Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnénk gyereket, de a...

Szeretnénk gyereket, de a férjem súlyos beteg. Elmondjam neki őszintén a félelmeimet?

Figyelt kérdés

Egyre többet vitatkozunk emiatt, mert valójában mindketten szeretnénk gyereket, de bennem van egy nagyon erős félelem. Volt egy időszak 5 évvel ezelőtt mikor próbálkoztunk, de rövid időn belül kiderült, hogy Crohn-beteg a férjem, így félbe maradt a gyerekvállalás. 5 év alatt 2x volt olyan erős fellángolása, hogy intenzív osztályra került, volt 3 műtét, ebből kettő nagyon komoly. Jelenleg jobban van, de nem rég is volt egy kisebb fellángolás, ami megijeszett. Sajnos nagyon pesszimista vagyok, bennem minden nap felmerül, hogy bármikor elveszíthetem örökre. Jól állunk anyagilag, de saját lakásunk sincs, mert nem merek belevágni hitelbe, hisz mihez kezdek, ha egyedül maradok? Ő majdnem 70%-kal jobban keres, mint én, így ha egyedül maradnék nem tudnám fenntartani, nyílván az albérlet is költség, de nem olyan felelősség, mint egy hitel 10-15 évre. Rengeteget beszélgetünk erről, de még sose voltam vele teljesen őszinte. Hogyan mondhatnám meg neki, hogy azért nem merek belevágni, mert félek, hogy pár éven belül meghal? Őszinték vagyunk egymással, de ezt nincs szivem a szemébe mondani. Finoman céloztam már rá, de ki még nem mondtam.

Mindennél jobban szeretem a férjemet, tudom, hogy csodás apuka lenne, de nem szeretnék fiatalon özvegy szülő lenni. Folyton azt hallgatom mindenkitől, hogy ha van pénzünk ne féljek, mert ha van megtakarítás akkor mindent meg lehet oldani, de én nem látom ilyen egyszerűnek a dolgot. Nem is értem ezt a hozzáállást, hogy ha van pénz, minden van. Minden vitánál azzal takarózom, hogy attól félek örökli a gyerekünk ezt a szörnyű betegséget, de ez csak részigazság, mert a legnagyobb félelem, hogy idő előtt özvegy leszek egy kisgyerekkel. Szerintem hiába nem mondom tudja a férjem, hogy ezt gondolom és 100%ig biztos vagyok abban is, hogy ettől Ő is retteg, bár nem mondja, de nyílván így van. Ennek ellenére nagyon szeretne apuka lenni, és engem is bánt, hogy megfosztom ettől magunkat, mert nekem is minden nap eszembe jut, de annyira nagy bennem a félelem, hogy az hihetetlen. A főkérdésem nem is az, hogy elmondjam-e neki a valódi okot, hanem sokkal inkább, hogy szerintetek érthető-e a félelmem? Pesszimistaként én nem mindig látom reálisan a dolgokat, így minden választ előre is megköszönök.


jan. 21. 22:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Érthető, persze. Persze bárkivel előfordulhat, hogy egyedül marad, de itt azért nagyobbak az esélyek sajnos. Másfelől pedig, ha így is történik, akkor a gyereketekben egy része továbbélne. Nagy dilemma...
jan. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1 Persze, ez bennem is felmerült már, sőt az is (önzőség tudom), hogy a közös gyerekünk talán erőt adna a bajban, hogy elviseljem az elviselhetetlent.
jan. 21. 22:12
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A kezelőorvosai mit mondanak? Én is ismerek olyan beteget, aki sajnos nagyon fiatal kora óta küzd ezzel a betegséggel, és lehetséges, hogy nem fog 100 évig élni, de múltkor az orvosa azt mondta, hogy azért a mai gyógyszerekkel 60-65 évig is elélhet.
jan. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Ha ezt nem tudod vele megbeszélni, akkor tökmindegy.
jan. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A utolsó műtéte után azt mondták több eltávolító műtétet nem tudnak végezni, így csak a biológai kezelés segíthet. Jobban is volt utána, de az elmúlt 3 hónapban volt több kisebb és egy nagyobb fellángolás is. Élhet persze sokáig, de ezt senki sem tudja sajnos garantálni. Nyílván ez mindenkire igaz, de neki más a helyzete, mint egy egészséges embernek.
jan. 21. 22:32
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen beszélgessetek erről, ne csak egy alkalommal, mondd el neki a félelmeidet. Egy idő után bizonyára el fogja neked mondani az ő félelmeit. De ehhez azt kell éreznie, hogy biztonságban van. Éreztesd vele, hogy támogatod, hiszen a betegsége nem az ő hibája.


Gondolj bele, milyen érzés lehet neki, hogy miatta nem mertek gyereket vállalni. Attól is félhet, hogy a gyerek örökölné a betegséget. Attól is, hogy nem fogja tudni ellátni a gyereket, mert mondjuk kórházba kerül, és te hetekig egyedül leszel egy babával.


A félelmed, aggodalmad részben érthető, igen. Ugyanakkor arra is van esély, hogy a férjed évtizedekig jól lesz, remisszióban, fellángolás nélkül. Vajon akkor utólag megbánnátok, hogy nem vállaltatok gyereket?


Sok crohn és colitis beteg vállal gyereket, nők és férfiak egyaránt, szerintem be kellene lépnetek a Facebook csoportba, ma még nem tettétek meg. Olvassátok el a bejegyzésekben, kommentekben, ki mit gondol erről. Visszatérő téma a csoportban a gyerekvállalás bélbetegként.



IBD (Crohn - Colitis) Betegek Egymásért


[link]

jan. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező, gyorsan utána olvastam a Crohn-betegségnek. Egyáltalán nem írtak róla olyat, hogy belehalhat az illető.


Én nem szeretem a finomkodást, neked is megmondom kerek-perec: itt a te paranoiás félelmedről van szó, semmi egyébről. Vagy esetleg a gyerekkel járó felelősségtől és feladattól félsz (akár tudat alatt) és a tudatos énednek remek hárítási lehetőség a párod betegsége.

A Crohn-betegség rengeteg szenvedést okozhat a betegnek, de ettől még simán élhet idős koráig.

Én már attól kibuktam, hogy lakáshitelt nem vállalsz egy Crohn-beteg emberrel, inkább havonta öntitek a bérleti díjat a semmibe.


Ennyi erővel egy utazó ügynöknek vagy területi képviselőnek se vállaljon a párja gyereket (vagy lakáshitelt), mert egy Crohn-beteghez képest sokkal nagyobb esélyük van arra, hogy közlekedési balesetben meghalnak vagy munkaképtelenné válnak. De hosszan lehetne még sorolni azokat a foglalkozásokat, amelyeknél nagyobb a korai halálozás esélye, mint egy Crohn-beteg esetében.

jan. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A férjem is Crohn-beteg, bár az igazság az, nincs ilyen durva állapotban, mint a te férjed. Neki a gyógyszeres kezelés teljesen jól hat, noha az étkezésben - cs*sztetem is eleget - nem követ diétát.

Mi vállaltunk gyereket, nem is volt kérdés.

Nekünk egyébként a babaváró hitelhez, mert jelenleg ez az egyetlen futó hitelünk, lett kötve olyan biztosítás, aminél bármelyikünk halála esetén elengedik a tartozást. A lakáshitelünkhöz is volt ilyen kötve (azt váltottuk ki babaváróval).

Szóval lehet óvintézkedéseket tenni.

Nekem az nem világos, emiatti félelmeid miatt te kiegyezel egy olyan élettel, amiben nincsenek hosszútávú tervek, mert mi van, ha?

jan. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Ez nagyon nehéz kérdés. Az anyagi jellegű félelmekre amúgy jó megoldás lehet egy életbiztosítás a férjedre, bár mivel komolyabb betegsége van lehet baromi drága lenne a havidíja.

Igazából ezt neked kell tudnod, hogy mennyire fontos a gyerekvállalás. Érthető nyilván a félelmed. De én nem bírnék szerintem így élni, hogy minden pillanatban a másik halálára készülök. Mert így aztán tényleg nem lehet hosszútávon semmit sem tervezni, pedig egy házasság többek között erről szól. Nagyon nehéz helyzetben vagytok. Szerintem amúgy mondd el neki, mert egy ilyen titok felemészti a kapcsolatot.

jan. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%
Azert a Chron betegseg nem vegstadiumu rak vagy AIDS utolso stadiuma, itt veled vannak gondok.
jan. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!