Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mostohagyerekedet mennyire...

Mostohagyerekedet mennyire tudod a sajátodként szeretni? Pl. új párod előző házasságából.

Figyelt kérdés
Automatikus volt, hogy ugyanannyira? Dolgoznod kellett rajta? Vagy lelked mélyén tudod hogy soha sem fog sikerülni annyira szeretni mint a saját véred? És ezt érzi is a gyerek?

márc. 7. 08:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Én szóba se állnák olyan nővel akinek már van gyereke. Bocs de ez van.
márc. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
Én úgy vagyok vele, mint az első. Viszont az egyik rokonom olyan nőt vett feleségül, akinek akkor már volt egy négy éves gyereke. Még az ismerkedés alatt mondta, hogy milyen jól kijönnek a gyerekkel, de ahogy komolyodott és összeköltöztek, és 0-24 ott volt velük a gyerek, már annyira nem örült neki. Eleinte eljárt hozzánk délután, mert unta, hogy folyton a gyerekkel kell lennie, aztán olyan 1-2 éven belül szokta meg, hogy nem csak ketten vannak a kapcsolatban. Viszont így évek múlva is látom rajta, hogy amúgy annyira nincs oda ezért a gyerekért, nem bánja, ha az apja elviszi. Most már van közös gyerekük is, az még kicsi, 2 éves sincs, a nagy meg már lassan 9, de mostmár egyértelműen látszik, hogy a sajáttal szívesen elvan, a mostohával meg nem. Neki ő egy idegen gyerek, akit rásóztak, ezen nincs mit szépíteni.
márc. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%
Nyilván jobb, ha nincs. Nagyon főnyereménynek kell lennie valakinek, hogy megérje elfogadni érte más gyerekeit. Nyilván idősebb korban már más, de addigra a gyerekek is nagyobbak lesznek. Addig problémás ez, amíg kicsik és sok törődést igényelnek.
márc. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ezt meg embere válogatja. Több barátnőmnél a férjnek előzö házasságából van gyerek. Egy kivételével mind olyan kapcsolat lett ahol anyának szólitja a gyerek őket és olyan is a viszony. Ezek a barátnőim mind szeretik a gyerekeket és el is mondták. Az elején féltek és később jobb lett a kapcsolat. Ugyanolyan zökkenök voltak mint saját gyereknél.

A férfiak nagy része olyan, hogy ha nem a saját a gyerek akkor nem kell. Persze itt is van kivétel szerencsére. Van egy özvegy barátnőm. Neki lassan 8 éve nem volt normális kapcsolata, mert az összes pasi lelép két gyereke van. Sokszor mondja a pasik azt mondják dehogy baj szeretik a gyerekeket aztán mikor eljönne a bemutatás akkor jön, hogy igazából ők csak laza kapcsolatra vágynak. Persze addig mindig az én komoly kapcsolatot akarok lemez megy.

márc. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Nővéremnek van egy most már 10 éves lánya, a barátjának nincs gyereke. Az elejétől kezdve jól kijönnek, a kislány apának hívja(kivéve ha megsértődik rá)a pasi is mindig a lányaként hivatkozik rá. Nyilván volt olyan kapcsolata is ahol nem igazán tudták elfogadni, hogy van egy gyereke, de azok a pasik alapból nem terveztek családot(az más kérdés, hogy akkor miért randiztak olyannal akinek van gyereke)
márc. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 babyboom567 ***** válasza:
92%

Hát ez baromira nem ilyen egyszerű.

Ez függ attól, hogy nő vagy férfi vagy,hogy veletek él a gyerek vagy külön,hogy van vagy nincs saját gyereked,hogy mennyi idős a gyerek,függ a gyerek személyiségétől/habutusától/egészségi állapotától.

Az én saját gyerekem állapotától,és a helyzetünktől már 7 év alatt vagy 3x volt ideg-összeroppanásom(az első 4 évben 30 évet öregedtem/ beleőszültem,és teljesen tönkrementem egészségileg és mentálisan).Teljesen kizárt dolog,hogy létezne olyan pasi a földön, akinek a gyerekéért ezt csinálnám.De az én gyerekem beteg.

Teljesen más hozzáállást igényel, egy egészséges,nem a pasival élő gyerekkel,x időközönként elprogramozni,mint 0-24-ben gondoskodni valakiről.

márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

"sajáttal szívesen elvan, a mostohával meg nem. Neki ő egy idegen gyerek, akit rásóztak, ezen nincs mit szépíteni."

Ő választotta a nőt. Senki nem kényszerített rá semmit. Miért nem keresett gyerek nélküli nőt, ha ennyire teher neki?

márc. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ha a párral él a gyermek akkor könnyebb sajátként tekinteni rá. Én pl nőként csak olyannal találkoztam ahol apukának 2 hetente volt 1 vagy 2 nap láthatás, nyilván ilyenkor kb rokon gyerekként tudsz tekinteni rá, de sokszor azt látom még az apuka is, főleg ha kicsi volt a gyerek mikor szétmentek. Nálunk pl Anyuka folyton telefonált, meg volt szabva mit csinálhat a gyerek, hova mehetünk, mit kell felvennie, mit ehet, mikor kell lefektetni. Ha 5 perccel később vittük vissza már hatalmas üvöltözés... Szóval kb úgy éreztem ilyenkor magam mintha fizetett babyszitterek lennénk fizetés nélkül :D
márc. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
Nőként írom nem menne,úgy ahogy egy örökbefogadás sem. Nem a saját vérem,nem tudnám úgy kezelni,nem is akarnám. Nálam emiatt szóba se jöhetett olyan férfi,aki elvált vagy gyereke van lehetne akármilyen hiper szuper nagy szerelem. Ahogyan a férjem is így van,nem tudná sajátként kezelni,vagy elfogadni. Rokongyerekekkel sem olyan,mint a sajátjainkkal. Ismerőseim 80%-nál probléma van ezzel,sajnos.
márc. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem bírja elfogadni, tegyen úgy, mint az 1es, habár nyersnek tartom, de legalább ne legyen becsapva egy nő sem, hogy... aztán meg nem kellesz a gyerekeddel. Én is úgy vagyok, nem erőszak, nem kell elfogadni a kislányom, de akkor velem se akarjon semmit. Én elfogadtam volna exem meglevő gyerekeit, de nem úgy alakultak a dolgok.
márc. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!