Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan reagáltál volna, ha...

Hogyan reagáltál volna, ha ilyet mondott volna az óvónő nektek, rólatok?

Figyelt kérdés
A lányom egyik óvónője anno nekem is az óvónénim volt. Jó emlékeim vannak róla, kedveltem őt és örültem, hogy a lányomnak is ő lesz. Ő most középsős. Ma délután azt mondta nekem az óvónéni, hogy meglepi, hogy egy olyan rossz gyereknek, mint amilyen én voltam, egy olyan kedves, édes kislánya lett mint amilyen a lányom. Ledöbbentem. Kérdeztem, hogy mégis mi volt bennem a rossz, mire azt mondta, hogy akkor is ilyen sértődékeny voltam, verekedős, magamnak való, de ezt nem sértésnek szánta, aztán visszament a terembe. Őszintén szólva sírni lenne kedvem. Nagyon nem volt könnyű a gyerekkorom, mert egy nagyon gonosz, erőszakos, nárcisztikus apa nevelt fel, felnőttként évekig jártam terápiára. Nem tudom mondjak e erre valamit, de ez most tényleg fájt.
2022. nov. 8. 17:02
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
79%

Most tényleg az a baj hogy az ovodás énedre azt mondta az ovónéni hogy rossz volt? Ne már. Kit érdekel?


Tényleg nem értem higy ez miért probléma.

2022. nov. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Engem. Engem érdekel.
2022. nov. 8. 17:10
 3/38 anonim ***** válasza:
76%
De te felnőtt vagy, nem? Miért érdekel? Gondolom min. 20 éve volt. Én le se szrnám a dolgot.
2022. nov. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
72%

Én sehogy sem reagáltam volna, mert baromira nem érdekelne🤷🏻‍♀️ meg amúgy is, szerinted emlékszik hogy 20-30 éve ki milyen gyerek volt?!

Ha ez ennyire felzaklat, akkor lehet fel kéne keresned a terapeutádat, nem bántásból mondom.

2022. nov. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
84%
Semmi olyat nem mondott. Sértődékeny, verekedős voltál, van ilyen. Pláne olyan háttérrel ami neked volt gyereknek (erőszakos apa). Lehet az óvonő nem tudja a "háttérsztorid", vagy ha tudja azon lepődött meg, hogy nem az otthoni mintádat adtad ár a gyerekednek (sajnos ez gyakori, akivel otthon így bántal sokszor zsigeri reakcióként ugyan azt teszi a gyerekével, mert neki az a normális...).
2022. nov. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
40%

Nem az a lényeg, hogy oviban milyen volt, hanem hogy azt mondta, hogy "akkor IS ILYEN" volt... Szóval leszólta a mostani viselkedéséért is... Amihez semmi köze egyébként, eléggé bunkóság ilyet mondani, ezzel jól lerombolta gondolom az önbizalmát...


Kérdező, gondolj arra, hogy valszeg ő nem gondolt bele, hogy milyen hatással lesz ez rád, nem akart bántani, nem így akarta mondani. Ha meg mégis, akkor meg egy paraszt, akkor meg azért nem kell vele foglalkozni.


Ne rombolja le az önbizalmad.

2022. nov. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
87%
Ha egy felnőtt embernek ennyi lerombolja az önbizalmát, akkor ott azért más gondok is vannak.
2022. nov. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
84%
Én nem sértődtem volna meg, ebben szerintem semmi rossz nincs. A gyerek fejlődésen megy keresztül akkor is, amikor rosszalkodik.
2022. nov. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
93%

Azért ha terápiára kellett járnod, ezen annyira nem kellene meglepődnöd.

Akár akik rossz családi háttérrel rendelkeznek, valahol kiadják a gőzt. Te az oviban tetted.

Gondolj be egy kicsit jobban hogy ha ilyen példa állt előtted, akkor neked ez volt a természetes viselkedési forma. Tehát ezt követted.

Ezen egyáltalán nem kell megsértődni.

Örülj neki h túl vagy rajta, nem lettél olyan felnőtt mint az apád, és a gyereknevelésben is sokkal magasabb szinten állsz mint ő

2022. nov. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
85%

Őszintén?! Nem dramatizálnám túl...


Óvónéni öregszik. Azóta többszáz gyerek megfordult a kezei közt. Lehet kever valakivel. Vagy túloz. Vagy ki tudja. Nem tudhatjuk milyen voltál gyerekként. Ahogy lehet te sem úgy emlékszel már rá...

2022. nov. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!