Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy hárpia lettem! Hogyan...

Egy hárpia lettem! Hogyan tudnék újra önmagam lenni?

Figyelt kérdés

kisfiam 10 hetes. Az első 8 hét maga volt a hasfájós horror. Senki nem állt mellettem. A családom nem tudott segíteni, anyósom meg inkább csak kritizál, mithogy bármiben segítene. Korábban a férjem is csak bennem kereste a hibát. Ő már nagyon sokat változott, próbálkozik, de nekem már elfogyott a türelmem, minden miatt kiborulok. Nagyon kötekedős lettem. Ki vagyok merülve. Tudom, hogy ez hosszú távon nem működik így, de képtelen vagyok változni. Minden nap elhatározom, hogy bármi lesz, nem veszekedek senkivel, de vmiért mindig borul az egész.

Mivel tudnék feltöltődni? Segítségem sajnos továbbra sincs.


2013. júl. 5. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
A férjed vegyen ki pár nap szabit és mentesítsen kicsit. Nem azt mondom, hogy menj el otthonról azokra a napokra, csak pár órára.
2013. júl. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én, amig nem tértem magamhoz a kezdeti időszak után, aludtam, amikor a babám is aludt. Keress olyan programot, ami feltölt téged, és a babát is magaddal viheted. Lehet nagyokat sétálni, lassan mehettek babaúszásra is, ringatóra. Mozduljatok ki! Az aktív pihenés is jót tesz az idegeknek.
2013. júl. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a Magne B6 mindig beválik, egyből sokkal nyugisabb leszek, ha elkezdem szedni.
2013. júl. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem legjobb lenne a férjeddel őszintén beszélni, hisz ti vagytok ott egymásnak, egy családként, támaszként, társként.

Én elmondanám neki, hogy észrevettem a változást, próbálkozást nála, és értékelem, valamint hogy szeretnék én is változni, de úgy érzem, nem sikerül. Megkérdezném, szerinte mit csinálok rosszul, hogy lehetne másképp, és figyelmesen, türelmesen végighallgatnám a válaszát. Aztán megkérném, hogy segítsen, és hogy legyen velem türelmes, ha épp kiborulok, mert én sem így akarom...

Szerintem ez a legfontosabb, hogy ti egy követ fújjatok, az sok erőt fog adni, ha tudod, hogy a társad megért.


Ezen kívül fontos a fentebb említett magneB6, esetleg ihatsz citromfű teát is.

Biztasd magadat azzal, hogy túl vagy már egy nehéz időszakon, és mindig erősebb leszel.

Kitartást!

2013. júl. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is átmentem ezen. Sajnos segítség 0 volt, a férjem akkor váltott munkahelyet nem akartuk már szabadsággal kezdeni.. A fiam nagyon sokáig hasfájós volt, nem 8 hétig hanem több mint 4 hónapos volt mire csökkent, teljesen 5,5 hónapos korába múlt el. Addig amíg össze nem szoktok a babával, illetve meg nem találod az egyensúlyt a baba, a férjed, a háztartás, és kis pihenés között nehéz lesz. A fiam most 10 hónapos mióta a mozgásfejlődés (ülés, mászás, állás) beindult sokkal könnyebb vele mert szépen lefárasztja magát. Hidd el túl kell élni ezt az időszakot, és szépen lassan, (remélem neked hamarabb mint nekem) kialakul minden. Nyugodtabb leszel. Nagyon nehéz segítség nélkül, én tudom de mostanra már megszoktam hogy csak a férjemre és magamra számíthatok. A kimerülés ellen csak annyit tudsz tenni hogy amikor a férjed hazamegy a munkából átveszi a picit, elviszi sétálni egy órára, és addig pihensz kicsit. Tudatosítsd magadban hogy meg kell nyugodnod, már egyre könnyebb lesz a babával is minden stb.. Esetleg szedj magneb6-ot, jót tesz az idegeknek.
2013. júl. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló problémáim voltak,egészen 3 nappal ezelöttig. Akkor kipanaszkodtam magam a legjobb barátnömnek,aki nagyon jó tanácsot adott,miszerint ne várjak a segítségre,mert ha nem segít,sokkal drasztikusabban élem meg. Arra kell berendezkedni,hogy az elsö idöszakban egyedül kell megbirkózni a feladatokkal,könnyebb lesz napirendet kialakítani,úgyis te tudod ilyenkor a legjobban,hogy mi kell a babának. Aztán ha valaki mêgis segit,pl elviszi sétálni a babàt,akkor örülhetünk :D nekem bejött,de még a fiamnak is,ö is nyugodt :)
2013. júl. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!