Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor fogom újra azt érezni,...

Mikor fogom újra azt érezni, hogy önmagam vagyok?

Figyelt kérdés

Van egy tündéri, 2 éves kislányom, akit félreértés ne essék, abszolút nem bánok, ő a világom közepe, és mindent megteszek érte. De közben úgy érzem, elfelejtem ki is vagyok igazán és nosztalgiával gondolok a "régi" életemre,hovy már sosem lesz olyan semmi. Nem csinálok azt sose, amit szeretnék, kivéve ha alszik persze, akkor gyorsan elő veszek egy könyvet vagy sorozatot, ha van rá idő, de nem mindig. Megyünk gyerek programokra is, de az nyilván neki kedvez, engem nem kapcsol ki. Az apjával is elvan egy- két óráig, de nagyon anyás, főleg mostanában. Nagyon szeretnék már egy kicsit kikapcsolódni, legalább elmenni együtt kettesben a férjemmel moziba vagy kajálni, vagy csak úgy elmenni randizni, de nem tudom senkire se hagyni őt. Tényleg havi egy ilyen alkalomnak is örülnék, nem kéne minden héten.. Már az jelenti a kikapcsolódást, ha egyedül elmehetek egy boltba vagy el viszem a kutyát sétálni és ennél azért néha többre vágynék. Szívesen utazgatnék, főleg külföldre repülővel, de gyerekkel minden macerás és sose fogom tudni elengedni magam. Nem tudom lesz-e valaha lehetőségem eljutni bárhova is, de sötéten látom az egészet. Szívesen kezdenék egy tanfolyamot is, de időm se lenne rá, egy könyvet is két hónapig olvasok.. Nem is értem mások hogy tudnak gyerek mellett annyi mindent csinálni.. De én nem vagyok az az anya típus szerintem, az a baj.

Jobb lesz, ha majd nagyobb lesz, vagy ez vajon már mindig így marad? Érzett valaki hasonlóan?


febr. 9. 19:43
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk talán 10 év múlva, addig meg általában ő a fő szempont, úgy értem, amikor mindketten otthon vagytok.


Öcsém olyan 12 körül volt, amikor már nem igényelte, hogy a program főleg köré rendeződjön, hanem a felnőtt dolgok is kezdték lekötni.

Ez nem önzőség volt tőle, hanem ő gyerek, nyilván nem érdekli az, ami minket.


De míg nagyon anyás, addig szívsz, sajnos, mert téged akar.

Ez is elmúlik.

febr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
85%
4-5 évesen már simán rá lehet bízni másra 1-2 napot
febr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
72%

Én se vagyok anya típus, fontosak a hobbijaim. Én akkor kezdtem egy régi hobbimhoz visszatérni, amikor a fiam 2 éves lett, írtam egy 80 oldalas regényt 9 hónap alatt, régen ezt sokkal előbb összehoztam volna. Amikor kb 3 éves volt, kezdett kicsit lazulni a dolog, de akkor született a tesója, így megint félretettem kicsit a dolgaimat.

Azt mondom, olyan 3-4 éves koruktól már szinte mindent lehet csinálni mellettük, vagy akár őket is bevonhatod, de azt már hamarabb el lehet kezdeni, de 3-4 éves kortól már neked is szórakoztató lesz, nem csak nekik.

febr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
73%

Erre szoktam mondani hogy nem kell mindent feláldozni az anyaság oltárán.

Most 10 és 3 évesek a lányaink. Mióta a kicsi betöltötte az 1 évet azóta évente minimum 3 de inkább 4 alkalommal lelépünk egy 3 napos wellness hétvégére a férjemmel. Persze előtte is és azóta is vannak mozis, vacsis hétvégék. Ilyenkor anyósom van velük, élvezik is hogy nincs anyai vasszigor otthon 🤣

febr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Igen, annak könnyű, ahol elvannak anyóssal napokig.. Ismerek pár ilyen anyukát, van, ahol szinte az anyós neveli a gyerekeket... De nyilván nem igényelnek úgy, mint engem jelenleg a kislányom. Abban bízom ha nagyobb lesz, el lesz a nagyszülőkkel is legalább pár órát.
febr. 9. 20:04
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
3as vagyok, én amúgy úgy értettem hogy a 3-4 éves kor az, amikor már a hétköznapok is könnyebbek velük és nem akarnak állandóan rajtad lógni, hanem eljátszanak egyedül is. Ha el akarsz menni pár napra, akkor már 1.5 éves gyereket is le lehet adni, de én nem így értelmeztem a kérdést.
febr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Egyébként már most picivel könnyebb, mint amikor picike volt, mondtam is férjemnek, hogy kizárt dolog, hogy tesója legyen. Már most azt várom, mikor nő fel. És nem arra gondolok, amikor kirepül, hanem amikor már lehet vele utazgatni, moziba menni, együtt olvasni, szóval bele lehet vonni mindenbe.
febr. 9. 20:06
 8/33 A kérdező kommentje:
Engem a nevelés része mindig jobban vonzott, mint amikor még kisbaba...
febr. 9. 20:07
 9/33 anonim ***** válasza:
71%

Baromira félre értetted. A világon a legfontosabbak a gyerekeim, amikor szepa volt vagy éppen anyásabbak egy percre sem hagytam őket magukra, pláne nem anyós nevelte őket.

De!

Mindig úgy voltak szoktatva/később nevelve hogy bármikor meg legyenek nélkülünk is anyóssal esetleg a tesómmal( más élő családtag már nincs) azért hogy ha valami baj van ( kórház, halaszthatatlan munka miatti utazás)

Ugyanúgy megyünk velük is a kicsi fél éves kora óta wellness hétvégére, nyaralni, vacsizni, kirándulni

febr. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
9es nem rád értettem, hogy anyós neveli őket, csak én ismerek olyanokat, ahol ez a helyzet. Mi is próbáltuk szoktatni ahhoz, hogy nagyszülővel legyen, de alig telt el egy óra, jött a telefon, hogy ordít utánunk, nem tudnak vele mit csinálni . Ez 2x is le zajlott. Azóta nem próbálkoztunk. Ha itt vannak a nagyszülők úgy, hogy a házban vagyunk mi is, csak mondjuk nem egy légtérben, már akkor is jön ki utánam engem keres, faképnél hagyva a mamát.. Gondolom nálatok könnyebb volt a helyzet. Vagy legalábbis nem engedted volna te se ordítani...
febr. 9. 20:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!