ununk már téged,mert körbe körbe ugyanazt kerdezgeted,csak a körítés más ..
nov. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, miért kell neked innen igazolás, hogy milyen nehéz az élet gyerekkel. Láthatod élőben, a saját környezetedben. Ráadásul ez olyan dolog, hogy az egyik embert boldoggá teszi, a másik meg kifutna tőle a világból. Fiatal ismerősöm gyors egymásutánban szült kettőt, az egyik még ki sem nőtt a pelenkából, már ott volt a másik. Ez volt a vágya kislánykora óta, és hihetetlenül boldog. Ugyanakkor én ezt soha nem csináltam volna, számomra ez az életforma elképzelhetetlen volt. Ha te nem akarsz gyereket, mert teherként élnéd meg, szíved joga. Idegeneket kérdezgetni erről értelmetlen és felesleges.
nov. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!