Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hozzátáplálás: edesburgonya,...

Hozzátáplálás: edesburgonya, burgonya honnan?

Figyelt kérdés

Ha nem is termelői, de igyekszem mindenből hazait keresni.


Edesburgonya viszont alig van csak USA, Egyiptomból importált..

most lesz 6 hós, itthon van de csak ilyen szupermarketből.


Mehet ez is ebből neki, vagy érdemes ennél is figyelni (mint gyokerzoldsegeknel úgy általában 6 hó alatt)?


febr. 24. 09:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ennyire aggaszt, akkor ne adj neki még édesburgonyát, nem történik semmi
febr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én őszintén, nem figyeltem mi honnan származik, amit lehetett zöldségestől/piacról vettem inkább, de ha nem volt, a szupermarketes is ugyanúgy elfogyott.
febr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%

Az édesburgonya termesztésének nincs még akkora hagyománya itthon, én még lehet soha nem is láttam belőle itthonit.

Viszont szerintem az import zöldségeknél/gyümölcsöknél két nagy probléma szokott lenni:

- féléretten szedik le a jobb szállíthatóság és eltarthatóság céljából, így alacsonyabb a tápanyag/vitamintartalma, és rosszabb az íze is

- különböző vegyszerekkel kezelik, szintén a fenti célokból

Mivel az édesburgonya nem "érik", és jól kezelhető vegyszerek nélkül is, ezért szerintem nem akkora probléma, ha nem magyart veszel, csak nem a magyar gazdálkodókat támogatod (de ha ilyen nincs is, akkor szintén nincs min aggódni).

Egyébként én édesburiból még bio változattal sem találkoztam...

febr. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Mindig mindent a szupermarketben vettem, zöldséget, krumplit, húst, mindent.

Nem lett belőle probléma.

febr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok, szerintem ne agyald túl :)

Nagyon jó, hogy akarsz és tudsz figyelni ilyenekre, biztos nem fog ártani, de néha el kell engedni.

Mi a helyzet a banánnal? :)

febr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

3, igen, a vegyszerek miatt is akarnék inkább hazait, főleg piacról, de szupermarketekből sem tragédia, tudtommal ott is ellenőrzik a termelőket.


Volt piacról itthon, de annyit állt hogy kicsírázott azt már inkább nem, ugyanakkor abban sem lehetek biztos hogy a piacról az nem máshonnan van, sajnos nagyon ritka itthon igen.


Boltból főleg USA, Egyiptomi van, de megprobaljuk ez alapján akkor mi is szerintem.

Köszi mindenkinek!

febr. 24. 09:51
 7/17 A kérdező kommentje:
5 igaz! :) köszi, megnyugtattál!! :)
febr. 24. 09:52
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

6 hó alatt mondjuk semmit nem kellene adni tápszeren, vagy anyatejen kívül.


Ha itthonit akarsz, sok helyen lehet termelői kosarakat venni az országban, és itthon is megterem az édesburgonya is.

febr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%

Sosem vettem piacról semmit, hipermarketben vásárolok.

4 hónaposan kezdtem mind a 2 gyerekkel a hozzátáplálást.


Édesburgonyát pl 2x ettem én is csak életemben.

febr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Pont, mint ahogy #5 írta, én egyszer annyira rákattintam erre a csak hazaira, hogy azon kaptam magam, keresem a szupermarketben a magyar banánt😂 Tartsd meg a józan eszed!
febr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!