Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki sosem járt gyerek előtt...

Aki sosem járt gyerek előtt strandolni, változtatott ezen az, hogy gyereke lett?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éves a fiam. Nem járt még strandon, sem babaúszáson.

Az a helyzet, hogy én már kerek 20 éve nem jártam sem strandon, sem uszodában.

A férjem sem egy strandolós fajta, szóval a vizes programok a közös életünkből eddig abszolút kimaradtak.

Nem szeretném, ha a gyerekem az én dilim miatt lemaradjon az ilyen élményekről, ugyanakkor nem hiszem, hogy rá tudom venni magam, hogy fürdőruhára vetkőzzek.

Aki hasonló helyzetben volt, hogy oldotta meg?



febr. 14. 15:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
73%

Amióta családi házban élünk, nem voltunk strandon, van medencénk. Semmi pénzért nem hagytam volna ki a tavaly nyári medencés, pancsolós élményeket (1 éves volt a kislányunk) úgysem, hogy sokszor csak kívülről néztem. Nem vagyok egy nagy vízi lény...

Idén (2 lesz), szerintem már egy-két alkalommal elmegyünk strandolni is majd, csak más környezet és már ő is élvezné. Közel sem tökéletes a testem, ráadásul vàrandós is vagyok, de nem aggódom ezen, majd alakul. :) Emiatt biztosan nem mondanám azt, hogy nem megyünk sehova.

febr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
80%

Bizonyos szinten megértem, ha nem érzed jól magad a bőrödben, és nem szeretnél levetkőzni, de egy próbát megérne a gyerkőc kedvéért.

Én ősszel szültem, nyáron mentünk strandra a kisfiammal, felül tudtam emelkedni azon, hogy látszik a hasamon, combomon, fenekemen stb, hogy szültem (meg az is, hogy 37 éves vagyok 😊), pedig olyan típus vagyok, aki ilyen helyeken alapból úgy érzi magát, mintha mindenki bámulná, szóval általában zavarban vagyok. Eleinte vittem egy bő strandruhát, és abban lófráltam, aztán a második alkalommal már elengedtem, nem szórakoztam vele :)

A baba úgy élvezte a pancsit, hogy öröm volt nézni, lehet neked is jobban helyrerázódna az önértékelésed (magyarul lesz@rnád, hogy nézel ki 😀), ha látnád a boldogsagát és örömét. Ha pedig nem tetszene neki, akkor megnyugodnál, hogy nem veszít sokat, és rápróbálsz jövőre újból :)

febr. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
80%
Én erőt vennék magamon az tuti. Tériszonyos vagyok, de a kisfiam miatt már megjártam egy lombkorona sétányt és óriáskeréken is ültem. A pókoktól is félek de már velük is barátkozom óvatosan. 😅 Ehhez képest egy strandolás semmi
febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Mondjuk a fogantatásához is ki kellett jönnöm a komfortzónámból elég rendesen, ha ezt végiggondolom, ehhez képest tényleg nevetséges ezen parázni. 😃

Valószínűleg az lenne, amit írtok, hogy engem sem frusztrálna.


Köszönöm a válaszokat!

febr. 14. 18:38
 15/26 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy nem a szexre gondoltam fogantatás terén, hanem a meddőségi kezelésekre. 😁 Meg tűfóbiás is voltam, ehhez képest szúrtam magam.
febr. 14. 18:40
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy hosszú strandkendőm, ha úgy veszem fel, térd alattig takar, úgy, hogy nyakban kötöm meg. Pedig 170 cm vagyok.

De én mindig arra szoktam gondolni, hogy én sem nézegetek másokat, max aki nagyon jól néz ki, tehát szerintem mások sem nézegetnek engem. (Kivéve, ha pont az esetük vagyok. 😆)

febr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pedig strandruhám van. Lenge, kényelmes, ápol és eltakar combközépig. Amíg a medencében vagyok meg annyira a gyerekre koncentrálok, hogy fel sem tűnne, ha valaki megnézne... Szerintem ezzel a legtöbben így vagyunk. De amúgy, hogy szemét legyek, engem mindig megnyugtat a strand, hogy nem csak az én testem nem hibátlan! :D
febr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
100%
Megértem, amit érzel. De kisgyerekes szülők között hidd el, nem bámulja senki egymás testét, mindenki a saját izgő-mozgó gyerekére figyel. Ha zavar, én a strand szoknyára szavazok, (sokszor kapható fürdőruhával együtt, az is olyan anyagból készül). Mert engem a combom, fenekem zavart a legjobban, és azt eltakarja. Felsőrésznek meg szintén olyat választottam, ami egy picit többet takar, topra hasonlít, az némileg elfedte a a dekoltazst, melleket.
febr. 15. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekmedencéhez elég egy rövidgatya, fölülre azt húzol amit akarsz. Nem kötelezô beleülni a vízbe. Max csak sétálsz utána a térdig érô vízben. Pokrócon olvasgatni nem lesz idôd, mert folyton a gyerek sarkában kell lenni. Én alapból nem utálom a strandot, de kisgyerekkel járni csak a gyereknek szórakozás.
febr. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

A férjem megígérte, hogy bevállalja ő a strandolást a gyerekkel. 😄

Szaván fogom.

febr. 15. 08:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!