Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megbántam a gyerekvállalást(?)

Megbántam a gyerekvállalást(?)

Figyelt kérdés

A sok savazás elkerülése végett nem fogok részletekbe menni, nagyvonalakban annyit írnék le, hogy soha életemben nem szerettem volna gyereket, de végül a férjem miatt belementem, mert annyit nyaggatott és győzködött. Minden percét utálom az anyaságnak, a gyerekhez sem tudok kötődni, nincs olyan nap, hogy ne gondolnék arra, hogy bárcsak ne lenne. Úgy érzem teljesen tönkrement az életem, a férjemre is neheztelek, mert miatta vagyok ott ahol, ezt sose fogom neki megbocsátani. Azt kívánom, hogy bárcsak elváltam volna tőle, ahelyett, hogy gyereket szülök neki, amit sosem akartam. Mindig is független voltam/akartam maradni, imádtam a gyerek előtti életem. Kilátástalan a helyzetem, azon fantáziálok sokszor, hogy szó nélkül lelépek és a férjemre hagyom a gyereket, aki most 18 hónapos.

Nem várok tanácsokat, erre sajnos nem lehet mit mondani, csak jól esett kiírni magamból. Esetleg van/volt még valaki hasonló helyzetben?



febr. 9. 11:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%

Tedd meg.

Lépj le.

Ha a pasik megtehetik, akkor a nők is

febr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%

Inkább minthogy duhodben egyszer meggyilkold azt a szegény gyereket.

Ez lemaradt, 1 voltam

febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell egy párkapcsolatban, a kezdetektől fogva őszintén beszélgetni erről. Ha az egyik fél NEM akar gyereket, a másik meg IGEN, akkor fájdalmas búcsút kell venni egymástól és nem összeházasodni.
febr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben márpedig megtenném. Elválnék, ő meg legyen a gyerekkel, ha annyira akarta. Lehet, jobb is lenne a kapcsolatod a gyerekkel is, ha csak "vasárnapi anyuka" lennél, ami a gyereknek sokat számítana. Én elvált szülők gyereke vagyok és nem érzem úgy, hogy megsínylettem volna, nagyon sokat találkoztam a másik szulommel. Ma már nagyon sokan élnek külön, nem ördögtől való. Én biztos nem vágnám tönkre az életem például társadalmi elvárások miatt. Sajnos mindannyian hozunk rossz döntéseket...
febr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
99%
Most véleményt nem írok, csak tanácsot. Tedd azt, lépj le. Mindenkinek jobb lesz. Főleg a gyereknek.
febr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem is válás és maradjon az apanal. Szegény gyerek mennyire kötődik hozzád? Bolcsibe jár?
febr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem itt inkább az a probléma hogy besokalltál az otthonlétbe.


Nem kell rögtön lelépni meg elválni, először csak cseréljetek. Apuka maradjon otthon a gyerekkel, csinálja ő a tipikusan "anya feladatokat" és te menj dolgozni, barátnőzni, bevásárolni. Lehet ennyi is elág ahhoz, hogy ne érezd azt hogy a gyerek akadálya annak hogy élj.

febr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
39%

Idővel, ahogy nő a gyerek szerintem jobb lesz, menj dolgozni, a gyerek meg menjen bölcsibe.

Egyébként én csak terhes vagyok még, nekem azután voltak hasonló gondolataim, ahogy kiderült a terhesség, de ahogy mentem vizsgálatokra, láttam az ultrahangon, át fordult a dolog bennem, mert tényleg egy csoda hogy ő a pocakban van. Nem teljesen vagyok biztos most sem magamban, nehezen hiszem el (vagy el sem tudom), hogy ő van, de szerintem az idő haladtával meg fog változni bennem az a kétely. Az biztos, sosem leszek az a tipikus anya tigris, de szerintem nem is kell mindennek a gyerek körül forogni, nem szunik meg a világ azért, mert o lesz. Te hogy Érzed?

febr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
98%

7, konkrétan azt írja, soha nem akart gyereket, soha nem is kötődött a gyerekehez.

Ezen már nem segít a baratnozes.

febr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
85%

Én se akartam, én is férjem miatt vágtam bele. Az anyaságot utálom,de a gyereket imádom amióta megszületett és minél értelmesebb és minél jobban mutatja mennyire szeret annál jobban imádom. Igen hiányzik a régi életem és ha úgy érzed te nem tudod szeretni,de egy pici szeretet is van benned plusz úgy érzed apuka egyedül is eltudja látni akkor inkább válj el és fizesd a gyerektartást.

Amúgy ne a férjed utáld,el is válhattál volna de ehelyett belementél, ez a te hibád is.

febr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!