Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora segítséget jelent, ha...

Mekkora segítséget jelent, ha szoros a kapcsolat a családdal?

Figyelt kérdés

Ezen kellett elgondolkodnom, hogy mióta a kislányom megszületett a férjem családja folyamatosan jön, kicsit zavarnak, kényelmetlen, hogy itt vannak, de mindig arra gondoltam, hogyha bármi gond van, akkor legalább majd számíthatunk a segítségükre mert közeli a családi kapcsolat.


Viszont sorra jönnek elő olyan dolgok, hogy kéne vigyázni a gyerekre megadott időpontban - hogy tudjak menni hetente kétszer két órára tanfolyamra -, akkor nem ér rá senki a nyolc emberből, aki heti szinten jön, keressünk bébiszittert. Vagy lerobbant a kocsi, kéne vinni a gyereket fejlesztésre, hívjunk taxit vagy tömegközlekedjünk, mert aki jön az a másik irányba megy bevásárolni.


Mindezt úgy, hogy amúgy a férjem családjában a nők nem dolgoznak, csak “folyton programjuk van”, tornaóra, színház, múzeum, vásárlás, takarítás. A férjem szerint ez teljesen normális és rendben van, nem is érti, hogy miért képzeltem, hogy valakiktől, akik heti 1-2 alkalommal jönnek látogatóba, én ilyesmit kérnék.


Nálatok ez hogy van? Tudtok ilyen hétköznapi dolgokban segítséget kérni?


nov. 29. 08:28
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
91%

Heti egyszer kétszer miért mennek? Mit csinálnak olyankor nálatok?

Ha akkor is azért mennek, hogy segítsenek, kiveszik a gyereket a kezedből, szórakoztatják, hogy te pihenhess,

AKKOR valóban túlzás, ha ezen felül még a segítségüket kéred.

DE

ha nem segíteni mennek ilyenkor és nem is jelent neked segítséget a jelenlétük, mert valójában szívesebben lennél egyedül ilyenkor, akkor szépen le kell kommunikálni.


Én biztos nem engednék olyat az életünkbe, aki heti szinten zavar, kéretlenül jön, csak akkor nem, amikor tényleg kellene.

nov. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
89%

Ha a férjjel csevegnek, szórakoznak, téged meg akadályoznak a pihenés, főzés, takarítás vagy kádban ázás közben, esetleg te a gyerekkel legóznál, de helyette a rokonságot kell kiszolgálni, válaszolgatni nekik, akkor nem jó, hogy ott vannak. A férjed menjen velük kávézóba, ha heti 2 kávéra ugranak be, vagy ő menjen át hozzájuk ugyanezért.

Ha a gyerekkel tartanak kapcsolatot, játszanak, vele is foglalkoznak, akkor ezt lehet heti egyre korlátozni, így megmarad a kapocs, de téged sem tartanak fel.

Mindenképp beszélj a férjeddel, hogy neked ez a rendszer miért nem jó így, és hogyan tudnátok megoldani.

nov. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Kb. Olyan, mikor a barátnőidhez átmész bandázni. Csak nem körmöt festenek, mikor átjönnek, hanem pelust cserélnek, tolják a babakocsit amíg kényelmes, ha olyan kedvük van, akkor altatnak, ha nincs, akkor én altatok, amíg ők a szomszéd szobában beszélgetnek stb.
nov. 29. 09:05
 4/38 A kérdező kommentje:
Amúgy nem az érdekel, hogy hogyan kellene megoldani, mert szólok, hogy zavar, akkor nem jönnek, csak meglepődtem, mert nem gondoltam, hogy nem vagyunk olyan viszonyban, hogyha felhívok valakit, hogy figy elromlott az autónk, esetleg nem tudsz-e minket elvinni, mert taxival már nem érünk oda, akkor az lesz a válasz, hogy “háát, az a helyzet, hogy pont az ellenkező irányba kell majd mennem bevásárolni az auchanba és xy-nal megbeszéltem, hogy megyek és 15 percet késnék, ha elvinnélek titeket”.
nov. 29. 09:10
 5/38 anonim ***** válasza:
68%

Úgy tűnik, időtöltésnek jók vagytok, a gyerek még aranyos, de ha megunják, problémás lesz a dackorszak vagy segítség kell, akkor már nem érnek rá. Ez így is fog maradni valószínűleg.

Nem vagyok a "szemét szemért" híve, de neked sem kell kiszolgálnod az igényeiket, ha csak tehernek érzed a jelenlétüket.

A te esetedben a következő ilyen beugrás kérdésére mondanám, hogy bocs, nem jó, menned kell a parkba sétálni és nem értek rá.

nov. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
43%
Ez így egyértelműen gáz. Ki is raknám őket ha ennyire sem képesek. Jöjjenek két havonta, nem hetente.
nov. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Derjaderja ***** válasza:
40%

Én szerintem nem elvárható, amit elvársz. De ez az én véleményem. Egy napot betervez az ember, az hogy más nem tudta megszervezni az életét, attól még nem az enyémet kell elrontani.

Kivétel egy valóban vis major helyzet: pl a szomszéd kislányt kórházba kellett vinni sürgősen. Azonnal intéztük, ez nem kérdés.

Más dolog előre megbeszélni egy segítséget, szerintem illik a célnap előtt 1-2 héttel szólni.


Azért ők ezek szerint elég sokat segítenek Nálad, nekem 5 éve van gyerekem, összesen 2, de még SOHA nem altatta őket senki rajtunk kívül, sőt 1-2 éves koruk előtt csak én altattam őket. Szerintem épp eleget tesznek, vagy ha ez zavar, ne hívd őket.


Nálunk a sógornőm ilyen, ragyogó arccal ugranak ha kell valami, szerintem viszont nagyon gáz így kérni, szerintem azon múlik hogy ki mennyire szervezett napot visz. Nálunk most ilyen ügyből áll a bál. Mármint hogy én fizetett segítséget akarok egyes helyzetekre, a párom szerint még mert ne segítsen elhozni a gyereket a húga, egy óviba járnak, utána megvacsoráznak itt, a húga itt eseng, hogy neki ez öröm, én meg úgy gondolom, hogy nem és nem fogadható el másokon élősködnünk.


Az hogy milyen programja van, az meg nem a Te dolgod. Ha heverni van kedve akkor sincs jogod ingyen csicskaztatni senkit.

nov. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 Derjaderja ***** válasza:
64%

Ui. Nyilván az ilyen karakterek mint a párom testvére pl képtelenek nemet mondani, mert azt tanították nekik, hogy kedvesnek kell lenni bármi áron, a saját kárara id.

A Te rokonod meg képviselte a saját érdekét. Ez sztem teljesen oké. A kérés akkor kérés ha következmény nélkül nemet lehet mondani.

nov. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Heti 2-3x jon a csalad, talan eddig 3x vigyazott valaki a 11 honapos gyerekemre. Maximum annyi idore kerem, hogy leszaladjak a boltba. A ferjemmel csinalunk mindent.
nov. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
45%

Őszintén megmondom, nem teljesen értem, mi a gond azzal, hogy pl. heti egyszer látogatóba megy a férjed családja. Ez lenne a normális, nem az, amitt sokan írnak más kérdéseknél, hogy találkozzatok 2 havonta, nem tudom, te mit szólnál pl. ha a gyerekeknek teher lennél heti 1 alkalommal?


Ez meg, amit a 2-es ír, hogy oda ne kérjenek menni, hanem menjeken kávézóba meg ilyenek, tök abszurd, hát nehogy már a férj ne hívhassa meg a családját heti 1 alkalommal a saját házába! Akkor ne hívja a feleség se, meg a gyereket se vigye, ha a férj sem viheti, be mehessen oda egy családtag sem a házukba, legyen mindenki kitiltva, mert zavarja a másikat, az aztán kellemes családi élet, vajon aki ilyet ír, az se mehet a gyereke házába vagy mi?


Most az, hogy rosszul esik, hogy sosem segítenének pl. a nagyszülők, megértem, hogy rosszul esik, de nem is lehet elvárni. Meg heti 2 vigyázást. Mennek, foglalkoznak a babával a jelek szerint, azt írod, altatják, tologatják, szeretik. Az én anyósomék is eljönnek heti egyszer (vagy mi megyünk), néha kétszer is, de ettől függetlenül nem várjám el, hogy felborítsák a napjukat miattam. Megtennék amúgy, de nem várnám el.


Szóval a két dolog nem hiszem, hogy egymás függvénye. Nem azért "kell" jóban lenni a családdal, hogy vigyázzanak rá, szimplán a jelek szerint a férjednek igénye van erre, szereti a rokonait, most akkor ne találkozzanak, mert nem vigyáznak heti 2-szer a gyerekre?

nov. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!