Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyák otthon, segítség nélkül,...

Anyák otthon, segítség nélkül, hogy viselitek,hogy soha nincs rend?

Figyelt kérdés
Kifejtem mire gondolok: nincs bejárónő,nincs nagymama nagypapa segítség,apa egész nap dolgozik. A baba nem alszik jól,illetve a baba anyja nem alszik jól,eleget. Nem esz mega kosz,alap rend van,de ezt is nehéz fenntartani,kétnaponta porszívozni kell. Naponta kellene,de arra nincs erőm. Két szintes házunk van, és bár nem nagy,összesen 70par nm,lépcsők és kuszobok is vannak. Na meg gyerek mellett (egy éves lesz) minden több részletben történik. Lényeg a lényeg,nehezen viselem,hogy mindig látok valamit,amire ráférne takarítás. Hol a kád,hol a konyhaszekrény el,hol a kamra,hol a szekrények,hol a hűtő,hol ez,hol az,mindig lenne mit takarítani. Az alap rend,meg hogy legyen mit enni,felvenni,stb pedig annyira elveszi a kevés kis erőm,hogy egyszerűen ha azt akarnám,hogy mindig minden a helyén legyen,és tiszta legyen,gyakorlatilag mást se csinálnék,csak takarítanek.Én szerintem kezd az agyamra menni a kialvatlanság és az állandó itthonlet,hogy folyton észrevesznek ezeket. Baba előtt se volt mindig top ren,de dolgoztam,nem volt annyi időm észrevenni minden pacát és polcon heverő porcicat. Ti hogy vagytok vele?

jan. 16. 12:59
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
30, Én is erre gondoltam. Minden nap kamrát takarítani, stb. Egy ilyet ismerek, ő is ilyen rögeszmés, ő képes a tiszta lakást is még 3x áttakarítani.
jan. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
A kamrát csak példának írtam. Elég nagy kamrank van, másfél éve költöztünk be, még mindig vannak ott dobozok.Na meg oda megy be minden is,aminek épp nincs még aktuális helye. Így értettem.
jan. 16. 20:55
 33/38 anonim ***** válasza:

Én is látok naponta olyan dolgokat amiket le kéne takarítani

Ramjon a takarítási láz...Aztán gyorsan lehutom magam,megvárom míg elmúlik ez az érzés 🤣🤣🤣

jan. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
Ettől független igazad van,van egy kisebb ocd-m ami így jön ki. Próbáltam keresni rá szakembert de vagy egyből gyógyszert akart írni,vagy csak beszélgettünk véget nem érően,tizenpluszos oradijert. Arról nem is beszélve hogy a többségen látszott,hogy ő is szét van esve,a saját életét nem tudja rendbe tenni,hogy tudna így máson segíteni. Úgyhogy én nem kísérletezem többet,drága és fáradságos mulatság,ráadásul így értelme sincs.
jan. 16. 21:15
 35/38 anonim ***** válasza:
De akkor egy db szakembert próbáltál csak és ennyi?
jan. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
Nem,hármat összesen,ha a fiatalabb koriaimat bekeszamolom-akkor más miatt- sokkal tobbet. De figyelj,nem godnolom,hogy ezzel annyira oda kellene rohangalnom. Azért ez nem egy világ tragédia. Ha lenne ék gyerekkori traumaim,onkep testkeo zavarom,bkrderlineom meg hasonló finomságok,jobban. Bár meg kell mondjam,nem volt köztük egy darab épkézláb szakember sem. Kevés volt egyben emberileg,nem vezetett sehova a beszélgetés,a saját életükben problémáik voltak,amit cipelték magukkal az ülésekre is,hovatovább nem egy ítélkező,kioktató hangnemben is válaszolt. Ebből nem kérek,ha rögtönítélő bíróság kell,elég csak feltenni egy kérdést ide,az jön is csőstől. Akinek nem inge,nem veszi magára,ez a kérdés elég normális keretek között maradt.
jan. 17. 09:20
 37/38 anonim ***** válasza:
Ha nem vészes a helyzet,akkor nincs gond kérdező. Akkor el tudod engedni a maszatos tükröt pl. és nyugodt maradni.
jan. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
Többnyire el tudom,de van,amikor ramjon a hoppáré,és mindent is koszosnak látok..ez a ritkább,a gyakorobb,hogy tényleg maszatos,koszos,poros az adott dolog,de egyszerűen nincs kapacitásom foglalkozni vele. Ilyenkor nehéz tudatosítani,hogy attól,higy most nem foglalkozik vele,nem jelenti azt,hogy holnap,holnapután,vagy azután nem kerül sorra...hogy aztán pár óra múlva megint maszatos,koszos,vagy poros legyen (a szárítógép es szinte naponkenti mosás miatt -is- mindig por van. Soha nem értettem a kisgyerekes szülők miért panaszkodnak,hogy olyanokra is mosnak szerintuk,akik nem laknak ott...már értem.)
jan. 17. 10:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!