Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogy lehetek pcos, ha látszóla...

Hogy lehetek pcos, ha látszólag minden jó?

Figyelt kérdés
Az ultrahangos papíron mindkét petefészkemhez odaírták, hogy pco. Közben a 3. és 21. napi hormonális vérvételen minden oké és a ciklusom teljesen szabályos. Mégse jön a baba és amúgy sokszor nagyon fájdalmas a menstruációm. Van rajtam túlsúly sajnos. Használtam több hónapban is lh tesztet és az is kimutatta az ovulációt. Hogy lehetek ezek ellenére mégis pcos?

nov. 29. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
A pco nem csak azt jelenti, hogy ciszták vannak a petefészkeidben? Ami elvileg nem csak pcos esetén fordulhat elő
nov. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja, a pco és a pcos nem ugyanaz. Neked csak ciszták vannak a petefészkeidben, ezért pco. A pcos egy csomó más tünettel is együtt jár.

Az lh teszt amúgy nem mutatja az ovulációt, az lh csúcsot mutat, ami után -ha minden jól működik-, akkor következik be az ovu. De mivel készült hormonpanel, azzal lehet igazolni az ovulációt. Kérhetsz az orvostól mondjuk ultrahangos követést, na ott tutira kiderül, hogy van-e ovuláció.

Amúgy annak, hogy nem esel teherbe ezer meg egy oka lehet, és egy uh meg egy hormonpanel édeskevés ennek kiderítésére.

nov. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pcos-ben az "s" szindróma, vagyis tünetEGYÜTTES, ami azt jelenti, hogy a cisztákon kívül másban is megjelenik a rendellenesség.
nov. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Amúgy voltam már egy csomó vérvételen, vizsgálaton, illetve már 4 inszemináción, meddőségi központba járunk, tehát nem csak egy uh meg egy hormonpanel volt.

És azt elfelejtettem írni, hogy amh-t is nézettem és az alapján mondták, hogy pcos-em lehet. De nekem ez is tök érthetetlen, mert 5,12 lett, de a papíron a referencia érték meg 0,89-9,85 tehát nekem teljesen középen van a kis színes csíkos jelölésen az értékem.

Ami még nem tiszta nekem, hogy akkor amikor valaki azt mondja hogy cisztái vannak a petefészkén, akkor az ugyan az mint ami nekem van? Csak azért kérdezem, mert anno a nővéremnek is azt mondták cisztás, de neki könnyen összejöttek a gyerekek.

nov. 29. 10:56
 5/6 anonim ***** válasza:

5,12-es amh tényleg pcos-re utal.

A cukor-inzulin értékeid milyenek?

nov. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Elvileg csak enyhe inzulin rezisztenciám van.


Glükóz 0 - 5,3

Glükóz 60 - 6,6

Glükóz 120 - 6,2

Inzulin 0 - 11,7

Inzulin 60 - 37,7

Inzulin 120 - 36,9

nov. 30. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!