Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van mg valaki rajtam kívül,...

Van mg valaki rajtam kívül, aki azért nem vállal második gyereket mert az első elvette a kedvét mindentől?

Figyelt kérdés
Az első gyerek borzalmasan nehéz, és mikor egyre többször kérdezik mikor jön a második, úgy érzem, hogy akkor biztosan a Dunának mennék, én ezt még egyszer nem bírnám ki.
márc. 5. 18:04
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. Sajnos az van, hogy protokoll szerint a pszichopátiát gyereknél nem lehet megállapítani. Ezért van belőle annyi tragédia, hogy amikor a tinedzser már gyilkol, akkor kapnak a fejükhöz és diagnosztizálják, de hat akkor mar kb mindegy.

Kérdező, menj utána tudatosan a psgichopátia vonalnak, mert nagyon gyanús a gyereked. A pszichiáterek nem fognak diagnózist adni, de negyszemközt megmondhatják, ha egyetértenek veled. Olyan pszichiátert keress, aki erre szakosodott.

márc. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat, aki nem vállalt (ennél kisebb problémákkal sem).

Meg ismerek olyat is, ahol hasonló problémákkal vállaltak még egyet, aki ugyanolyan, ha nem nehezebb, mint az első, majd vállaltak egy harmadikat is, aki egyelőre tök nyugodt, de még csak pár éves.


"Volt egy kutyánk is, de el kellett ajándékozni mert bántotta, majdnem levágta ollóval a farkát.(igen az én hibám, tudom, hogy megszerezte az ollót, a mai napig nem értem hogy sikerült neki)."

Nem, nem az legnagyobb hiba, hogy meg tudta szerezni az ollót, hanem hogy nem vágtad nyakon ott helybe a gyereket. Én még valami komolyabb büntetőfeladattal is megspékeltem volna.

Tudom, le fognak pontozni, mert képes lennék megütni egy gyereket. Igen, van az a szint. És van, akik sajnos csak ebből értenek.


Nem láttam, hogy hány éves a te gyereked. Az említett ismerősöm gyereke 7 éves, hasonló dolgokat csinál, szintén pszichopata-gyanús nekem. De ott szerintem szimplán nevelési hiány, illetve hogy semminek nincs következménye náluk. Leszidják, csúnyán néznek, időnként komolyabban is leszidják, de ennyi. 2 perc után szinte a szülő könyörög, hogy ne haragudjon a gyerek.

Lehet, hogy nálatok vannak szabályok, de azért még őszintén magamba néznék, mert sok szülő nem mindig veszi észre, hogy valójában nem következetes. Ha tényleg vannak szabályok és korlátok, amiket be kell tartani, de nem hatja meg semmi, akkor elvinném másik szakemberhez. Mert nem normális, hogy meg akarja ölni az apját. Most még mondja, 16 évesen majd meg is teszi.

Már bocsi, hogy ezt írom. De pszichopátiás tünetei vannak leírás alapján.

márc. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Tipikus elkényeztetett, mindent megkap egy hisztire"


A 6-os nagyon igazat írt.

Pontosan ez a baj a mai szülőkkel, hogy egyet nyikkan a gyerek, és már meg is adják/veszik neki az adott dolgot.

Ebből lesznek a hisztis, elkényeztetett gyerekek.



Lehet lepontozni. 😊🙃

márc. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!