Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik gyereket szeretnének,...

Akik gyereket szeretnének, nem tartanak attól, hogy majd esetleg nem veszik őket vissza a munkahelyükre, vagy elküldik őket a gyerek betegeskedése miatt?

Figyelt kérdés

Csak mert kb egyik munkáltató sem tűri meg, hogy egy anyuka rendszeresen kimaradjon a munkájából amiatt, hogy a gyerekkel kell otthon lenni, mert beteg, és már sok helyen olvastam pl itt Gyakorin, hogy anyukák keresnek új munkahelyet, mert az eredetire nem vették őket vissza vagy el lettek tanácsolva.


Egyébként mindig a nőket kérdezik meg az állásinterjún, hogy terveznek-e gyereket, ha igen, hogyan fogják megoldani, ha beteg.


jan. 25. 17:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

"Egyébként mindig a nőket kérdezik meg az állásinterjún, hogy terveznek-e gyereket, ha igen, hogyan fogják megoldani, ha beteg"


Meg jó, hogy et8kátlan megkérdezni ezt egy munkáltatónak.

Sok a buta nő aki meg elmondja.

jan. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem. A főnököm és a kollégáim marha rugalmasak ebben. A főnöknek az az elve, hogy nőből mindig kétszer annyi kell, mint férfiból, mert elmennek szülni meg általában az ő gondjuk a gyerek. Szóval nem azt mondja, hogy inkább férfiakat kell felvenni, mert azokkal kisebb a gond...
jan. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Olyan helyen dolgozok ahol csak nôk vannak, ez nàlunk bele van kalkulàlva. Már 6 éves múlt a lányom innen mentem szülni és még mindig itt vagyok. A betegségeket váltva oldjuk meg a férjemmel hálisten nem sokszor van.
jan. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem, mert saját vállalkozásunk van :D Plusz a szomszédban laknak a szüleim akik vigyáznak a gyerekre ha kell
jan. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Biztos munkahelyem van. Ősszel kezdi a bölcsit a kicsi, megbeszéltük a férjemmel, hogy ha beteh, felváltva leszünk itthon, hiszen a gyáp napok mind a kettőnknek járnak. A nagyobb gyermek egyébként félévente 3 napot volt beteg, szóval nem feltétlenül van sokat távol az anyuka.


Amúgy azt nem értem, hogy ezek a munkáltatók elfelejtik, hogy ők is voltak gyerekek??? Hogy velük is otthon maradt az anyukájuk? Az ő anyukájukat is kirúgták?

jan. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem, mert olyan végzettségem van amivel itt nehezen találnak helyettem másik embert.
jan. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

5-ös, hát én is marha nagy bunkóságnak tartom ezt a kérdést, egyébként nem is értem, akkor ennyi erővel senki se vállaljon gyereket, mert nem lehet előre tudni, hogy mennyit fog betegeskedni, mennyit kell majd vele otthon lenni..🤦🤷


Már eleve a megfogalmazás is gyanús, mintha az járna a főnökök fejében, hogy "remélem ez a nő sem szeretne gyereket, mert akkor biztosan elküldjük."

jan. 25. 17:31
 8/17 A kérdező kommentje:
Mert ha igen*
jan. 25. 17:31
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mindkét gyerek után vártak vissza. Volt rá megoldás.
jan. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

A munkahelyem toleráns ebben, senkit sem piszkáltak, pláne nem küldtek el, mert a gyereke miatt táppénzen van.

Ha visszamegyek, tudok részmunkaidőt is vállalni, mert a teljes munkaidőst nem tudnám gyerek mellett vállalni.

jan. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!