Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora segítséget jelent, ha...

Mekkora segítséget jelent, ha szoros a kapcsolat a családdal?

Figyelt kérdés

Ezen kellett elgondolkodnom, hogy mióta a kislányom megszületett a férjem családja folyamatosan jön, kicsit zavarnak, kényelmetlen, hogy itt vannak, de mindig arra gondoltam, hogyha bármi gond van, akkor legalább majd számíthatunk a segítségükre mert közeli a családi kapcsolat.


Viszont sorra jönnek elő olyan dolgok, hogy kéne vigyázni a gyerekre megadott időpontban - hogy tudjak menni hetente kétszer két órára tanfolyamra -, akkor nem ér rá senki a nyolc emberből, aki heti szinten jön, keressünk bébiszittert. Vagy lerobbant a kocsi, kéne vinni a gyereket fejlesztésre, hívjunk taxit vagy tömegközlekedjünk, mert aki jön az a másik irányba megy bevásárolni.


Mindezt úgy, hogy amúgy a férjem családjában a nők nem dolgoznak, csak “folyton programjuk van”, tornaóra, színház, múzeum, vásárlás, takarítás. A férjem szerint ez teljesen normális és rendben van, nem is érti, hogy miért képzeltem, hogy valakiktől, akik heti 1-2 alkalommal jönnek látogatóba, én ilyesmit kérnék.


Nálatok ez hogy van? Tudtok ilyen hétköznapi dolgokban segítséget kérni?


nov. 29. 08:28
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
47%

Anyósom nem is ismeri a gyerekeimet. A nagy már 4 eves, egyszer se látta az apai nagyanyját. Apósom csak akkor jön, ha pénz kell neki, de nem lehet a gyerekek közelébe engedni, annyira koszos meg büdös. A ferjem a lakásba se engedi be. Mondta neki, hogy ha rendesen tisztalkodik, bejöhet. Hat nem. Ennyire azért nem fontos neki.

A ferjem húga besértődött azon annak idején, hogy nem olyan volt az esküvőnk, amilyet ő akart. 2 evig nem is hallottunk felőle. Most próbáljuk megjavítani a kapcsolatot.

Én boldog lennék, ha ezek közül az emberek közül bárki legalább havi rendszerességgel latogatná a gyerekeket... nemhogy még segítség... álmaimban.

Csak azért írtam le, kérdező, mert én pl irigyellek téged...

nov. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
Sajnálom! Köszönöm, hogy leírtad, igen a keretezés sokat számít.
nov. 29. 12:53
 33/38 anonim ***** válasza:
76%

Én valahol azt gyanítom, hogy ők eddig is átjáró vendégek voltak a párodnál, csak eddig kevésbé zavart, vagy nem tűnt fel. Vagyis nem új keletű, csak a gyerekkel átkereteződtek a dolgok.

Az én férjem is ilyen, bármikor bárki előtt nyitva az ajtó, akkor is beinvitálja a szomszédokat (akikkel amúgy jóban vagyunk nyilván), amikor én nyakig vagyok a wc pucolásban, a gyerek meg arconpörög közben mellettem. Én ennél introvertáltabb vagyok. Sok idő kellett, hogy összerázzuk az igényeinket és megtanulja, hogy előbb engem kérdez, utána igazol vissza kifelé, hogy ki mikor jöjjön/jöhet. :D Nekem azzal nincs bajom, ha egy baráti, haveri, családi kapcsolattól nem remélhetünk segítséget, ennek ellenére is tartjuk a kapcsolatot és csípjük egymást, ez ilyen. (Akit nem csípünk, az meg nem jön nyilván.) Rájuk nem úgy kell tekinteni, mint potenciális segítség, ennyi, de ha a társaságuk sem hiányzik ilyen formán, azt a pároddal kell egyeztetned.

Egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak, nekünk a szüleim az egyetlenek, akiktől segítséget remélhetünk. Az ő közelségük áldás lenne.

nov. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

#33 Mi mentünk havi 2x ilyen családi bulikba, ők nem jöttek, még akkor sem, mikor az én családommal baba napot tartottunk (pl. rokonoktól elhoztuk a holmikat, átválogattuk őket és nekiálltunk kimosni/kivasalni őket), ezt nem kritikaként írom, csak, hogy volt, hogy hívtuk őket és akkor sem jöttek.


Nem igazán érezném a társaságuk hiányát, ha ritkábban jönnének. Mármint mindenki 40-70 éves, én meg 30 alatt vagyok, nem azt mondom, hogy kifejezetten kellemetlen, de azért heti többször fárasztó és biztos nem az elsődleges választásom lenne. Főleg a férjem és a lányom miatt próbáltam tartani a kapcsolatot, mert úgy éreztem ők tudnak ebből majd profitálni (pl. nem kell bébiszitter vagy vészhelyzetben van kihez fordulni segítségért), de úgy tűnik, hogy nem ez a helyzet sajnos.

nov. 29. 13:55
 35/38 anonim ***** válasza:
Akkor pedig azt mondom ilyen az élet. Ez számodra tanulság volt, lehet lazítani ezeken a kapcsolatokon.
nov. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
19%

De akkor minek ide ez a vetítés, kérdező?


Kezdhetted volna azzal, hogy utálod a párod családját, nem szimpik, nem tudsz velük mit kezdeni, de ott vannak nálatok heti 4 alkalommal, ami zavar téged.


Ebből oké az, hogy nem akarod, hogy heti 4 napot nálad hédereljenek, csak akkor nem kell a szöveg mellé, most itt megint az van, mint mindig, hogy az anyuka családja a jófej, a klassz, a szuper, a férjjé bezzeg borzalmas. De azért valamiért mégis annyira összetartó ez a család, hogy közel akarnak egymáshoz lakni, rendszeresen találkoznak és még a gyerekedet beveszik ebbe a körbe, szeretik, babushatják, felajánlják, hogy vigyáznak rá, még vesznek nekik ezt-azt szeretetből, mert gondolnak rá, de te csak a rosszat látod bennük, mert nem úgy viselkednek, mint a te családod. Mert aki nem a te elképzeléseid szerint ugrál, az sz*r.


Ne haragudj már, nem mentek babanapra(????), nem mentek oda még öten babaruhát mosni, és te ezen megsértődsz? Hàt ilyen hülye programot kitalálni családi találkozónak.... Meg pláne, miért kell akkor menniük, mikor a te családod van ott?


Nagyon gáz ez a hozzáállás azért részedről. Hogy nem akarod, hogy heti 4-szer nálatok legyenek, az oké (bár az elején heti 1-2 alkalmat írtál), de tudtad, hogy a férjed és a családja ilyen kapcsolatban áll, ennek tudatában vállaltál vele gyereket, így költöztél a közelükbe.

nov. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

#36 Mindenki heti 1-2x jön, szóval ők csak heti 1-2x vannak itt, de az nekem heti négy nap, hisz többen vannak.


A páromék családjával sincs gondom, csak nekem mondjuk meglepő, hogy ennyit együtt vannak és a másik irányból ez mennyire nem jelent semmit. (Főleg, hogyha belegondolsz, akkor egy 4-5 órás auchan-os karácsonyi ajándék vásárlós alkalomnál a 15 perc késés az kb. semmi). Csak én azt hittem, hogy ez többet jelent, mint egyszerű időtöltést.


Azért kérdeztem azt, hogy máshol hogy van, ez általános-e vagy csak a párom családja ennyire kifacsart.

nov. 29. 14:48
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

A segítség az, ha akkor és úgy segítenek, amikor nekem kell. Ha pl fáj a fogam, és el kell mennem fogorvoshoz, aki másnap délután 2-re adott időpontot, akkor egy összetartó család esetében valaki jön, és vigyáz a gyerekre. Nem máskor, nem délelőtt babázni, nem a férjemmel kávézni, hanem úgy, hogy el tudjak menni a fogorvoshoz.

A férjed családja nem összetartó, egyszerűen csak egymással szórakoznak a ti lakásotokban és esetleg ringatják a gyereket akkor, amikor nekik megfelel. Nem számíthatsz rájuk ha kell.

És nem arról van szó, hogy a nagyszülőknek mindig haptákban kell állniuk és heti 7x rájuk lenne sózva az unoka. A kérdező nem kér sokat, de sz@rnak a fejére.

nov. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!