Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Játszótér mellett lakónak...

Játszótér mellett lakónak mennyit "kell"-"illik" tűrnie?

Figyelt kérdés

Játszótér nyitvatartási idejében(nyolcig) a gyerekek és velük a szüleik/rokonaik/barátaik játszanak, fociznak, örülnek, drukkolnak, labda csapódik a kapunak. A labda néha átmegy a szomszédba, mondjuk 5 alkalomból egyszer, hetente járnak ki játszani két délutánt, tehát nem minden nap.


Kérheti, hogy halkabbak legyünk, ne focizzunk(focipálya nincs, csak hely hozzá) nyitvatartáskor? Köteles visszaadni a véletlen berepült labdát? Panaszkodhat, hogy egy gumilabda kárt tesz a kertjében és ezért változtassunk a játékon? Nyilván nem direkt megy át és ahhoz képest, hogy gyerekekkel vagyunk, szerintem ritkán. A kerítése olyan 170 cm magas. A játszótér másik szomszédjának 2,5 méter magas a kerítése, oda évente egyszer, ha véletlen átmegy.


Senki sem fogyaszt alkoholt, nem rongálunk, 6an vagyunk gyerekekkel, versenydrukk megy, másik játszótér 3 buszmegállóra, ott nem tudunk elmenni mosdóba se.


Nálatok milyenek a játszótérszomszédok?


márc. 15. 13:56
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván a zsivaj a játszótérrel jár, de nem labdaszedő hogy a ti labdátok után rohangáljon. És igen, engem is felcseszne ha a frissen ültetett virágomat lebombáznák labdával. Egy idő után tök megérteném ha nem adná vissza a labdákat. Ha egy nárcisz nem kár, akkor egy focilabda sem.
márc. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, hiába próbálod bagatellizálni, hogy "csak elhajlott a frissen ültetett nárcisz". Ez is kár, a szomszéd jogosan akadhat ki érte, pláne ha rendszeresen el kell viselnie, hogy a gyereked átrúgja hozzá a labdát. Akár ki is fizettetheti veled a kárt, bármennyire is nem tetszik ez neked.

Hangsúlyozom: egyszeri alkalom is okozhat kárt és azért is felháborodhatna, de a jelek szerint a ti labdátok rendszeresen átrepül a szomszéd kertbe.

márc. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
97%

Mi játszótér mellett lakunk, úgy gondolom tökéletesen toleránsak vagyunk az ide járókkal. Eddig csak néhány alkalom volt, amikor szóltunk, hogy ilyesmit otthon csináljanak.

- célbadobás kövekkel, be talál-e a gyerek a nyitott ablakunkon, édesapa szurkolásával. Bedobtak egy bazinagy követ, ami bokán talált, édesapa elküldött a k... anyámba, hogy költözzek el, ha nem tetszik.

- Nyári szünet, reggel hattól fél kilencig hallgattam, ahogy két huszonéves fiú ordenáré módon ordítva káromkodik, miközben videora vették egymást. Fél kilenckor szóltam, hogy ha nem fejezik be, rendőrt hívok, két perc múlva ott se voltak.

- Párszor éjszaka, éjfél után jött egy pár a gyerekükkel, valószínűleg hiszti volt otthon, vagy nem tudtak aludni, a fene tudja. Amíg csak a hinta nyikorgott, nem érdekelt, de amikor beraktak a szülők magunknak mindenféle zenét telefonról, hogy ne unatkozzanak, azért szóltam. Itt is nekik állt feljebb.

- Amikor a kerítésen át próbálta a kisgyerek letépkedni a virágaimat, azért is szóltam, elsőre elnézést kért a szülő, de miután a gyerek folytatta, ő meg tojt rá, kiengedtem az udvarra a két kutyát. A gyerek ordítani kezdett, mert megijedt, a szülő meg becsengetett, hogy rendőrt fog hívni rám. Mondtam, hogy nyugodtan, persze nem tette.

márc. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
26%
Sajnos hiába kéred. A gyerekek zöme valamiért teljesen kretén, idegbeteg. Egyszerűen azt élvezik, ha hangoskodhatnak és szándékosan zavarhatják az embereket. A szüleik pedig nem nevelik őket semmire. Nálunk van a közelben egy iskola, az udvarán focipálya, amit hétvégén is használhatnak az emberek, bárki bemehet. Megfigyeltem, hogy a kölykök szándékosan a lehető legerősebben és leghangosabban rúgják a labdát, hogy minél jobban zörögjön a palánk. Valószínűleg súlyos betegséget kapnának, ha nem düböröghetnének teljes erővel. A pályától 5 méterre lakóház van, el nem tudom képzelni, hogy bírják ki ép ésszel, amit ezek a kis szörnyetegek művelnek.
márc. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

#13-as válaszoló, hasonló élmény mint neked a kövekkel dobálós: elsőn lakunk, a konyha és a háló ablaka játszótérre néz. 5-6 éves forma kislány valami röppentyűvel játszik, a cél a mi konyhaablakunk, rohadt hangosakat koppant rajta az a k..va röppentyű. Lementem, szóltam a szülőknek hogy ácsi, hát voltam én is minden, csak szent életű asszony nem.

Vannak érdekes szülők.

márc. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem szólhat, hogy a gyerekek játszanak(az más, ha direkt azzal szórakoznak, hogy pl ordítanak). A 2 hetente átmenő labda igenis zavaró tud lenni, ráadásul gondolom nem csak ti focitok arra. Az, hogy az okozott kár "csak" virág nézd egy kicsit másképp. Gondozta a kertet, gyomlált, ültetett.
márc. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

13 és 15, Na igen, a másik véglet... a gyereknek mindent szabad, a gyerek soha semmiben nem hibázik, és ha szóvá mersz tenni valamit, akkor egy gonosz szaralak vagy, amiért rászóltál a drága kicsi Pistikére/Juliskára akinek össztört most a lelke...


Ugyan nem játszóteres, de hasonló sztori nekünk is van: jópár éve fater indult épp kocsival itthonról, tolatott le a kapubejáróból (iskola mellett lakunk), és az iskolából a szülőkkel hazaindulni készülő kisgyerekek mögé szaladtak a tolató autónak. Fater szerencsére észrevette, szólt a gyerekeknek, és persze ott is anyuka volt felháborodva (hallottam az ablakból...)

márc. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
93%
#13! Omg! A kődobálásnál rendőrt hívtam volna. Konkrétan életveszélyes, ha valakit véletlenül fejen talál.
márc. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
61%
Mondjuk pont a #17 példájánál kéne tudni a pontos körülményeket. Mert ha mondjuk a járdán szaladtak a gyerekek és azon keresztül kellett volna letolatni, ami egy tipikus szituáció, akkor bizony az autó sofőrje a hibás. Ha nem lát ki hátrafelé az autóból, akkor segítséget kell kérnie, vakon nem tolathat ki. Még akkor is, ha a gyalogosnak illik megállni, és nyilván a szülő életvédelmi okokból igyekszik vigyázni a gyerekére. De ha a járdán elgázolsz egy gyalogost, akkor ritka az olyan körülmény, ahol nem a járművezető a hibás.
márc. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
81%
A mi városunkban elérték a lakók, hogy megszüntessenek egy játszóteret. Elég volt, hogy eleget zargatták vele a polgármestert. Pedig ott csak emeletes házak voltak, senki kertjében nem esett kár, az időseket a zaj zavarta.
márc. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!