Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoktatok home officeban...

Szoktatok home officeban lenni beteg/szüneten levő gyerekkel?

Figyelt kérdés
márc. 13. 11:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Azt se tudom mi az,hegesztő a szakmám.
márc. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%

Eleve heti 2 napot kell bejárnom az irodába, de ha a gyerekek betegek, akkor eltekintünk attól a 2 naptól, betegszabi helyett is inkább itthon vagyok velük. Nyári szüneten igyekszünk a férjemmel és anyósommal megoldani azt a 2 napot, amikor be kell járnom, szerencsére a férjem is távmunkában dolgozik, anyósom meg tanítónő, szóval neki is akkor van nyári szünete, így viszonylag könnyű. Amúgy ha ez nem lenne, akkor egész nyáron távmunkában lennék én is.

Nem azt mondom, hogy a létező legkönnyebb dolog így dolgozni, de megoldható. Mi már megszoktuk, a lányok is már egyre inkább megtanulják, hogy ilyenkor nem tudok rájuk teljes figyelemmel fordulni (a kicsi még bölcsis, a nagy már ovis, szóval nem 100%-os még a megértés egyiküknél sem, de haladunk :D ).

márc. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nekem is így van, heti 2 nap kell bemenni de ha beteg vagy szünet van eltekintenek tőle. Én néha kivagyok, nagyon aktív lányom van, folyton éhes, szomjas, amúgy elég önálló (5 lesz) de tiszta káosz minden ilyen nap, olyan mintha 2 munkát csinálnék egyszerre, estére ki vagyok purcanva, de sokszor még este mikor elaludt ülök oda 1-3 órát dolgozni még pluszban.
márc. 13. 11:21
 4/19 A kérdező kommentje:
#1 Akkor gondolom annyira nem is érdekel, érint ez a téma.
márc. 13. 11:22
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Nekem hivatalosan nem megengedett a home office. A főnök nem támogatja.

Viszont ha beteg a gyerek, nincs aki helyettesítsen, így kénytelen vagyok otthonról is dolgozni, ha kell. A szabit ugyan úgy ki kell írnom, vagy tp-re vetetnem magam. Viszont ezt az időt lecsúszom.

Ilyenkor tényleg csak az sos munkát csinálom otthon, amivel durván fél óra alatt megvagyok)


De hogy totál otthonról dolgozzak, nem tudom elképzelni. Ez a fél órás munka is 1,5 óra a gyerek mellett.


Egyébként bérszámfejtő vagyok, hó közben nincs sok dolgom.

márc. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

Szoktam és nagyon szeretem, mert olyankor a holtidő a gyereké, nem pedig netezéssel meg a hülye kollégákkal való beszéddel telik.

Mhelyen is egyszerre több mindenre kell figyelni, otthon ezerszer nyugisabb, még akkor is ha mindkét gyerek otthon ragad.

Két esetben engedik a ho-t, ha én vagyok beteg vagy a gyerek az.

Bölcsis gyerekkel egyébként nem vállalnám a HO-t, de egy 4 és egy 8 éves (utóbbi a nehezebb eset, mert auti) mellett megy.

Kivéve: zárásidőszak. Olyankor annyira nem buli, mert éjjel pótolom, ami nem ment mellettük.

márc. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nekem 20 évig így volt két melóhelyen is, a mostani munkahelyem viszont sajnos nem engedi, illetve még reménykedem, hogy pár hónap múlva talán meglesz a bizalom, mert egyébként teljesen online végezhető, amit csinálok.
márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

Én nem tudnék home officeban dolgozni gyerek mellett. Az én szakmában a home office nem azt jelenti hogy fél vagyok kapcsolódva a VPN-re és egy nap fél órát úgy csinálok mintha dolgoznék, hanem a 8 órát teljes koncentráció al végig kell dolgozni, teljesen mindegy hogy az irodában vagy itthon.

Covid alatt gyerek nélkül is szinte minden este 7-8-ig dolgoztam home officeban, mert egyszerűen itthon nem tudtam megcsinálni azt a mennyiségű munkát, mint az irodában 8 óra alatt, állandóan elterelte valami a figyelmemet.

Határidők vannak, sokszor kötbérrel nem lehet azt hogy majd bepótolom, mert mondjuk 2 hétnyi munkát nem lehet 2 éjszaka alatt bepótolni.

márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk az én gyerekeim már kamaszok, ha nem szólok rájuk, elő sem kerülnek a szobájukból. Sokkal nagyobb nyugi van itthon, mint bent, ahol egyszerre három rádiót hallok meg két telefont és kötelező egy óráig ebédelnem.
márc. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#9

Lehet egy helyen dolgozunk, nálunk is így van, egy óra kaja, 2-3 féle zene, meg telefonálás 🤣🤣

márc. 13. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!