Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha ennyire...

Mit tehetek, ha ennyire hajthatatlan?

Figyelt kérdés

Férjem apja már elhunyt régebben, nem ismertem. A párom nagyon megszállottja, fotók meg tetoválás minden ő utána.

Nincs még gyerekünk, a jövőben tervezzük hogy legyen. Múltkor már szóba került többször, hogy ha lesz fiunk vagy lányunk, akkor hogyan hívnák őket.

Nekem tetszik egy-egy név mindkét nemre, nem is ismerek korábbról ilyen nevű embereket szerencsére. Pont jók lennének, amiket kitaláltam mert férjemnek sincsenek ilyen ismerősei. Ezt csak azért említem, mert ugye van a félig poénos mondás, hogy akkor jössz rá mennyi embert utálsz, amikor elkezdesz a gyerekednek nevet keresni.

Na visszatérve, szóval csak így beszéltünk erről, de egyből határozottan rávágta, hogy ha fiú lesz akkor az apja után nevezzük el. A lányra hálisten nincs ilyen terve. Szép lenne, ha őt meg az anyjáról kellene elnevezni. Azt mondta hogy az kb. nem is érdekli, nem tud lányneveket.

Az apjának régies neve van, szerintem nem szép és tényleg nem mostani világba illő név már. Nem az apjával van bajom, tiszteletben tartom, hogy szereti meg megemlékezne róla, de ne legyen már ilyen régies neve szegénynek, ha majd megszületett. Említettem, hogy második névnek adhatnánk és akkor úgymond megtiszteljük az apját, de lesz egy fiatalos, nem sulis céltábla neve is majd a gyereknek. Kijelentette, hogy nem! Nem lesz két neve a gyereknek, mert az hülyeség.

Nem értem én ezt, de teljesen letaglózott ezzel az arroganciájával.

A vezetéknévnél is egyből ez volt, hogy csak az ő családneve lehet, nem visszük az enyémet is. Abba még belementem, de ez már sok. Az én gyerekem is, én fogok vele a jövőben megszenvedni, nekem fog fájni. Nem akarok hülye nevet adni neki, ráadásként még a számra sem jön a név. Borzasztó szerintem. Erélyes szeretnék lenni, de persze tudom hogy ő neki is kell beleszólása legyen, hiszen az ő gyerek is lesz. Egyébként a saját szüleimről sem nevezném el a gyerekeimet (max második névnek), mert nekik is régies nevük van, ami nem tetszik. Őket persze így szeretem, de ha születik egy új kis élet, nem akarom ezzel megpecsételni. Amúgy nem teljesen idétlen és modern nevek tetszenek, csak olyan pont jó átmenet a nagyon régi és nagyon modern között.

Mit lehet tenni ilyenkor?

Komolyan elgondolkoztam, hogy ha ilyen arrogáns és nincs benne semmi kompromisszum készség akkor minek legyünk együtt. Akkor a jövőben sem lenne semmi más helyzet másként.

Amúgy 2-3 év múlva esedékes a téma igazán, de ha már most ilyen akkor én nem vagyok benne biztos, hogy akarom ezt az egész közös életet.



jan. 13. 23:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%

Na én itt mennék világgá 😅

Felvetném újra, hogy vagy csak 2. keresztnévnek kapja, vagy az én vezetéknevemet. Teljesen értelmetlen egyébként az ilyen valaki után elnevezem a gyerekem dolog, úgy sem lesz olyan, mint az adott személy, akiről kapta a nevét

jan. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállalnék vele gyereket.
jan. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem szulnek ebbe a kapcsolatba.
jan. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%

Légy határozott.!

"XY én vagyok a gyerek anyja, belőlem jön ki, (itt sorold a dolgokat)

Engedek, de csak annyit hogy második név legyen az XY és az első név valami modern/ ami nekem tetszik. Ebből nem engedek, tisztelem édesapad, de te is

tarts tiszteletben engem. "

Ennyi. Nálunk is volt ebből egy vita, de negertette hogy jobb a 2 név. 2 országból valóak vagyunk szóval lett egy" univerzális" neve és egy a férjem országában gyakori név.

jan. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%

Hát gyereket semmiképp ne szüljél neki!!!!


És jó, hogy ez így előjött, mert később már gyerekkel nehezebb lenne a válás...

jan. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek. Én szeretem úgyis a szüleimet, hogy nem akarom róluk elnevezni a jövőbeli gyerekemet.

Sose szerettem ezt a szokást. Engem szerencsére anyukám normális névvel ajándékozott meg, de amikor születtem akkor azért bepróbálkozott minden oldalról az idősebb generáció, hogy róluk kapjam a nevet. Anya mondta, hogy szó sem lehet róla. Nem értem, hogy miért jó ez.

Majd 2028-ban meg az oviban/suliban szólítgatják béluskát/józsikát a többi normálisabb nevű társai között. Olyan gonoszak a kölykök, simán kinézem már egy 3-4 évesből is hogy gúnyolódik ilyen miatt, hát még majd a középiskola...

Hogy lehetne lebeszélni róla? Vagy hibáztam, mikor egy ilyen arrogáns és erőszakos akaratú embert választottam? Elég gyengébb akaratú vagyok, mindig is gondom volt ezzel, hogy erélyesebb legyek. Elegem van. A korábbi dolgokban még eltudtam engedni ezt, kit izgat hogy milyen a díszpárna, meg a többi. De azért a gyerekemet hagy nevezzem már el normálisan.

jan. 13. 23:54
 7/27 anonim ***** válasza:
80%

6-os: igazad van!


Minden gyerek az anyjáé elsősorban és nagyon nem mind1, hogy az apja mennyire képes a kompromisszumra, mert ez a képessége később is hiányozni fog neked...


"hibáztam, mikor egy ilyen arrogáns és erőszakos akaratú embert választottam?"


A hibák azért vannak, hogy tanuljunk belőlük...

jan. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb jobban választasz majd.
jan. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%
Te most a gyakorit használod fel arra, hogy magaddal megbeszéld, hogy nem akarsz ezzel az emberrel élni? Nincs neked egy barátnőd? Igen, kislány, te szakítani akarsz ezzel a férfival. Sehol nincs kőbe vésve, hogy ha egy darabig együtt éltünk valakivel, akkor annak egész életünkben úgy kell lennie. Ez az ember agresszív, te nem vagy vele boldog. A szerelem elillant. Feltalálták azt a szót, hogy szakítás. Jó reggelt!
jan. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Nem magammal beszéltem meg, hanem a 4.-nek válaszoltam, amikor leírtam a kommentemet, csak addigra már többen is reagáltak.

Mondjuk úgy, hogy inkább csak egyfajta megerősítést kerestem itt, miszerint nem én vagyok fordítva bekövetve, ha nem akarom a gyereket úgy elnevezni.

Szerintem jó pár ember használja erre a gyakorit, néha jól esik kiírni magunkból valamint és elolvasni kívülálló emberek szempontjait. Ez barátoktól független.

jan. 14. 00:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!