Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyák otthon, segítség nélkül,...

Anyák otthon, segítség nélkül, hogy viselitek,hogy soha nincs rend?

Figyelt kérdés
Kifejtem mire gondolok: nincs bejárónő,nincs nagymama nagypapa segítség,apa egész nap dolgozik. A baba nem alszik jól,illetve a baba anyja nem alszik jól,eleget. Nem esz mega kosz,alap rend van,de ezt is nehéz fenntartani,kétnaponta porszívozni kell. Naponta kellene,de arra nincs erőm. Két szintes házunk van, és bár nem nagy,összesen 70par nm,lépcsők és kuszobok is vannak. Na meg gyerek mellett (egy éves lesz) minden több részletben történik. Lényeg a lényeg,nehezen viselem,hogy mindig látok valamit,amire ráférne takarítás. Hol a kád,hol a konyhaszekrény el,hol a kamra,hol a szekrények,hol a hűtő,hol ez,hol az,mindig lenne mit takarítani. Az alap rend,meg hogy legyen mit enni,felvenni,stb pedig annyira elveszi a kevés kis erőm,hogy egyszerűen ha azt akarnám,hogy mindig minden a helyén legyen,és tiszta legyen,gyakorlatilag mást se csinálnék,csak takarítanek.Én szerintem kezd az agyamra menni a kialvatlanság és az állandó itthonlet,hogy folyton észrevesznek ezeket. Baba előtt se volt mindig top ren,de dolgoztam,nem volt annyi időm észrevenni minden pacát és polcon heverő porcicat. Ti hogy vagytok vele?

jan. 16. 12:59
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
88%
Nem akadok ki rajta ha poros a polc. Minden nap fel tudok porszívózni, el mosogatni, nagyjából rendet tenni, nincs disznóol.
jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
74%
Szia, én aterzem a helyzetet, én nehezen viseltem szintén. Meg főleg azt, hogy egész nap meg sem állok, még sincs látszata, hogy csináltam valamit. Lassan megint lesz egy ujszulottunk, megint ez vár rám. Segít az idő (a gyermek egyre nagyobb, be tudod majd vonni feladatokba) , meg nekem szerintem az is segített, hogy a fiam 1 éves korában ujbol teherbe estem, és olyan fáradt vagyok, hogy nem érdekel. Ha alszik, én pihenek, pedig olyankor tisztára suvickolhatnam a lakást.
jan. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Kihagytam,hogy az anya,azaz én,tanul is, nyelvvizsgára készülök. Bár úgy érzem akkor sem lenne egészséges ez a hozzáállás,ha kipihent lennék és lenne elég időm. Mármint hogy minden porcica zavarna és amint kicsit mocskosabb az ablak,már úgy érzem neki is kellene állni pucolni.
jan. 16. 13:11
 4/38 anonim ***** válasza:
77%
Mert az a torzítás a fejedben, hogy akkor fognak szeretni, elismerni, ha tökéletes rend van, emellett főtt kaja, meg csendes nyugodt gyerek. Sosem fog jönni az, amit vársz. Ugyanis nem a patikatisztaság számít. Ezeket felül lehet írni a fejedben, de az már pszichoterápia. Meg kell rá érni.
jan. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
69%
Szinten mint az egyes.En gyerek előtt is imádtam a rendet.Most sincs másképp.Inkabb nem alszom csak rend legyen .
jan. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

2: pontosan ez az,én is úgy érzem hogy még lehetne gajdulni ha mindig mindent tisztán akarnék. Gyakorlatilag mást se csinálnék csak takarítanek. Lehetne makulatlanabb a lakásunk nekünk is,de alap rend van,és ezt se könnyű fenntartani. Ahogy írod,én is úgy vagyok,hogy szinte nincs látszatja,amit csinálunk. És én is sokszor csinálom,hogy nap közben vele alszok kicsit,hogy birjam a mai napig sok éjszakai műszakot(fogzas, mizgasfejlodes,szepa,holdallas,keunk minden miatt is a mai napig)

Meg kicsit úgy is vagyok vele,több vagyok annak,mint a csillogó lakás. Nem akarom,hogy elvesszek ebben,és ezzel kompenzáljam az itthonletet.

jan. 16. 13:15
 7/38 A kérdező kommentje:
4. Én ezekkel pontosan tisztában vagyok,nem kell emiatt pszichoterápia.
jan. 16. 13:17
 8/38 anonim ***** válasza:
91%

Lazán veszem.

A padlót naponta porszivozom,felmosom.

De pl a port csak akkor törlöm ha már poros a bútor.

Nem szaladgalok minden nap porrongyal a kezemben.

A játékokat este pakolom össze,a fiam ugyis kiszedi a dobozból akkor is ha ezerszer rakom vissza.

Mosogatni reggel szoktam ha van piszkos.meg este a napközben összegyűlteket(nincs mosogatógép)

A férjem is hazaér aztán,ha valami koszt lát,előveszi a seprűt pl.

Pokhalozni ő szokott,én irtózom a poktol és a hálójatol is

A szekrényekben pedig nincs rendetlenség,arra nagyon ügyelek,hogyha ki és beteszek valamit mindig rendesen tegyem.

jan. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
53%

Én simán megoldottam, 2 gyerek mellett is, kb 4-6 óra alvások mellett. Engem zavart, tettem ellene. Volt egy sorrendem, mikor mit takaritok ki, igy sosem volt egyszerre sok, mégis rend volt.


Most, hogy visszamentem 8óraba dolgozni, na most van az, hogy frusztrál. Most van az, hogy valóban nincs rá időm.

jan. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
8. Ez az alaprend,a kérdésem nem is igazán erről szól. Az ezen túlmutató dolgokról,mint ablakpucolas,csempék lemondása,konyha,kamra takarítás,poros ajtók .na meg nekünk kertunk is van és egy elég nagy teraszunk,tavasztól őszig ezt is minden nap lehetne takarítgatni.
jan. 16. 13:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!