Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállal egyre kevesebb...

Miért vállal egyre kevesebb fiatal gyermeket?

Figyelt kérdés
Ma már kezd általánossá válni, hogy aki gyermeket vállal, az 30 felett vállalja az elsőt, aki meg a 20-as évei alatt teszi ugyanezt, azon szornyülködnek, hogy milyen fiatal. Miért vállal egyre kevesebb fiatal gyermeket és miért várják ki, hogy elérjék a 30-at? Régebben teljesen normális volt, hogy egy 25 évesnek családja volt már.
dec. 12. 08:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%
Régebben több segítséget kaptak a fiatalok mert volt nagymama aki nem dolgozott és sokszor generációk éltek együtt. Később is korábban tudtak a fiatalok saját otthonba költözni, hamarabb komolyodtak. Nem tanult mindenki tovább szinte. Szóval elég összetett miért alakult így az idővel. Egy mai huszon éves és régebbi ég és föld.
dec. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is van, beírod a keresőbe, találsz millió cikket, ami ezzel foglalkozik.

Én pl azért nem vállaltam előbb, mert kiélveztem a szabadságomat. Rengeteg helyre elutaztunk, bejártuk gondtalanul a fél világot. Közben koncentráltam a karrieremre, ahogy a párom is. Aztán mikor meglett a ház végre (nekünk mindent saját erőből kellett megszerezni) és úgy éreztük nyugton maradunk, jöttek is a gyerekek (2).

Más mondjuk nem talál megfelelő párt, esetleg nincs rá pénzük, tanulnak még. Rengeteg oka van.

dec. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
29 voltam amikor született a babánk, a férjem 31. Nálunk azért alakult így, mert nem éreztük magunkat késznek rá, bennem még akkor is volt félelem emiatt. Anyagilag is fel kellett nőni a feladathoz, és szülői segítség nélkül huszonévesen szinte lehetetlen.
dec. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%

Regen a "házas" azt jelentette, hogy automatikusan kaptak házat. A férfi egyedül meg tudta teremteni az anyagiakat, a felesége lehetett teljes körű anya.

Ma semmiféle lakhatási biztonság nincs, ingatlanárak az egekben, egy kereső pedig lóf.sz, így a nőnek is muszáj dolgozni.

dec. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagy burokban kell élni ahhoz, hogy ne tudd erre magadtól is a választ.

Ez csak provokatív kérdés. Vagy szimplán nem tudom, hol élsz.

dec. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%
Ha belegondolsz régen, pl Anyukáink idejében még nem sok lehetőség volt, suli után elmentél dolgozni, hétvégén meg a helyi disco klubba annak reményében, hogy találj egy férjet. Manapság már szinte karnyújtásnyira van a fiatalok számára az egész világ, kimehetsz külföldre dolgozni, világot láthatsz, karriert építhetsz, miért is állapodnának meg 20 évesen? Aki meg megállapodik ilyen fiatalon sajnos kb semmi jó kilátása nincs a jövőre nézve, én azt látom
dec. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen diplomáztam, 2 évet kellett dolgozni, hogy kapjak csedet/gyedet, tehàt legkorábban 25 évesen szülhettem volna, hogy ne 25.000 ftot kapjak havonta amíg otthon vagyok. 25 évesen még semmink sem volt, esküvőre sem volt pénzünk. Kicsit gyüjtögettünk pénzt, 27 évesen lettem terhes, 28 évesen szültem. Ekkor még albérletben laktunk! Sokan nem akarnak/mernek albiba szülni. 31 éves voltam mikor tudtunk házat venni…. Tehát még 3 évvel később szültem volna, ha ragaszkodtam volna a saját ingatlanhoz. Ennyi…
dec. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
39 vagyok, a férjem 40, első babánk lesz. Mi nem tehettük meg korábban, mert mindenféle nőgyógyászati gond miatt nem sikerült, aztán utána nem a babavállalás volt a fő fókusz, hanem a munka. Anyagilag sem éreztük biztosnak a helyzetet, szerettünk volna saját otthont, ami csak egy éve sikerült. Sokan mondják, hogy "ez már nagyon késő", de mihez képest? :) nekünk így sikerült. Csak annyit sajnálok,hogy ha előbb érkezik közénk a pici, több időt tölthettünk volna vele. Remélem másodikra is jut majd időnk.
dec. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
94%
Egyszerű: sokkal többen terveznek tudatosan, nem vállalnak a SEMMIRE gyereket.
dec. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem meg pont az a jó,hogy sokan 30 után vállalnak gyereket, miután kibulizták magukat, karrierjük van, illetve biztos hátterük, párkapcsolatuk. Nem a nyolcvanas években élünk, ahol nem volt 23 feletti ember a szülőin.
dec. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!