Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nyolcvanas és kilencvenes...

A nyolcvanas és kilencvenes években is voltak elkényesztetett gyerekek!?

Figyelt kérdés
Vagy akár a kétezres években is!?

dec. 14. 01:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem, akkor még csak elkényeZtetettek voltak.

Utána hanyatlott annyit az oktatás, hogy már a helyesírás sem megy nekik.

dec. 14. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Persze. A nővérem az, 33 évesen otthon él, semmit nem csinál, munkahelyéről is kirúgták mert nem hajlandó dolgozni. Anyuci főz mos takarít rá.


Én szerencsére nem lettem olyan, bár engem is el akartak kényeztetni, de korán kikerültem otthonról (19 évesen koliba), így megtanultam az életet, a felelősségtudatot.

dec. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Elkényeztetett gyerekek mindig voltak. Sajnos én is az voltam, aztán kaptam is jópár pofont az élettől. Rá kellett ébrednem, hogy nem én vagyok a világ közepe.

N

dec. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Kényeztetés és kényeztetés között is van különbség... Attól, hogy valakit elkényeztetnek, még nem kell életképtelennek lennie. Hiszen mindenki jár közösségbe, ahol lát/tapasztal mindenféle dolgokat.


Mindig voltak szülők, akiknek a gyerekük körül forgott az életük. Most talán kicsit több van, mert most nagyobb a nyomás a nőkön, mindenki jó anya szeretne lenni, ezért olvas/tanul, aztán marcangolja magát apróságokon. Régen ez nem volt, mivel nem volt internet, maximum a szomszéd Mari néni volt a megmondóember.

dec. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindig voltak.

Igaz a mértéke és aránya nem ugyanakkora volt.

Én úgy látom, hogy a rendszerváltás után növekedett meg az elkényeztetett gyerekek aránya.

dec. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Volt általánosban két osztálytársam (90es évek), akik annyira el voltak kényeztetve, hogy a szőr felállt tőlük mindenki hátán. Bőgtek mindig, ha nem az volt, amit akartak, a napközis tanár azt is megcsinálta, hogy a saját uzsonnáját adta az egyiknek, mert az bőgött, hogy nem szereti, amit adtak aznap. A másiknak mindig mindent megvettek, volt valami kirándulás, lehetett volna vinni x összeg költőpénz, erre hozott négyszer annyit, mert hátha valami drága tetszik meg neki...
dec. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már az ősembernek is volt kedvenc , elkényesztetett gyereke
dec. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Hát fogalmam sincs, de amennyire látom a szüleim korában nem volt divat szeretni a gyerekeket, csak felnevelni. De lehet, hogy csak az én buborékomban ilyen sötét minden. Még mi is voltunk kulcsos gyerekek, minket se szerettek, de lehet az is hogy ezek a családi minták öröklődnek tovább.

Véleményem szerint még mindig jobb ha elkényeztetett, mintha sosem szerették. Az elkényeztetett még szembesülhet azzal hogy nem ő a világ közepe, csak a szülei nyalják a valagát,de akit nem szerettek, az sosem fog már bízni igazán.

dec. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Kinek mi.. Nekem volt olyan osztálytársam, aki mákos kalácsos salátás sonkás szendvicset vitt, az enyém meg vajas párizsis volt minden nélkül. Akkor úgy gondoltam, hogy felvágós és elkényeztetett, ma már úgy gondolom, hogy az anyukája műveltebb volt és gondoskodóbb. Régen is volt, akit nem tudtam miért tartanak szépnek, de én is annak tartottam. Ha visszanézem a képeket látom, hogy az anyja a színtípusának és testalkatának megfelelően vette a ruháit, amik divatosak voltak és tudta hol kell venni, amíg az enyém a kínai piacról és a corából került rám. Most ő is gondoskodó szülő a szememben. Régen kaptunk pénzt(anya gyorsan felhagyott a szendvicsgyártással) elkényeztetettnek gondoltak, mert másodikban költöttem 500ftot édességre(normál kaja helyett), pedig csak elhanyagolt voltam és nem tudtam hogy kell rendesen csinálni.


Az én időmben is mindenfélét gondoltak, most is mindenfélét gondolnak, szerintem a megfelelő gondoskodást sokan(irigyek) elkényeztetésnek tartják. Az én gyerekem szendvicsében pl tojás és sonka is van, meg zöldség, hogy táplálja a testét, tudom, hogy nem ez az átlagos, és azt is tudom, hogy néha jobban megéri megvenni, mert többet ér, hogy reggel kipihent anya készítse suliba, más szerint el van kényeztetve..


Régen is volt ilyesmi, most is van ilyesmi, az emberek értékrendje, látásmódja változik, nem mindenki látja ugyanúgy a dolgokat. Én úgy érzem, hogy mások szerint elkényeztetem a gyerekem, én pedig úgy élem meg, hogy azt kapja, amire én vágytam volna, és ami hasznára válik. Nem minden téren várok el dolgokat, de amiben igen, ott nagyon. Nem mindent kap meg, de amit fontosnak tartok, azt megkapja. Pl fontosnak tartom, hogy rengeteg minden tárggyal találkozzon, alkalmazkodjon és tanulja kezelni, így mindig rengeteg játéka volt(és jó érzéke is van ilyesmihez, értelmes gyerek), hogy gyakorlati ismeretei, finommotorikája, logikája, szépérzéke legyen. Tényleg rengeteg, kb mindenből volt neki(cserélődő játékok, eladtam őket). Mindenki szörnyülködött mindig, de szerintem nagyon hasznosak, legutóbb olyan mágneses barázdált pörgettyűt vettem, amit levegő hajt, ha megfelelő szögből fújja, pörög a mágnesen.. mindent felvásároltam, magyaráztam, az ismeretei pedig nagyon tágak, a gyakorlati érzéke is jó, más szerint meg összevásárolok mindent feleslegesen, és el van kapatva, mert mindene megvan. Én örülök neki, mert ezáltal fejlődik az agya, mert 10x több inger éri, mint mást. Többet tud, mert többet látott és tapasztalt.

dec. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem fogok a privátodra privátban válaszolni, de szerinted, aki a 90-es években volt általános iskolás, az még nem felnőtt? 😂
dec. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!