Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy segített a család szülés...

Hogy segített a család szülés után? Kellett a segítség vagy jobb volt hármasban az első napokban?

Figyelt kérdés

37. Hétben járok, nagy a készülodes a szülésre. Császár lesz. Eddig minden olyan harmóniában ment, viszont most kezdek bestresszelni. Anyukámmal egy városban élünk a párom szülei nem messze 25 km re. Anyósom most közölte hogy ő ide jönne hozzánk az első hetekben segíteni meg ellátni a babát, ő furdetne, stb. Nem tudom ez csak nekem esik rosszul? Vagy én miért vagyok akkor csak megszülni? Én szeretnem ellátni a babamat a férjemmel és senkit nem akarok hogy ide költözzön.

Kicsit úgy érzem anyósom most fúj anyukámra hogy ő helyben van, de anyu se költözik ide, ilyenről szó sincs. Jobban esne ha anyósom is segíteni jönni főzni, vasalni, agyazni nem a gyerek felett anyaskodni.. velem van a baj?

Kétségbe vagyok esve hogy családi botrány lesz (már nem egy volt) és jelenleg nem erre szeretnék koncentrálni.


febr. 28. 13:23
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
96%
És erre te mit mondtál? Tessék megmondani,hogy anyuka drága annak idején fürdethetett,most mi fogjuk a MI gyerekünk. :D Ha nem húzol határt,később rosszabb lesz. Nálunk mindkettő messze lakik,mégsem költözött senki be,ketten is el tudtunk azért látni 1 picit,nem kell hozzá nagy tudomány. Eljöttek megnézni 1-1x,utána 6 hét után jöttek újra,plusz a rokonok,addig mi hármasba voltunk. Jó volt nagyon. Most majd a második jön,hasonlóan tervezzük. Nálunk anya akart "beköltözni",szülésre bejönni,stb. Mondtam,hogy erre szó sem lehet,a lakásba pedig nem kerülgetek magunkon kívül mást. Megértette. Ennyi.
febr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk anyósod valszeg csak irritálni megy oda, vele nem leszel beljebb.

De első gyereknél még szerintem végig kell szopni az első pár hónapot, hogy aztán tényleg akard, hogy "inkább fogd a gyereket, csak hadd szrjak végre" érzésed legyen. Ez az első gyerekkel az első pár hétben nincs meg, ha véletlenül nyugis a baba akkor főleg.

Második gyerekkel én már a kórházból is úgy jöttem haza, hogy nyomtam a gyereket anyós kezébe, hogy na tessék, csodáld, én meg leültem a konyhába enni. De az elsővel még nagyon izgultunk mi is, nem akartam másra bízni. Minél kevesebbet tudtok aludni, ez annál hamarabb elmúlik.

febr. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
88%

Nekem hármasban, aztán négyesben meg ötösben volt könnyebb.

Emlékszem, anyuék hoztak haza az elsővel a kórházból, mert a férjemnek vidéken volt munkája. Megvárták, amíg hazaér. Hát én meg alig vártam már, hogy hazamenjenek végre. :) Aranyosak voltak, nagy segítség, de annyira útban voltak. O:)

febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
91%
1# vagyok. Akkor én vagyok a kivétel. :D A 2 évest se akarom odatolni,hogy csináld,mert én nem akarom és a másodiknál sem vágyom más társaságára a lakásunkban 0-24.
febr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

De jó nektek. Én is hasonlóan képzeltem, bár a rokonság jönni fog ha kell ha nem, ezt előre tudom. De legalább az esteink, a rutinunk a minden ami ilyenkor kell kialakulna.

Mit mondtam? Hát semmit, a férjemnek tettem szóvá, viszont csak annyi volt a válasz hogy ez megint csak anyám dumaja.. Sokszor csak mondja mondja aztán nem úgy van. De félek most komolyan gondolta, meg egyébként is miért kell ezzel farasztani ilyenkor. Izgulok, szeretném hogy minden sikerüljön, egészségben haza érjünk erre a mama akár az anya lenni kb..

febr. 28. 13:35
 6/38 anonim ***** válasza:
86%
Az baj kérdező akkor. Nem húzol határt,később rosszabb lesz. :( Bele fog szólni mindenbe,a kérésed ellenére fog neki ezt-azt adni,stb. Miért nem lehet vele őszintén beszélni?
febr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
77%
Császárnál nem tudom, mi a helyzet, azért a felépülés nem biztos, hogy olyan laza, én természetes úton szültem, szóval nekem nem volt egyáltalán gond (értsd jól: fizikai akadály, felvágott hasfal, fájdalmak, stb) a babát ellátni. Hozzánk kétnaponta jött anyósom, a kórházba is beköszönt, de vele amellett, hogy jóban vagyunk, könnyű volt megértetni a határainkat és szabályainkat. A kórházi látogatás sem tartott tovább 15 percnél, amikor hozzánk jött, akkor is volt ott nagyon maximum 1 órát, mindig hozott főtt kaját, segített elmosogatni, takarítani kicsit, addig vette át a babát, amíg én lezuhanyoztam, ilyesmi. Másra nem volt szükségem alapvetően, ez tökéletes segítség volt. Amikor megtudtam, hogy babát várok, az én anyám is egyből jött a gondolattal, hogy akkor majd szülésre beköltözik hozzánk ő is, szerintem ez az ő idejében még így volt. Főleg, hogy az én anyám tényleg messze lakik, 250km + egy országhatár, szóval ő valóban nem tud csak úgy 1-1 órákra átugrani. Cserébe pont jöttek a covid lezárások, szóval végül a "beköltözök hozzátok" helyett lett az, hogy 10 hónaposan látta először az unokáját. Őszintén nem hiányzott a jelenléte, mondjuk vele nem is vagyunk olyan jóban :D De ettől függetlenül neki is megmondtam, hogy nem tartunk igényt a beköltözésre, legalább addig, amíg a férjem szabadságon van (2 hétig volt velünk otthon), addig tényleg nincs szükségünk másra. És amúgy azóta sem volt rá szükség. Anyósom nagy segítség, most már a nagyot hozza-viszi oviba, oviból tornára, hétvégén ott alszik nála, ha moziba mennénk, vagy randizni, akkor bármikor rá lehet bízni mindkettőt, szóval ő tök jó, hogy van, de ez nem az újszülött korban fontos szerintem, akkor tényleg elég egy babára két felnőtt.
febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
89%

2 hetig 2 naponta anyosom hozott fott etelt, oriasi segitseg volt 🥰

Ezen kivul hogy most ugy konkretan valaki naponta tobb orat nalunk legyen vagy bekoltozzon, nem igenyeltem. Szoptattam 0-24, nekem az volt a konnyu, ha ebbe nem zavar bele senki. Ferjem csinalta a hazimunkat, elvoltunk. Masodik gyereknel mar azert tobbszor kellett fizikai segitseg, pl a nagyot hozni-vinni az ovibol vagy epp jatszoterre menni vele, de en szules utan 7 hetig jarni is alig tudtam es stb, az egy mas helyzet volt.


Ugy csinaljatok, ahogy nektek jo kerdezo.

febr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
93%
Ugyanilyen anyósom van, idejön és MEGKÖSZÖNI, hogy átpelenkáztam az unokáját. Mintha nem az én gyerekem lenne. Első gyereknél ő is idelakott, hát soha többé ilyen segítséget. Amikor aludt a baba, addig ő is aludt, és kérte, hogy maradjak csendben, amikor ébren volt, akkor folyton ki akarta venni a kezemből, ha csak nem sírt. Akkor visszakaphattam. B@sztatott, hogy minimum 3 óra legyen két etetés között, mert bukni fog, evészavaros lesz, elkapatom, aztán miután isz szoptattam, ott ugrált minden bukás után, hogy megmondtam. 5 napig bírtam, aztán kidobtuk, mint macskát sz@arni. A második gyereknél mindenkinek azt mondtuk, hogy 6 hétig senki ne jöjjön, akit meg akartunk látni, annak elmondtuk, hogy ezt csak a kellemetlen magyarázkodások miatt mondtuk, ő jöhet, de maradjon titokban.
febr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén én nem szeretek vele vitázni.. szerintem mi nem értjük egymást igazán és ezt eddig fel se vettem. Kb úgy csinál mintha mi hülyék lennénk, semmit nem tudunk mindent ő mert ő kettőt felnevelt (ezt amúgy hangoztatja is). És tulajdonképpen neki csak helyeselni lehet mert ha más véleményem nem fogadja el hanem lemegy alpariba.. de szó szerint. Sajnos én idáig nem süllyedek le, kétszer elég volt vele vitázni, azóta is emésztem a sertegeteseit. (Ne feleseljek a fiának mert könnyen talál mást) nekem ez volt a teteje.. most is bánt.
febr. 28. 13:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!