Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora segítséget jelent, ha...

Mekkora segítséget jelent, ha szoros a kapcsolat a családdal?

Figyelt kérdés

Ezen kellett elgondolkodnom, hogy mióta a kislányom megszületett a férjem családja folyamatosan jön, kicsit zavarnak, kényelmetlen, hogy itt vannak, de mindig arra gondoltam, hogyha bármi gond van, akkor legalább majd számíthatunk a segítségükre mert közeli a családi kapcsolat.


Viszont sorra jönnek elő olyan dolgok, hogy kéne vigyázni a gyerekre megadott időpontban - hogy tudjak menni hetente kétszer két órára tanfolyamra -, akkor nem ér rá senki a nyolc emberből, aki heti szinten jön, keressünk bébiszittert. Vagy lerobbant a kocsi, kéne vinni a gyereket fejlesztésre, hívjunk taxit vagy tömegközlekedjünk, mert aki jön az a másik irányba megy bevásárolni.


Mindezt úgy, hogy amúgy a férjem családjában a nők nem dolgoznak, csak “folyton programjuk van”, tornaóra, színház, múzeum, vásárlás, takarítás. A férjem szerint ez teljesen normális és rendben van, nem is érti, hogy miért képzeltem, hogy valakiktől, akik heti 1-2 alkalommal jönnek látogatóba, én ilyesmit kérnék.


Nálatok ez hogy van? Tudtok ilyen hétköznapi dolgokban segítséget kérni?


nov. 29. 08:28
1 2 3 4
 21/38 Derjaderja ***** válasza:
38%

Nekem egyébként a nővérem ilyen, elméletben segít, de a valóságban soha, esőben nem autózik mert árt a drága autónak a víz stb.

Az elmúlt évben 1x írtam, hogy segítsen vigyázni apukámra amíg anyu ideutazik az óvis anyák napjára. Erre letolt hogy nem fog idetalálni mert már idős és fél egyedül utazni. Erre végül az lett hogy idetaxizott és vissza (mi fizettük), de a tesóm letolt, hogy legközelebb akkor írják neki ha pontosabban tudom milyen segítséget kérek, mert így egy csomó idejét elvettem a viberen amíg kitaláltuk (de nem is Last minute).

Gondolhatod h nem kérek tőle semmit. Ő anno ha àtjött azt tekintette segítségnek hogy ellenőrizte a gyereket (túlöltöztettem, tegyem arrébb mert ott süt a nap, vegyem le a zenét mert hangos, vagjam le a gyűrűs lábujján a körmöt mert hosszú maradt a 3 hónaposon... ) és a kertet (szerinte ezeket a növényeket át kellene telepítse oda stb).

Ettől függetlenül a gyereknek a rokona, a gyerekek ezeket nem tudják, kedves velük, kapnak tőle ajándekot és a világkepúknek kell az hogy vannak rokonok.

Nem lehet az embereket megváltoztatni. Örülj annak amit a gyerek kap tőlük, nem tárgyi értelemben. Lehet pl később elviszik egy moziba vagy ilyesmi, ezek plusz dolgok.

Követelőzni ezek szerint nem lehet náluk, lehet ők úgy látják hogy így is ők vannak pluszban, hetente odajarnak ringatni q babát, az is épp elég áldozat, hetente menni vhová.

nov. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
#20 Mert ők dolgoznak, nem háztartásbeliek vagy nyugdíjasok. Továbbá messzebb laknak, mert a férjem szeretett volna közel lakni a családjához.
nov. 29. 10:12
 23/38 anonim ***** válasza:
71%

Ez egy elég egyoldalú kapcsolat. Ami a rokonságnak jó, ahhoz neked kell igazodni, amikor neked kellene valami, akkor old meg. Nem tudom mennyi idős a kislányod, de en a helyedben ami megérkeznek lelepnék, a gyerekkel meg foglalkozzanak ők meg az apja. Legalább lesz egy kis énidőd, pár óra amikor azt csinálsz amit akarsz.

Az esetek nagy részében ha a férjének kell szórakoztatni, kiszolgálni a rokonokat már nem lesz olyan fontos, hogy jöjjenek.

nov. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
38%

"Az esetek nagy részében ha a férjének kell szórakoztatni, kiszolgálni a rokonokat már nem lesz olyan fontos, hogy jöjjenek"


???


Ezt honnan veszed? Azt írja, a férja akart közel lenni, gondolom pont azért, mert szereti a családját, szóval nemigen gond neki, ha le kell főzni pár kávét szerintem vagy szórakoztatni kell őket, ha szeret velük lenni.


De így van, ha a kérdezőnek ez derogál, menjen addig sétálni. A gyerekét viszont me fossza meg a szerető rokonoktól.

nov. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Három hónapos a baba.
nov. 29. 10:57
 26/38 anonim ***** válasza:
92%

24# Azért ez sokszor nem így van ám.:D Férj szeretne közel lenni,feleség meg foglalkozzon csak vele. Nekem a heti többszöri beugrás sok lenne,de az én rokonaimból fél óra is sok,olyanok. Hatalmas a család nekünk,anya mindig mondja kár,hogy nem ott falun élünk,mennyit segítenének. Nos,többször volt,hogy házhoz levittük volna a lányom,elintéznivalónk volt,szabin is volt a nagy segítő család, egyszer nem volt jó nekik,de kamu indokok voltak. Közbe fennhangon mondják,hogy ők segítenek bármiben,meg ha ott élnénk egy utcába. Nagynéném ott él a kisfiával,elvált,ott van minimum 8 közeli rokon,ketten egy utcában,de általában bébiszittert kel hívjon,mert például mamám nem fog az esőben két utcát sétálni és társai volt. Úgyhogy engem ezzel beetetni már nem tudnak,de mi alapból így is terveztünk családot,messzebb élünk,itt a munkahely is. Tudtuk,hogy magunkra számíthatunk maximum. Nekünk tényleg ritka ha egyszer tudnak segíteni vagy jönni havonta 1x. Férjemmel ketten oldjuk meg,plusz barátnőm ha szabin van be tud segíteni vigyázni egy egy órát,ha elintéznivaló van. Nem is várom el,nem azért írom,csak ezek a műszavak. Én sem tudnék vigyázni,de nem is hangoztatom a semmit.:)

Aki meg hogy örüljön,hogy mennek heti 5x is akár...nektek nincs magánélet otthon,családotok? Így nőttem fel,okoska rokonaink egymásnak adták naponta a kilincset,beültek órákra,hétvégén arra keltem,és arra feküdtem hogy ott ül valamelyik. Utáltam,most sokkal nyugisabb.

nov. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
57%

"Aki meg hogy örüljön,hogy mennek heti 5x is akár...nektek nincs magánélet otthon,családotok"


Ilyet ki írt? Heti 1 alkalomról volt szó, miért kell ferdíteni?

nov. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
#26 Tök jól leírtad ez van nálunk is, ennyi erővel, akkor inkább a barátokat hívnám át, rájuk legalább számíthatok és időtöltésnek is kellemesebb.
nov. 29. 11:26
 29/38 A kérdező kommentje:
#27 Heti 1-2 de nyolc ember, nem mindenki egyszerre jön. Néha ketten, néha négyen jönnek, heti 2-4 alkalom.
nov. 29. 11:26
 30/38 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk is ez van.

Elég sűrűn járnak a rokonok.

A férjemnek 3 huga van.

Abból csak egy dolgozik.

Nálunk két gyerek van a nagy 11 a kicsi 3 éves.

Amikor terhes voltam akkor mondták,hogy jajj ha segítség kell szóljak nyugodtan vannak hárman.

Az első segítségkérésnél persze nem segítettek.

A nagyot heti háromszor viszem magántanárhoz és azért kellett a segítség mert szerelőnél volt az autóm és elkellett volna vinni.

Szerintem kb. eddig talán háromszor vagy négyszer kértem segítséget de mindig volt valami kifogás.

Persze nem segítettek soha.

Viszont amikor nekik kellett pénz,ami igen sűrűn van akkor okvetlen segítenünk kell.

Meg ha bulizni mennek és a gyerekükre kell vigyázni mindjárt jön az,hogy te úgyis otthon vagy.

Én ezt a dolgot leállítottam még idejében.

Azt elvárja az ember szerintem,higy amit ő ad azt kapja is vissza,legalább segítség téren.

nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!