Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más gyereke kárt okoz nálam..é...

Más gyereke kárt okoz nálam..én reagáltam rosszul? Ti mit szólnatok?

Figyelt kérdés

Néhány hete történt, hogy egy baráti pár átjött hozzánk vacsorára. Van egy 6 és egy 2 éves gyerekük. A miénk is 6. Mikor kisebb volt a gyerekem és tudtam hogy "kárt csinál" azért én mindig figyeltem rá, kezét mindig töröltem evés után, nem adtam olyat kezébe ami veszélyforrás. A gyereket evett valami zsírosat, és az anyja nem törölte mosta meg valszeg a kezét, mert a konyhától a bejáratig a folyosón végig tapicskolta a kezét, kb 10 kéznyom volt ott..plusz ugyanott rányomdázott a falra..

1 éve sem, hogy festettünk. Bár mosható Polifarbe nem jött le, a zsírfoltok szerintem nem jönnek le a moshatóról se ezek szerint, hát elég gányul nézett ki, ki kellett festeni újra (festék 10e, festő kért 40-et) Mondtam a barátnőmnek, hogy ez marhára hiányzott most nekünk, erre megsértődött, azt mondta többet akkor nem jönnek ne féljek, és nem is ír azóta. Most én reagáltam túl, nem illett volna megjegyezni? Lehet hogy én is hibáztam, nem állítom hogy nem, de azért ha az én gyerekem csinálna ilyet, inkább szégyellném, nem megsértődnék. Most nekem kellene bocsánatot kérni vagy hagyjam?


dec. 28. 16:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bunkóság, de a felelősségvállalás nem divat itthon, pláne, ha fizetni kéne utána. Én ilyen embereket nem hívok át, akikről tudom, hogy nem képesek kordában tartani a gyerekeiket.
dec. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

Elég érdekes barát az ilyen... Én a helyében tuti bocsánatot kértem volna és legalább a felét állom a festésnek. Mondjuk tuti nem festőt hívtam volna, hanem elintézem magam, de az részletkérdés.

Eszedbe ne jusson bocsánatot kérni.

dec. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Egyikőnk sem egy nagy festő, egyszer próbáltuk mi, csíkos lett nem lett szép, nem akartuk már elszerencsétlenkdni.
dec. 28. 16:50
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem jól tetted, hogy ezt megjegyezted neki. Nehogymá' neki álljon följebb!
dec. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%

Mi hasonlóan jártunk.


Mi teljesen átalakítottunk egy öreg parasztházat. A festék nagyon nem mindegy, 100 e Ft jött ki csak a festék, festő nem kellett.

Első héten férjem családja berobogott, jöttek segíteni az udvart rendezni, meg fűvesíteni, és úgy ahogy van a gyerekek szépen össze is bszták a falat amikor bejöttek inni, vagy wc-re. A retkes kezüket végig húzták a falon, tenyér meg hát lenyomata, cipő rúgás..Én azt hittem megűt a guta..

Én akkor mondtam férjemnek, ide egyik gyerek se jöhet többet.

No azóta inkább anyósék se jönnek. Nem is bánom. 🙄


Nekünk is vannak gyerekeink, de na.. nevelve vannak. Amellett én figyelek rájuk. Mert az oké ha egy 2 éves még ezt nem tudja, de egy 6 évesnek már igencsak..


Nem nagy kunszt ám kifesteni, vagy kijavítani egy felületet..

dec. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%

Lehet hogy náluk ez simán belefér otthon.

Nálam egyszer volt egy kistesó, aki végül csak az üdítőt öntötte ki a padlóra, de addigra már a hajam égnek állt. Nálam még a nagy gyerek is asztalnál ehet csak, náluk meg a kicsi is rohangál a pohárral mindenfelé. Én elvettem tőle, anyja visszaadta. Azért sértődik meg, mert otthon is megengedi, és neki ez a "normális".

dec. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

És fáj, hogy nem jön többet? Nekem nem hiányozna.

Nálunk is volt olyan "barátnő", aki kárörvendően előadta, hogy minek ide szép kanapé, kárpitozott szék meg színes fal (! ez tetszett a legjobban), mert a gyerekünk úgy is össze fogja b...ni, mint nálunk.

Nem mondom, hogy pont ugyanolyan a lakásunk, mint közvetlenül a felújítás után, de azért van, amit sikerül tartani. Pl: nem, nem kajafoltos a kanapé 2 kisgyerek mellett sem, mert nem esznek bent.

Nem véletlenül nem szoros a kapcsolat velük. Ha ők átjönnének, mocsok lenne utána.

dec. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdésedet. A pillanat már elmúlt, akárhogy reagáltál. Szerintem nagyon is tudod, hogy jól reagáltál-e. De mit számít? Nem kell velük többet találkozni, nem jönnek, örülj neki.
dec. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%
Jó, hogy mondtad neki, a megfogalmazással volt probléma. Nem letámadni kellett volna, mert azon garantált, hogy megsértődik. A tényeket tálald legközelebb: "összefogdosta a gyereket a falat, amit nekünk utána le kellett festetni, ami 50 000 Ft-ba került. Légy szíves, térítsd meg ezt az összeget."
dec. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
#9 aki ilyen sudribunkó, az ezen is megsértődik és mindenki tudja, hogy nem fogja kifizetni.
dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!