Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Földi vezetéknévhez milyen...

Földi vezetéknévhez milyen név ajánlott?

Figyelt kérdés

Eszter, Izabella, Karina, Szófia, Hajnalka, Hanna, Ilona, Zsófia, Marcella.

Egyik se választ ne írjatok. :)



febr. 7. 23:37
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Földi Karina
febr. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Kitti esetleg?
febr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
21%
Úgyis távolkeletiesedünk. Legyen a név: Yo
febr. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
24%

Eszter, -jó

Izabella, "földig kizabálja" - más vezetéknevekhez jó az Izabella, de ide nem passzol

Karina, Földik Arina - de mondjuk nemrossz, akár még lehet is jó, szeretheti is.

Szófia, - "Földi Szó Fia", akár még lehet jó is,ha titeket nem zavar; más esetekben egyértelműen rövid o-val javasolnám; de itt meg csúnya lenne, mert hasonlítana ahhoz, hogy "sz0pja"; tehát ehhez a vezetéknévvel maradjatok a hosszú ó-nál, ahogy a kérdésben is írva lett; ha ezt választanátok mégis keresztnévnek

Hajnalka, - " ihaj " túlzottan kihangsúlyozódik benne

Hanna, - Kicsit nekem ez olyan "Dihannás", de ez már nem vészes, de eddig az Eszterrel a legjobb, annyira nem jó a Hannával, mint az Eszterrel.

Ilona, - kicsit egybe folyik a két ' i' miatt középen,amúgy nekem picit öreges is, de ha találtok valami jó második keresztnevet e kettő közé, akkor még tudhat akár jó lenni. Összhangzásban is, meg kompenzálni, hogy öreges. Amúgy jó becenevek neki: ILA, ILI, Lona (előbbi 2t azért írtam nagybetűvel,hogy nehogy a betűtípus miatt ne látszódjon. [Esetleg Liu,Ilu--ezeket nemtom eddig voltak-e,most fejlesztettem ki így, ahogy írtam a kérdéshez a választ, pl asszem Lilu műsorvezető pedig talán Ildikóból lett Lilu, az is akár lehet, hogy lehet jó. Liu-t meg még pl becenévként nem hallottam még,de hivatalosként vannak a Liu-tesók, nekik ha jól tudom, vezetéknév; az Ilu-t meg csak azért írtam oda, mert mégiscsak fordítva van az eredeti betűrend, de ez asszem még se annyira jó talán feltétlenül, mert lehet,hogy egy picit túlbecézett. Most eszembe jutott még,hogy esetleg Lola.]

Zsófia: Föld, Izsó fia. - nekem nem_ tetszik

Marcella.-túlzottan kemény hangzású,nem nőies,+a mar és a cella szavakból áll össze. Marcellina/Linus alakban tetszene, de úgy nem illik a vezetéknévhez, mert nagyon különválik, nagyon kihangsúlyozódik,leválik róla az "Ima" szó,1xűen szétesik a név, nem tartozik össze egybe. A sima Marcellával máshogy jön ki a szótagszám, máshova kerül a hangsúly, ott talán nem annyira hangsúlyos, hogy elkülönül az "Ima"-rész, kb annyira illik a Földihez, mint a Hanna, de a Marcella totál nem nőies, büntetésként élném meg, ha nőként, lányként így szólítanának.


De egyébként bármelyik vezeték+keresztnév kombóhoz lehet közéjük berakni +1 keresztnevet, ahol nem illik össze. Pl Földi Eszter klassz, Földi Zsófia nem_klassz, de Földi Eszter Zsófia szintén már klassz, mintha csak Földi Eszter lenne. Vagy Földi Tina Ilona (ez most csak példa, nemtom,jó-e), Földi Melitta Hajnalka, Földi Bíborka Ilona, Földi Éva Karina, Földi Renáta Izabella, Földi Noémi Szofia (Itt már rövid o-val írnám;mert itt meg a másik, a hosszú ó-s hangsúlyozódik ki rosszul.) [Nem tudom,ezek se jók-e, csak most hasamra ütöttem]

febr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Eszter, Hajnalka, Zsófia
febr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Földi Hanna jól hangzik!:)
febr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
72%

Hát, Ilona ne legyen, az i- i nem jó.

Eszter túl hasonlít az eperre. A többi jó, szerintem a Zsófia a legjobb.

febr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Nemtom,hanyadik vagyok,de a Szófiát hosszú ó-val se mégse adnám :S Most így, ahogy kimondtam magamban,sajnos nekem túlságosan hasonlító/tott a "Föl, disznó fia!"-ra. Bocsánat.
febr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
38. vagyok, most megnéztem, 34. vagyok még; most még mindig változatlanul az Esztert adnám, most viszont kimondtam magamban újra Hajnalkával,és majdnem ugyan olyan jónak tűnik,mint az Eszter. Hannánál is jobban tetszik, Hannát azt még változatlanul nemannyira adnám, viszont a Karina még okés.
febr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 Menőcsajszi72 ***** válasza:
Anna? :)
márc. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!