Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lettem hirtelen ilyen...

Miért lettem hirtelen ilyen bizonytalan, ha látszólag minden sínen van?

Figyelt kérdés

Férjemmel lassan 5 éve együtt vagyunk, ő 30, én 26 éves vagyok. Szerettünk volna gyereket, most vagyok a terhesség 27. hetében. A gyerek születése után a családhoz közelebb költözünk, már ki is néztük a lakást, amit hitelből fogunk vásárolni. Eddig aggódtunk, hogy hol fogunk lakni, mert nehéz jó albit találni, de amit kinéztünk, azzal mindketten teljesen elégedettek vagyunk. Pont olyan, mint amit elképzeltünk.


Viszont pár napja bizonytalan vagyok, de magam sem tudom, hogy miben. Nem izgatottságot érzek, hanem az jár a fejemben, hogy jó ötlet-e oda költözni. Jó ötlet-e lakás venni. Akarom-e én ezt a babát? Nem tudom elképzelni magam családanyaként.


Örökre gondját kell viselnem és eddig aranyosnak találtam a kicsiket, de most láttam a családban levő 6 hónapos kisfiút és tiszta bárgyú volt, csak nézett, meg folyt a nyála, úgy lehetett emelgetni, mint egy rongybabát és nem csinált semmit. Ez most leírva is szörnyen hangzik, nem tudom miért jutnak ilyenek eszembe. A magatehetetlenségük megijeszt.


Edddig olyan izgatott voltam, olvastam a gyereknevelésről, a férjemnek is folyamatosan mondtam, h mit hogy szeretnék csinálni a gyerekkel, épp mit tanultam a gyerekekről és ő partner volt ezekben a beszélgetésekben.


Mi lesz, ha nem fogom tudni szeretni?


dec. 26. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam az elsőnél..Nagyon szerettük volna egy kis babát,de nekem pár hétre rá valami meg változott..Nem akartam,sírtam,hogy nem leszek jó anya,ha sírni fog akkor mit csinálok,féltem tőle..Egészen addig tartott míg meg nem született,mikor ki bújt nem sírt fel..Abban a pillanatban mindent meg tettem volna,hogy sírjon..

Hidd el nekem mindennél jobban fogod őt szeretni. Mindent meg fogsz tenni azért,hogy melleted legyen,egézséges legyen. Nekem már három éves a nagy lány,illetve vannak 6hós ikreink. Náluk érdekes,egyeltalán nem éreztem ezt.😁❤️Minden rendben lesz! Fő a nyugalom! Menni fog!❤️Minden anya csodálatos!

dec. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez normális érzés, nagy változás áll előtted. Én közvetlen szülés előtt éreztem bizonytalanságot, de ahogy bementem a szülőszobára, elmúlt. Amúgy vannak olyan nyugodt babák is, igen, de a tiéd nem biztos, hogy olyan lesz. :)
dec. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Egyrészt normális, hogy félsz, fiatal is vagy, de ez:

"de most láttam a családban levő 6 hónapos kisfiút és tiszta bárgyú volt, csak nézett, meg folyt a nyála, úgy lehetett emelgetni, mint egy rongybabát és nem csinált semmit."

Kb. egy óvodás szintjén gondolkozol, bocs. Mégis mit vársz egy fél éves babától?!

dec. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát nem várok ennél többet 😅 csak mégis megijesztett, hogy egy kiszolgáltatott kis emberi lényért felelek majd. Sosem láttam babát közelről, ő az első a családban, de nagyon messze laknak, így ritkán szoktunk találkozni.
dec. 26. 18:14
 5/9 anonim ***** válasza:
te úgy akartál gyereket, hogy nem láttál előtte még csecsemőt?
dec. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Úgy bizony. Nem tudtam, hogy előfeltétele lenne a családalapításnak :) Vagy hirdetést kellett volna feladnom, hogy olyan anyukát keresek, aki megmutatja nekem a csecsemőjét? :D
dec. 26. 21:23
 7/9 anonim ***** válasza:
#6: Elhumorizálhatjuk persze, de szerintem értetted... De már úgyis késő, reméljük azért belejössz majd, a gyerek érdekében
dec. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ennél még sokkal rosszabb dolgok lesznek, de te vállaltad. Mostmár nincs visszaút.
dec. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Másnapra már semmit nem éreztem abból a melankóliából, ami a kérdést ihlette 😅 Betudom a hormonok játékának.
dec. 29. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!