Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más gyereke kárt okoz nálam..é...

Más gyereke kárt okoz nálam..én reagáltam rosszul? Ti mit szólnatok?

Figyelt kérdés

Néhány hete történt, hogy egy baráti pár átjött hozzánk vacsorára. Van egy 6 és egy 2 éves gyerekük. A miénk is 6. Mikor kisebb volt a gyerekem és tudtam hogy "kárt csinál" azért én mindig figyeltem rá, kezét mindig töröltem evés után, nem adtam olyat kezébe ami veszélyforrás. A gyereket evett valami zsírosat, és az anyja nem törölte mosta meg valszeg a kezét, mert a konyhától a bejáratig a folyosón végig tapicskolta a kezét, kb 10 kéznyom volt ott..plusz ugyanott rányomdázott a falra..

1 éve sem, hogy festettünk. Bár mosható Polifarbe nem jött le, a zsírfoltok szerintem nem jönnek le a moshatóról se ezek szerint, hát elég gányul nézett ki, ki kellett festeni újra (festék 10e, festő kért 40-et) Mondtam a barátnőmnek, hogy ez marhára hiányzott most nekünk, erre megsértődött, azt mondta többet akkor nem jönnek ne féljek, és nem is ír azóta. Most én reagáltam túl, nem illett volna megjegyezni? Lehet hogy én is hibáztam, nem állítom hogy nem, de azért ha az én gyerekem csinálna ilyet, inkább szégyellném, nem megsértődnék. Most nekem kellene bocsánatot kérni vagy hagyjam?


dec. 28. 16:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem reagáltad túl, a minimum az lett volna, hogy bocsánatot kérnek, nem hogy megsértődjenek.


Az exemmel közös albérletbe feljött az unokatesója, akinek volt két átok rossz gyereke, az egyik felnyitotta a laptopomat, aztán hátra törte a monitor részt. Az anyuka annyit reagált, hogy egy ilyen régi sz*r laptopnak már mindegy is. Nekem nem volt újra pénzem és amúgy szakdolgoztam éppen rajta, úgyhogy elhiheted, marhára kiakadtam.


Az volt a "szerencse" hogy ugyan az imádság tartotta, meg egy csomó helyen tele volt a képernyő halott pixelekkel, de be tudtam fejezni a szakdolgozatom rajta.


Amikor legközelebb jöttek volna fel, mondtam az exemnek, hogy kizárt, ha kell, keresztbe fekszem a küszöbön, de ide nem jönnek be még egyszer. Úgyhogy elvitte őket mekizni, akkor csak a hátsó ülés ablakát b*szta úgy össze a két gyerek, hogy az exem egy napig kapargatta róla a valamit. Anyuka ott is simán legyintett, hogy ez nem gond.


Szóval vannak ilyen ősbunkók, szerintem durvábban is kioszthattad volna, az is rendben lett volna. Nem jogos, hogy megsértődött és nem kompenzál semmivel a károdért.

dec. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
26%
Mi a fenét tudtál olyan zsírosat adni nekik, amit kézzel ettek, és még a tizedik tapinál is maradt belőle a falra??
dec. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
31%
A megfogalmazással nem értek egyet. Normálisan is lehetett volna közölni, és akkor most nem kéne azon rágódnod, hogy túlreagáltad-e. Neki persze nem megsértődnie kellett volna (legfeljebb a stíluson), hanem restellkedni és költségtérítést ajánlani.
dec. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
8%

Nekem eddig ez eszembe sem jutott. Most bevillant, hogy szóltak nekem, hogy még most is látszik a kezem nyoma a falon(felnőttként), mert meg kellett támaszkodnom. Fene se gondolta, hogy ki kellene fizetnem a festést, akárhányszor hozzáérek a faljához valakinek, és esetleg nyomot hagy.. még ha valami más lenne, de FAL?? Az arra van, hogy támaszkodjanak bele, eleve úgy tervezem, hogy a gyerekem is hozzá fog érni, meg mások is, és előfordul, hogy koszos lesz, megpróbálom eltűntetni, de nem a világ, ha nem megy, pláne nem festetnék ki ilyenért.


Szerintem ez abszurd, az én gyerekem pl néha rajzolt a falra, amikor elfordultam(szemceruzámmal) és jól leszidtam érte, de nem festettem ki. vicces is lett volna. Ehhez képest mi az a kéznyom a falon? A firkálást még megértem, de ha valaki megdől, neki fog támaszkodni, akár felnőtt, akár gyerek, és izzadhat is, vagy lehet bármi a kezén, én sem tudom, az enyémen mi volt, aminek bizonyos fényben fénylő nyoma maradt, talán csak smink az arcomról, vagy izzadság.


Nekem ez magasfokú tisztaságmánia vagy kényszeresség, nyilván gondolhatnál rá, hogy bárki hozzá fog érni a falhoz. Én olyan 3 év után festettem ki a lakásomban, nem nagyon zavart a falon semmi nyom, illetve egyszer utánfestettem maradék kis festékkel a konyhában, mikor a lebegőpolcnál lejött egy darab vakolat, az ronda volt, tenyérni, utána nyoma sem maradt, pedig csak kis területet festettünk vissza. Ha összetör valamit, megrepeszt valamit, elszakít vagy megrongál bármit, első dolgom, hogy bocsánatot kérek, második, hogy fizetem, de a falnál max bocsánatkérés lenne. Ha hiányozna belőle darab, vállalnám, de a festést?:DD Nevetséges. Még jó, hogy nem a korlátot.


Ahol kényesek vagytok a falra, ne engedjetek be mást, de ilyen előszoba meg folyosó, meg a vendégfogadó rész(konyha vagy nappali) tök oké, ha hozzáérnek a falhoz akár csak annyira, hogy megtámaszkodjanak cipőlevételnél/felhúzásnál, és azt se tudhatják van-e valami a kezükön. A matt festéken pedig bármi meglátszik(ezt anno a festőm mondta), úgyhogy selyemfényűt vettünk, és tényleg alig látszik valami. Gondolom nem piros pörköltszaft volt a gyerekek kezén meg kajamaradék, hanem csak nem volt makulátlan/nedves volt. Fogzásnál, fogváltásnál, meg hát ovis korosztályban tök normális, ha ragad a kezük, túrják az orruk, nyúlkálnak a szájukban, vakarják magukat, benyúlnak a gatyájukba, azokon a kezeken minden van és lesz is.

dec. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Nálunk senki nem dől a falnak, van az előszobában leülhetős előszobafal. Másrészt mi tiszta körülmények közt szeretünk élni. A koszos fal nem az. Más az is ha ott lenne egy apró kosz, de egesz vegig kéznyom meg odanyomdázás nem az amit nézni fogok évekig..
dec. 29. 08:50
 16/23 anonim ***** válasza:
38%
azért engem továbbra is érdekel, mi annyira zsíros, hogy simán megmarad 10 tenyérnyomra való a kezükön. Mert ha zsírral kened be direkt, az sem marad meg. Ők meg ezt a valamit ették, kézzel...
dec. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
76%
Úgy látszik, mindenkinél más az igényszint. Nálunk egyáltalán nem alap, hogy a falon támaszkodunk meg, ott vannak a bútorok erre a célra. Én soha nem érek a falhoz.
dec. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
75%
Vannak, akik putriban szeretnek élni, ami ha nekik jó, áldásom rá, de ne b*sszuk már össze annak is a lakását, aki nem disznó, csak mert nekünk az igénytelenség a normális.
dec. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
23%
Értem én, hogy a pirospacsi boldoggá tesz, de hadd ne legyek már egy birka, aki gondolkodás nélkül válaszolgat. Ha olvasok, nyilván dolgozik közben az agyam (mert nekem van). És ha nálam vendég van, evéskor velük vagyok, és ha a gyerek elindul, a kezébe adok egy szalvétát... nem etetem őket tömény zsírral sem (mi az, hogy evett valami zsírosat? A kérdező főzte, csak tudja, mi volt az...)
dec. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
96%
Értjük, neked jó, de másét akkor se teheti tönkre a gyereked. Pont.
dec. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!