Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg nem lehetek így boldog?

Tényleg nem lehetek így boldog?

Figyelt kérdés

Én nem szeretnek gyereket. Szerencsére a szüleim úgy vannak vele, hogy ha szülök akkor ne más miatt szüljek, hanem azért mert szeretnék. Nem zárom ki a lehetőséget, hogy majd valamikor lesz de most biztosan nem. Abból is kiindulva, hogy 1 éve már nincsen kapcsolatom(az akkori párommal is meg tudtuk beszélni, ugyanis ő nem akart gyereket). Viszont így az ünnepek miatt egyre többet találkozom a rokonokkal. Van egy rokonom aki egy nagyon kedves ember, segít ahol tud, viszont amikor megkérdezte tőlem, hogy mikor szeretnék gyereket én elmondtam neki, hogy " ha találok magamnak egy olyan párt akivel el tudom képzelni az életem és szeret ahogy vagyok akkor talán lesz, de én inkább affelé hajlok, hogy nem lesz" Erre az volt a válasza,hogy "Én egy anyatipusú embernek látlak.Biztos vagyok benne, hogy találsz magadnak egy olyan párt aki tud szeretni. Milyen nagy öröm a gyerek stb" Én közöltem vele, hogy "én értem,hogy szeretnéd, hogy boldog legyek, de szerintem gyerek nélkül is lehet olyan boldog valaki, mint gyerekkel" Ekkor mondta azt, hogy "az az ember aki nem vállal gyermeket az majd lehet később fogja megbánni, majd amikor idős korára egyedül lesz" Erre pedig azt mondtam, "hogy egyedül is lehet boldog az ember, ha van valami hobbija amit csinálhat vagy van egy kisállata" Erre már csak az volt a válasz, hogy szerinte az nem teljes boldogság. Végül apukám húzott ki a helyzetből,mert megkérdezte a rokonomat, hogy a mostani időben szokott e horgászni.


Én értem, hogy aggódik miattam, hogy nem leszek boldog de én még mindig tartom magam ahhoz, hogy gyermek nélkül is lehet boldog az ember ugyanannyira, mint gyermekkel. Itt tegyük hozzá, hogy nincsen bajom a gyerekekkel. Unokatestvéremnek nemsoká lesz kisbabájuk és én teljesen tudok nekik örülni. Jó látni, hogy a gyermek szeretetben fog felnőni. Boldog vagyok az örömüknek.


Nektek mi a véleményetek erről?



dec. 24. 21:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Az, hogyha nem akarsz akkor ne vállalj senkivel, mert te leszel az anyja és nem a férfi.
dec. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyerek nélkül is lehet boldog az ember. Mondom ezt úgy, hogy 2 gyerekes anyuka vagyok. Viszonylag későn vállaltunk gyereket, előtte is teljes volt az életem, el tudtam volna képzelni az életemet gyerek nélkül, voltak hobbijaim és további céljaim. Természetesen nem bántam meg, hogy anyuka lettem, ők a mindeneim, elsők az életemben, de sajnos miattuk sok hobbimról és álomból le kellett mondanom. Persze, vmit vmiért, de ezt csak azért írom, mert ha vmi okból kifolyólag nem születtek volna gyerekeim, most máshol tartanék és úgy is boldog lennék és teljes életet életnék.
dec. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Derjaderja ***** válasza:
100%
Én egészen hasonlóan érzek, mint a 2-es válaszoló.
dec. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Az irasod alapjan meg fiatal vagy, szazszor meggondolhatod magad.


Masreszt , gyerek nelkul is lehetsz boldog.


Ugyanugy erzem, mint a kettes valaszolo. Gyerek nelkul is boldog lennek, hiszen volt elotte is vagy 5 komoly hobbim ( pl. az egyik miatt beutaztam Europat ), kapcsolataim,eletem, barataim.

Gyerek nelkuli barataim.


Most gyerekem van, uj barataim, de a mai napig hianyzik a regi eletem-, mert en azt is nagyon szerettem, es boldog voltam abban is.

dec. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Más lehet boldog gyerek nélkül, én meg tudom hogy én nem lettem volna.

Kiskorom óta gyerekek körül voltam ahol született egy gyerek futottam babázni, a munkám is gyerekekhez kött,de van aki nem akar annak ne legyen,mert neki nem az a boldogság.

dec. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem olyan 50-60 fölött elkezd kiüresedni az a boldogság gyerek nélkül. Persze ki tudsz teljesedni másban és tudod élvezni is, de az emberek többsége beleun vagy egyre extrémebben kell űznie, hogy boldoggá tegye. Egyre kevesebb olyan kapcsolatod lesz, ahol nincs gyerek, ahogy egyre több embernek lesz gyereke körülötted.


De ettől még találhatsz egy másfajta boldogságot.

dec. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%

De természetesen lehetsz, csak az anyaság adta boldogság egy más dimenzió és azt a fajtát nem fogod megtapasztalni.

Azért egy hobbi vagy az utazás nem egyelő azzal, mint mikor önmagából és a szerelmedbol létrejön egy ember a csaladjaitok vonasaival és a te kezed alatt fedezi fel a világot és tanulja meg a szeretet nyelvét. És a pároddal együtt elitek ezt át.

dec. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Truest ***** válasza:
100%

Természetesen ha nem szeretnél gyermeket, abban senkinek sincs joga beleszólni.

Barátnőm soha nem szeretett volna gyermeket, sokáig tudatosan egyedülálló is maradt, boldog és kiegyensúlyozott életet élt.

Aztán talált egy párt, akivel 12 évig boldog párkapcsolatban élt, a férfi tudta, hogy ő hiába vágyakozik gyermek után a barátnője nem szeretne. Annyira erős volt köztük a kötelék, hogy lemondott a régi nagy vágyáról, hogy egy olyan fantasztikus apa legyen, amilyet mindig is szeretett volna és neki sohasem volt.

Aztán 12 év után barátnőmben megszólalt a biológiai óra és lelkiismeret furdalása is volt, hogy párja miatta lemondott az apaságról.

Eldöntötték, hogy szülők lesznek, sokadik próbálkozásra meg is fogant a baba. Izgatottan várták a terhesség minden percét, hogy végre a kezükben tartsák életük jobbá tevőjét, aki még több boldogságot hoz majd az életükbe.

Sajnos mikor visszazökkentek a valóságba ami a baba gondozása, háztartás ellátása, napi ügyintézés körül zajlott, rengeteg probléma felszínre került.

A barátnőm vágyott a régi életére, nehezen viselte hogy rendre nem tudja véghezvinni az elhatározásait, mert nincs segítségük, dadár még nem telik.

Apuka rájött, hogy nincs elég türelme a gyermekhez, munka után max. 1 óra játék még belefér az életébe, de köszöni ő inkább pihen, mert annyira stresszes a munka még a felelősség, hogy neki kell eltartani a családot, mi lesz ha történik valami baj, stb.

A gyermek meg egy cukorbomba, egy másodpercre be nem áll a szája, pörög ötezerrel (2 nyugodt életvitelhez szokott ember mellett), mindent is kipróbál, extrém kíváncsisággal rendelkezik.

Már beszéltek a válásról.

A barátnőm nagyon szereti a fiát, de mai napig azt mondja nem kellett volna megszületnie, mert jobb családot érdemelne és azt is tudja, ha a férje nem bírja tovább egyedül fog maradni a gyermekével.

dec. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az utolsónak: Igen, én igazából ettől is félek, hogy ha esetleg meggondolnám magam és végül lenne gyermekem, akkor a párommal a kapcsolatunk megromolhat. És én olyan ember vagyok aki mindent túlgondol. Egy ilyen anya pedig egy gyermek számára kellemetlen tud lenni. Mint mondtam nem zárkózódom el teljesen a gyermektémától, de én most úgy gondolom nem a gyermek számomra a boldogság. Természetesen nem itélem el azokat akik gyermeket vállalnak. Nem utálom a gyerekeket, csak egyszerűen arról van szó, hogy most még nem álnék készen gyermekre és lehet még később sem álnék készen
dec. 25. 09:54
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem itt erős fogalom zavar van. Nem azért vállal, vagy nem vállal valaki gyereket, mert ezen múlik a boldogsága többnyire, remélhetőleg. A boldogság egy pillanatnyi állapot, ami jön-megy és többnyire azon múlik, hogy te, vagy én, mint egyén mit élünk meg annak. Az, hogy mondjuk boldoggà tesz egy utazás, az gyerektől független. Én csatlakoznék ahhoz a válaszolóhoz, aki azt mondja a gyerekvállalás más dimenzió. Egy tervezett és várt gyerek olyan örömöket tud adni, amit más aligha (mondom ezt szintén viszonylag későn gyereket vállalóként) és látom azt, hogy a tágabb családot is felpesdítette az, hogy vannak újra gyerekek a családban. Szóval aki ezt mondja, az nem véletlenül mondja ezt, de azt sosem értem miért megy bele ilyen parttalan "személyeskedésbe" valaki. Nekem gyerekkel együtt létezni a legnagyobb öröm, aminek a mértékéről gyerekvállalás előtt fogalmam nem volt hogy őszinte legyek. Más meg hidegrázást kap, ha arra gondol, hogy gyereke legyen. Nem vagyunk egyformák, mindenki tegyen belátása szerint, kár ebbe távolról bárkinek is belekotyognia.
dec. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!