Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az olyan szülőkr...

Mit gondoltok az olyan szülőkről akik, a rosszat is engedik a gyereknek csak azért mert gyerek? Mit csinálnálnátok az én helyemben?

Figyelt kérdés

Tegnap volt nálunk látogatóba a sógornőm, van egy 3 éves gyereke.

Nem a gyereket hibáztatom, de nagyon rossz.

A sógornőm alapból bele szól a terhességembe, de az a lényeg hogy, egy fél napott töltöttek nálunk, kb óránkent kèrt meg hogy vigyázzunk a gyerekére amíg ő kiment elszivni egy cigit ami 15 percig tartott, és 3x a hasamra lökre a gyereket, nekem már volt több vetélésem és tudom hogy nem kelett volna de felemeltem a hangom hogy jó lenne ha nem baszná a gyereket a hasamra, aztan annyival letudta hogy nyugi nem lesz semmi bajom...

Majd ebédnél a gyerek elkezdett a partvissal játszani, a párom elvette tőle a gyerek sirni kezdett, majd vissza kellett neki adjuk mert hát az anyja azt mondta.

Aztan ott csapdosott mindenkit a gyerek, nem erősen de zavaró volt, aztan pont ugy ütött hogy eltalált a szemem alatt és kimart.

Egy szót nem szoltam, a párom meg kikapta a kezebol a partvist aztan akkora hiszti lett a vége sógornő meg kis nyuszi hangon mentegetőzni kezdett hogy neharagudj a gyerek biztos nem igy akarta tudod hogy nem akarta még kicsi ő ezt nem fogja fel.


Tenyleg én értem hogy gyerek, de miert nem tudja ilyenkor elvenni tőle még ha a gyerek sír is? Nagy baj ha azt szeretném hogy egyenlöre ne jöjjenek hozzánk? Az a baj ha megszületik a baba és biztos nem fogom engedni hogy a közelébe menjen... akkor már nem igy fogok reagalni ha bajt csinálnak...



dec. 28. 21:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%
Hogy tessék? Az ÉÉÉNNN otthonomBAAANNN, az van, amit én engedek. Vagyis a mi otthonunkban, a párommal. Ha a MI seprűnkkel szórakozna a gyerek, akkor kivenném a kezéből és visszaraknám a hekyére, mert nem játék. Pont. Elnondanám ezt mind a két félnek. Ha meg nem tetszik nekik, akkor lehet otthon ezen hőbörögni, engem nem érdekel. Én is ilyen nyámnyila nyulambulam vagyok amúgy, de a határaimért azért kiállok. Ti is kezdjék el tanulgatni ezt.
dec. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok, párommal már beszéltünk róla de nem tudjuk hogy mondjuk el neki hogy ne jöjjenek, mégis csak a tesója és sógornőm és nem is ez a baj mert és a saját családtagjaimnak elmondom ha baj van velük de ő nagyon nehéz eset...azért is haragudott ránk mert nem akartunk fél évig a macskájára vigyázni mikor nekünk is van macskánk, azért még mindig haragszik egyébként és mi vagyunk a rossz emberek, és volt téma az is hogy én nem szeretném majd a pici babát hozzájuk vinni mert én nem fogok vele utazgatni össze vissza feleslegesen és utana meg azt mondta hogy ő is utazgatott a sajátjával meg most komolyan az lesz hogy ezt az unoka testvérét se fogja a gyereke látni stb.


És igen már 4 honapos terhes vagyok ezért haragudtam rá mikor a hasamra dobta a gyereket többször is és igen arról is tud hogy több vetélésem is volt.


Gondolom otthon is rossz a gyerek mert sokat panaszkodik róla, de azt is mondja hogy oviban meg egy tündér kisfiú mivel azt mondják a tanárok.


Én azt se bánnám ha megszakitanánk vele a kapcsolatot egyébként, sose voltunk olyan szoros kapcsolatban.

dec. 29. 16:23
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Most végülis felmázolnátok neki a mostani esetet.Nem szeretnétek ha ismét előfordulna az eset.Elmondod neki hogy nem igazán dijjaztad, hogy a terhes pocidra dobta a gyerekét, illetve a seprűs témát is.Semmi keresni valója egy felnött partvisnak egy kisgyerek kezében, főleg hogy arcon ütött vele..

Ha sepregetni akar az anyja vegyen neki van a játékboltban gyerekeknek való felmosó meg seprű.

Vagy ha ezt így nem tudnátok neki tálalni most így utólag, akkor ha legközelebb jönnek, durvábban a tudtára adni hogy ami történik azt nem dijjazod és nem szeretnéd ha a közeljövőben ez előfordulna.Ha pedig, a párod nem bánja hogy a nővérével megszakítjátok a kapcsolatot akkor nyugodtan lehet igy utólag elmondani a seprűs témát, megharagszik akkor meg. Én sem beszélek a nővéremmel 3 éve, és jobb az életem. Nővéremnek azt se mondtam hogy terhes vagyok.Unokatestvér ide oda meg általában keresztanya szokott lenni a testvér/sógor neked.Na nekem a gyerekem a nővérem meg annak a gyerekei közelébe nem mennek majd sose.Hidd el, jobb ha az ilyen személy távol marad.

#9

dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

12-re:

Komolyan nem értem, mit görcsöltök azon, hogy ne haragudjon rátok meg jó véleménnyel legyen rólatok egy ilyen tróger, aki a saját gyerekét ilyen lehetetlen módon neveli.

Engem aztán csöppet se érdekelne, hogy haragszik-e rám a macska-ügy miatt. És a mostani esetben is helyre raktam volna anyukát is meg a gyerekét is. És ha megsértődnek és többet nem jönnek, nekem csak jobb lesz.


Én a helyetekben nem kaparnék egy ilyen rokon szimpátiájáért.

dec. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Mi nem szivesen tesszük és tudom hogy ebben mi vagyunk a hibásak hogy még nem szakítottuk meg vele a kapcsolatot,de tudjuk hogy rossz neki mivel egyedül neveli a gyereket meg barátai sincsenek szóval ugymond csak mi vagyunk neki mi hallgatjuk meg.

De szerintem az lesz hogy elmondjuk neki ha kövire jönni akar hogy a múltkori helyzet az nagyon nem volt a helyén és csak akkor jöhet ha a gyerekre figyel, aztán ha jön és megint baj van akkor majd rendesen elmondjuk neki hogy tartsa tiszteletben a dolgokat ha már más házában van, aztan max megsértődik, de legalább nem jön feleslegesen stresszforrás nem csak szerintem de a párom szerint is.

dec. 30. 10:12
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez így jó lesz kérdező.Járjatok így el az ügyben :)
dec. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
4-es, bizony, rengeteg ember nem azért vállal gyereket, mert tisztességesen fel szeretné nevelni, hanem mert másnak is van.
dec. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!