Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik gyereket szeretnének,...

Akik gyereket szeretnének, nem tartanak attól, hogy majd esetleg nem veszik őket vissza a munkahelyükre, vagy elküldik őket a gyerek betegeskedése miatt?

Figyelt kérdés

Csak mert kb egyik munkáltató sem tűri meg, hogy egy anyuka rendszeresen kimaradjon a munkájából amiatt, hogy a gyerekkel kell otthon lenni, mert beteg, és már sok helyen olvastam pl itt Gyakorin, hogy anyukák keresnek új munkahelyet, mert az eredetire nem vették őket vissza vagy el lettek tanácsolva.


Egyébként mindig a nőket kérdezik meg az állásinterjún, hogy terveznek-e gyereket, ha igen, hogyan fogják megoldani, ha beteg.


jan. 25. 17:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem visszavettek, dolgoztam 1.5 évet, bölcsis volt, minden ok volt nem betegeskedett, aztán meg elkezdte az ovit, és 2 hét otthon 1 hét ovi arányban jártuk a kiscsoportot, természetesen júniusban ki is rúgtak, kiscsoport végére, 9 év után, szomorodjanak meg :D De kaptam 3 millió végkielégítést aztán 3 nap alatt találtam másik, home officeos, rugalmas munkát, szóval jól jártam. Ja és most középsős, augusztus óta máig 1 hetet hiányzott csak. Szóval eddig kellett volna az előző munkahelyemnek kibírnia..
jan. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én ahova visszamentem, főnököm említette, hogy akár vissza is mehetnék gyesre, ha ennyit beteg a gyerek.

Én azon a ponton elkezdtem másik munkát keresni, a főnök nem szokott üres fenyegetésekbe kezdeni.

Viszont találtam másik munkát, sokkal jobbat. Rugalmasabb, jobbak a körülmények, fizetés is jobb, még home office is van, ha beteg. Jól jártam :) örömmel számoltam le a régi helyen.

jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként mindig a nőket kérdezik meg az állásinterjún, hogy terveznek-e gyereket, ha igen, hogyan fogják megoldani, ha beteg - erre annyit kell mondani, ehhez semmi közük. Pont.


Amúgy el nem küldhet, köteles visszavenni :)

jan. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

13-as, hát igen.


Egyébként nem értem, hogy egyes munkáltatóknak miért tragédia, ha a náluk dolgozó nő gyereket szeretne/tervez..


Komolyan, mintha az ő édesanyjuk már 1 hetes korukban visszament volna dolgozni.

febr. 1. 19:31
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert sokba kerül. A legtöbb nő abban a pillanatban hogy megállapítják a terhességet táppénzre megy, így a munkáltató fizetheti kB. 7 hónapig a táppénz 1/3-adát. Ez alatt, csed alatt és a gyed első 6 hónapja alatt gyűlnek a szabadságok is, amit amikor visszatért ki kell adni. Egy átlagos 1 gyerekes 30 éves nőnél ez kB 40 nap szabadságot jelent, azaz a munkáltatónak 2 hónapig úgy kell fizetnie a teljes fizetését, hogy nem dolgozik.


Mondjuk csak egy bruttó 400.000-es bérrel számolva ez a munkáltatónak kB 1,5 millió forintjába fáj és ez csak a bérköltség, az esetlegesen elmaradó bevételekkel, egy új ember betanításának a költségével nem számoltunk. Nyilván egy multinak ez aprópénz de egy 4-5 főt foglalkoztató kis cégnek azért nem kevés.

febr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

"A legtöbb nő abban a pillanatban hogy megállapítják a terhességet táppénzre megy"


Nem tudom, te milyen közegben mozogsz, de az én terhes nő ismerőseim mind dolgoztak a 34. vagy 35. hétig.

febr. 2. 12:29
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

“ Amúgy el nem küldhet, köteles visszavenni :)”

De nem köteles megtartani hosszú távon se

febr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!