Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki sosem járt gyerek előtt...

Aki sosem járt gyerek előtt strandolni, változtatott ezen az, hogy gyereke lett?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éves a fiam. Nem járt még strandon, sem babaúszáson.

Az a helyzet, hogy én már kerek 20 éve nem jártam sem strandon, sem uszodában.

A férjem sem egy strandolós fajta, szóval a vizes programok a közös életünkből eddig abszolút kimaradtak.

Nem szeretném, ha a gyerekem az én dilim miatt lemaradjon az ilyen élményekről, ugyanakkor nem hiszem, hogy rá tudom venni magam, hogy fürdőruhára vetkőzzek.

Aki hasonló helyzetben volt, hogy oldotta meg?



febr. 14. 15:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Én pár évente egyszer mentem eddig strandra, nem is különösebben hiányzik, de persze, a gyerekemmel mentem, meg megyek is (1,5 éves), és nagyon imádja. Ha nincs is hozzá sok kedved, azért nem a világvége strandolni, vannak sokat takaró fürdőruhák, ha az zavar, vagy menjen apuka vele pancsolni, de szerintem sok marad ki egy gyerek életéből, ha nem megy legalább egyszer egyszer el.
febr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
64%
Erőt vettem magamon és évente 1-3 alkalommal elmegyünk. A nagy 5, a kicsi 3 éves volt amikor először mentünk. Én is rühellem amúgy, általános iskolásként voltam utoljára, bár mi a Balatonhoz jártunk - na abba a vízbe még most sem mennék bele! 🤮
febr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
64%

Nem .

Lányomat hordja a keresztanyja nyáron, ők járnak, és mindig viszik magukkal.

Fiam két éves, meg nem volt strandon, sem uszodában.

Majd nyáron meglátjuk hogy alakul.

febr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, miket szeretsz csinálni?

Van bármi olyan, amit magaddal vihetnél a strandra, hogy ott foglalkozz vele?

Nálunk anyukám nem az a strandos típus, ő mindig olvas a pokrócon, aztán amikor éppen "pihi" van, akkor kártyázni, társasozni szoktunk. Ő így is megtalálta, amit szeret a strandon.

febr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

"Hát nézd, miket szeretsz csinálni?"


Nem azzal van a gondom, hogy ülni kéne egy pokrócon, és unatkoznék, hanem alapvetően semmi olyan ruhát nem hordok, amiben észszerű lenne strandra járni, és ott üldögélni.

Nekem egy rövidnadrág is komforton kívül esik. Nyári ruha, hacsak nem földig ér, szintén. 😄


Vagy nem ciki mondjuk hosszú szárú nyári nadrágban és pólóban strandon ülni? 🙂

febr. 14. 16:46
 6/26 anonim ***** válasza:
70%

1 éves gyerekkel úgyis a kisgyerek vízben leszel, az meg mellig takar, ha leülsz 😂

A gyerek medence körül meg kisgyerekes családok tanyáznak, hidd el, nem nézegetjük egymást.

febr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
44%

Hűha, akkor itt neked komoly komplexusaid vannak.

Amit írtál az döbbenet.

Ha úgy érzed, fogyni vagy hízni kellene, tegyél érte.

Ahogy itt leirtad, talán szakemberhez is kellene esetleg fordulnod. Amennyi akadályt felsoroltal, és meggyőzed magad, hidd el ez nem egészséges.


Nekem 3 gyerekem van, nem vagyok fürdős típus, de bizony mindig megyünk velük, mert miattam nem fognak kimaradni semmiből. Járunk Balatonra, télen wellnessekbe, tengerpartra megyünk nyaralni mindig. Bemegyek a vízbe is pedig nekem az is hideg nagyon. De nekik kell az élmény.

Ne legyél önző kérlek!

febr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

"1 éves gyerekkel úgyis a kisgyerek vízben leszel, az meg mellig takar, ha leülsz"


Épp ez az, nem akarok levetkőzni, így vízbe menni sem. 🙂

Tisztában vagyok azzal is, hogy vannak bőven testesebb, szétfolytabb nők, akik nem zavartatják magukat. Szülés előtt le voltam fogyva, sporttól izmos is voltam, mégsem vettem fel még egy rövidnadrágot sem utcára. A baj az én fejemben van.

febr. 14. 16:57
 9/26 anonim ***** válasza:
75%
Vannak olyan szabadvízi strandok, ahol nincsenek sokan, főleg nem kora reggel nyáron hétköznaponként. Én megpróbálnám ezt, nem feltétlenül kell tömegben lenni.
febr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%
Hát, ha nem akarsz vízbe menni, akkor ne menj egy éves gyerekkel a strandra. Nem tudom Magyarországon mikortól lehet gyereket úszás oktatásra beiratni, itt nálunk 4 éves kortól. Beiratod, megtanul úszni, mehettek a strandra.
febr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!