Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes még ebben az országban...

Érdemes még ebben az országban gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

jan. 4. 15:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
59%
nem nem érdemes mår. pedig 3 gyerekem van mind magyarorszågon születek de már nem ottėlünk pår ėve.
jan. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
61%
Nem. 20 éves vagyok és már általános iskolás koromban alig volt tanár és a helyzet évről évre egyre rosszabb. Mondjuk akit nem érdekel a gyerekének a jövője, hogy nem lesz aki tanítsa az ettől függetlenül is vállal.
jan. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem érdemesebb, mint máshol. Én Londonban szültem, 3 gyereket, de hazajöttük velük pár éve. Angol kisvárosban éltünk.

Egyrészt az angol oktatás kritikán aluli, nem akartuk hogy ott járjanak iskolába és hülyék legyenek. Másrészt az óvoda őrület drága, az ottani bérem nem futotta volna 2 kisebb gyerekre havonta az óvodát. Akkor meg minek dolgoztam volna, otthon ültem évekig, de ez a férjemnek volt megterhelő meg az előtte félre tett pénzünk ment el, mert az első gyerekre 9 hónapra kaptam csak ellátást, utána semmit a többire már, és a családi pótlék is ott minden további gyerekre egyre kevesebb. Albérlet ár meg már akkor is egekben volt (1500 GBP 2 szobás lakás 4-5 éve) Szerinted egy keresetből ez meddig tartható fent, még ha a férfi nem is fizikai/keveset kereső munkás? Nem sokáig.. Tudom, láttam, 20 év alatt, rengeteg magyar is úgy él kint hogy 0 félretett pénzük van vagy fillérek hó végén, hát így itthon is lehet, sőt jobban..

Arról meg nem is beszélve, hogy nincs segítség, nincs nagymama, keresztszülők, csak vagytok ott külföldön magatoknak. Akármikor hazajöttünk és mentünk vissza sírva szálltam fel a repülőre. És hidd el sokan így vannak vele. Nem ér annyit.

Plusz nálam az is közre játszott, hogy bár nem vagyok rasszista, de nem tetszett amit ott láttam, egyik lányom járt óvodába, iskolába ott, és tele volt az osztálya mindenféle nemzettel, tiltani nem tilthatod nyilván a gyereked a szerelemtől, 3 lánnyal nekem jogos félelem volt, hogy majd összeállnak valami iráni vagy afgán férfival, és szerintem tudja mindenki milyen náluk nőként az élet.



Itt minden klappol, dolgozunk, saját házunk van, a gyerekek már mind sulisok, szuper iskolába járnak (Debrecenben élünk). Nyugodt, kényelmes életünk van. Nehézségek mindenhol vannak.

Az hogy 5-10 év múlva mi lesz, hát ez ugyanez igaz francia, német stb országokra is...Ne is képzeld el, hogy azokban mi lesz 10 év múlva.


Csak érdekességképp jegyzem meg, hogy 3 barátnőm/ismerősöm van még Angliából, akik magyarok, mind angol férjjel, és ideköltöztek ők is haza Magyarországra, mind a 3 férfi azt mondja, hogy soha többet nem menne vissza Angliába, itt sokkal biztonságosabbnak érzi a maga és gyerekei jövőjét. (Egyikük teherautó sofőr, másik IT-s, harmadikat nem tudom mit dolgozik)

jan. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem az országon múlik, hanem azon, hogy vágysz e gyerekre, gyerekes életre vagy sem.

Részemről nem érdemes! De ennek semmi köze az országhoz. Szimplán nem vàgyunk rá se én, se a férjem, mindketten egy nagy adag szívásnak, nyűgnek tartjuk a gyerekkel járó dolgokat, feladatokat, kötöttséget, kötelezettségeket, megváltozott élethelyzetet. Ezért mi nem is vállalunk. Soha.

jan. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!