Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Játszótér mellett lakónak...

Játszótér mellett lakónak mennyit "kell"-"illik" tűrnie?

Figyelt kérdés

Játszótér nyitvatartási idejében(nyolcig) a gyerekek és velük a szüleik/rokonaik/barátaik játszanak, fociznak, örülnek, drukkolnak, labda csapódik a kapunak. A labda néha átmegy a szomszédba, mondjuk 5 alkalomból egyszer, hetente járnak ki játszani két délutánt, tehát nem minden nap.


Kérheti, hogy halkabbak legyünk, ne focizzunk(focipálya nincs, csak hely hozzá) nyitvatartáskor? Köteles visszaadni a véletlen berepült labdát? Panaszkodhat, hogy egy gumilabda kárt tesz a kertjében és ezért változtassunk a játékon? Nyilván nem direkt megy át és ahhoz képest, hogy gyerekekkel vagyunk, szerintem ritkán. A kerítése olyan 170 cm magas. A játszótér másik szomszédjának 2,5 méter magas a kerítése, oda évente egyszer, ha véletlen átmegy.


Senki sem fogyaszt alkoholt, nem rongálunk, 6an vagyunk gyerekekkel, versenydrukk megy, másik játszótér 3 buszmegállóra, ott nem tudunk elmenni mosdóba se.


Nálatok milyenek a játszótérszomszédok?


márc. 15. 13:56
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
72%

#19

Úgy rémlik, nem a járdán jöttek, hanem a járdától kintebbi, úthoz tartozó felfestett részen. Közvetlen a járda mellett szokott állni az autónk ha nem állunk be vele kertbe, már azelőtt körülnézünk alaposan, hogy közeledik-e gyalogos, amikor beszállunk.

Tolató járműnek meg szerintem evidens, hogy nem szaladgálunk mögé, ha látjuk, hogy tolat, ezen nincs mit vitatni. Teljesen mindegy, hol tolat.

márc. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

Ez egy kis játszótér, rajtunk kívül egy bölcsi szokta csak kihozni a gyerekeket minden hétköznap 1 órára, egyébként teljesen néptelen, ezért is tudunk játszani rajta


A kárt azért emeltem ki, mert ha jól tudom, lopásnál is van egy értékhatár(20ezernél), ami alatt nem csinálnak belőle ügyet, hát még véletlen károkozásnál.. ha megyek és valakinek rálépek a lábára véletlen buszon és megsérül a bőr a cipőjén, akkor sem kell kifizetnem, ahogy mással se fizettetem ki, ha mondjuk leönti az ingem véletlen, én meg nem tudom kiszedni a foltot.


Normál időben focizunk a gyerekekkel és ritkán, a kár, ami most először került okozásra pedig kb 500ft. "elnézést kérünk, véletlen volt, köszönjük szépen szépen" ezek mindig elhangzanak. A labda értéke kb 3000ft, tüskebokor pedig nincs itt, egyik gyerek sem ordít, szurkolunk meg örülönk és vagy bosszankodunk közben, meg nevetgélünk. Nem szoktunk inni, rongálni, ordibálni, követ dobálni meg pláne nem, nem szedjük le más virágát, hozzá se férünk egyébként, viszont pl az almafája átlóg a játszóra és tele van tőle rohadt almákkal. Most pl hangosan kiabált a gyerekem sírva, mert lehorzsolta a könyökét és vérzett, de ez ritka, általában csak nevetgélünk, viccelődünk. 60as néni a szomszéd egy rakás macskával, amik kijárósak(mert szegények nem bírnák a bezártságot) és telekakkantják a homokozót, szerintem ez nagyobb kárt okoz és inkább ad okot feljelentésre, minthogy átmegy a labda kéthetente és drukkolunk.


Ha megszüntetnék a játszóteret akkor is zöld közterület, látogatható és lehet rajta játszani, nem a hinta kell és a csúszda, hanem hogy tudjunk rajta "sportolni". Nyilván neki ez(is) kellemetlen, tényleg hangos a labda, ha gól lesz, de ez a játszótérrel jár. Én úgy gondolom, ha a tulajdonom más területén van, attól még az enyém, és vissza kell szolgáltatnia, főleg, hogy véletlen. Mittudomén, ha felüljáróról esne be a táskám, akkor is vissza kellene adnia, nem úgy van, hogy az ő földjén az övévé válik.


Egyébként nem úgy kell elképzelni, hogy átmegy és csöngetünk(nincs csengője), van, hogy órákat játszunk mást, amíg végre vissza tudjuk kérni tőle, mert halljuk/látjuk az udvaron, vagy épp megjön valahonnan. Volt már, hogy kidobta a labdát a játszóra, mert nem jött csak este és reggelre ellopták.


Szerintem nem jogos, nem lehet olyat elvárni egy ilyen teleknél, amit egy játszótérmentes telken, nyilván az árán is meglátszott, mikor vette. Mást nem zavar, sőt, örülnek neki néha, van, hogy kijön szomszéd nézni a meccseket, beállnak meg gyerekeznek, unoka is jön(velük is játszunk). Ők még üdítőt meg sütit is hoznak ki/kínálnak, mi pedig szintén megkínáljuk őket nasival, gyümölccsel. A hátsó szomszéd is rendes, ott a medencébe megy évente egyszer a macskakakis homokos labda, az sokkal undibb szerintem és ők is örülnek annak, hogy játék megy(nekik van a nagyon magas kerítésük).


Nárciszt venni nem rossz ötlet egyébként, de nem gondolom, hogy több kellemetlenség érné, mint amennyit ő okoz a macskákkal meg az almafával, ősszel olyan cefreszag szokott lenni.. de egy szavunk sincs. Meghát tényleg rendeltetésszerűen használjuk a játszóteret, nem kellene szégyenkeznünk miatta, csináltassa ő meg a kerítését, amit egyébként nem fog, mert a macskák akkor nem tudnak ki-be járni.

márc. 15. 18:01
 23/36 anonim ***** válasza:
92%

Túltoltad.

Akárhogy kreálod utólag a körítést, ti vagytok a tahók.

Más kertjébe nem rúgjuk a labdát.

Ha mégis, laposkúszásban illene visszakérni, kárt azonnal megtéríteni és egyszeri alkalom után is törekedni, hogy soha többé ne forduljon elő.

Nem, szerinted még ő a hunyó, hogy kéthetente bombázzátok.

márc. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Én is játszótér mellett laktam, NEM adtam vissza a labdát, ugyanis nem vagyok labdaszedő, sőt, a csengőt is kénytelen voltam kikötni, mert naponta! 2-3x valami hülyegyerek tuti átrúgta a labdát, aztán ott tobzódott a kapuban.


Így járt, majd legközelebb figyel, de én nem állok készenlétben, mert Pistike benézte a távolságot és átjött a labda. Így járt.

márc. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk nem csodálkozom, hogy egyre többen utáljuk a gyerekeket, mikor ilyen idióta szüleik vannak, akik cs.sznek rászólni, de legalább még nekik áll feljebb :D


Kicsit fordítva ültök a lovon, és csak azért, mert szültetek egy gyereket, nem járnak nektek "előnyök".

márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Ne csinálj úgy, mintha direkt tennénk. VÉLETLEN. És írtam, hogy nem ugrasztjuk és mindig illedelmesek vagyunk, egyáltalán nem mi vagyunk a kódobálós meg zenélős társaság, szülő, gyerek, barátok. A többi meg tök igaz, csak azért most hoztam fel, mert úgy állítjátok be, mintha vétlen lenne akinek belerondítunk az életébe. Mi sem teszünk szóvá dolgokat, ami egyébként illegális(háziállatot saját portán kellene tartani, pláne 5 macskát), ő pedig letorkoll minket véletlen dologért, és ELŐSZÖR ment a virágához, mert most ültette. 600nmes telke van, a labda mindig ugyanabba az 5 méter x 1 méteres részre esik.


Nem érzem jogosnak a felháborodását továbbra sem, és nem tetszik a párhuzam a kődobálós zenéthallgatós rongálós meg veszekedősökkel.. gyerek, szülő, rokon, néha szomszédbácsi/néni van kint unokástul, és nem érzem úgy, hogy megtarthatna bármit, ami másé, csakmert a kertjén belül van. Szerintem az lopás lenne. Kár, hogy nem vagyok ügyvéd, le merném fogadni, hogy véletlen károkozást 1000ft alatt nem kell megtéríteni, hiszen az bármikor előfordulhat, más tulajdonát meg vissza kell szolgáltatni(ha nem is egyből). Egyébként ha nem játszótér mellett lakna, akkor még megérteném. Nyilván zavaró, ha mondjuk más kutyája szökne be az udvarra kéthetente, vagy folyton bedőlne a napernyő és vissza kellene adnia, vagy átfújna valamit a szél, de játszótér mellett lakik, ez speciális helyzet.

márc. 15. 18:18
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

"ha megyek és valakinek rálépek a lábára véletlen buszon és megsérül a bőr a cipőjén, akkor sem kell kifizetnem, ahogy mással se fizettetem ki, ha mondjuk leönti az ingem véletlen, én meg nem tudom kiszedni a foltot."


De nyilván nem kéthetente lépsz rá vagy öntöd le

márc. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

"Volt már, hogy kidobta a labdát a játszóra, mert nem jött csak este és reggelre ellopták"

A végén még odáig jut a sztori, hogy elvárnád, hogy dísszalaggal átkötve vigye utánatok.

De komolyan: mit vársz? Haptákban álljon és dobálja vissza a labdát vigyorogva, amikor csak arra esz titeket a fene?

"de játszótér mellett lakik, ez speciális helyzet."

Kérdés, hogy mi volt előbb. A játszótér költözött mellé, vagy ő a játszótér mellé.

Ha társasházi övezetben valakit zavarnak a játszó gyerekek, lehet mondani, hogy minek költözött oda, mert nagyjából egyidőben épült mindkettő. Kertes övezetben kicsit más a helyzet.

márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
94%

Fú, Kérdező, te fordítva ülsz a lovon :)

Nem lehetsz ennyire értetlen. Berúgdossátok a nénihez a labdát, utána meg te vagy felháborodva, mert szóvá teszi hogy szétbombázzátok a kertjét, de egyébként meg adja vissza a labdát (de csak megfelelő időben és módon!), mert az magántulajdon?

Sütit meg málnaszörpöt ne vigyen ki nektek, és köszönje meg, hogy az agytröszt szülő tehetséges gyereke állandóan hozzá rúgja be a labdát?

márc. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként milyen érdekes, ahogy érkeztek a válaszok és a legtöbben nem azt írták, hogy jaj, szegény gyerek, hát persze hogy buksisimi kíséretében kell visszaadni a labdát, még meg is kell dicsérni a kölyköt, mert ilyen ügyesen szétbombázta a kiskertet - úgy alakul a kérdező sztorija is. Most már a szomszéd almafájáról a termés odapotyog, ahol a gyerkek játszanak és a macskái is pont a homokozóba piszkítanak... Alakul a sztori, kíváncsi vagyok, mi lesz még. Ha ez igaz lenne, kérdező, akkor lehetne annyi eszed hogy tudd, hol kell ezeket jelenteni. Segítek: nem a gyakorin.
márc. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!