Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Játszótér mellett lakónak...

Játszótér mellett lakónak mennyit "kell"-"illik" tűrnie?

Figyelt kérdés

Játszótér nyitvatartási idejében(nyolcig) a gyerekek és velük a szüleik/rokonaik/barátaik játszanak, fociznak, örülnek, drukkolnak, labda csapódik a kapunak. A labda néha átmegy a szomszédba, mondjuk 5 alkalomból egyszer, hetente járnak ki játszani két délutánt, tehát nem minden nap.


Kérheti, hogy halkabbak legyünk, ne focizzunk(focipálya nincs, csak hely hozzá) nyitvatartáskor? Köteles visszaadni a véletlen berepült labdát? Panaszkodhat, hogy egy gumilabda kárt tesz a kertjében és ezért változtassunk a játékon? Nyilván nem direkt megy át és ahhoz képest, hogy gyerekekkel vagyunk, szerintem ritkán. A kerítése olyan 170 cm magas. A játszótér másik szomszédjának 2,5 méter magas a kerítése, oda évente egyszer, ha véletlen átmegy.


Senki sem fogyaszt alkoholt, nem rongálunk, 6an vagyunk gyerekekkel, versenydrukk megy, másik játszótér 3 buszmegállóra, ott nem tudunk elmenni mosdóba se.


Nálatok milyenek a játszótérszomszédok?


márc. 15. 13:56
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Teljesen feleslegesen magyarázod a bizonyítványod. Kretén vagy te is, meg a gyerekeid is.

Tipikus suttyók vagytok, akik senki másra nincsenek tekintettel. Majd egyszer úgyis találkozol olyannal, aki beleveri a fejedbe, hogy mi is ezzel a probléma. :D

márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk amúgy a játszótéren ki van írva, hogy nem szabad labdázni. Erre van a focipálya. Azok nem hiába vannak általában körbekerítve városokban.

Nem, nem jogosan várod el hogy adja vissza a labdádat. Te magad írod a nárcisznál, hogy bizonyos összeg alatt senkit nem érdekel a kár, aztán mégis pattogsz egx labda árán. Szóval más kára nem érdekel, csak a sajátod. Elég undorító hozzáállás.

márc. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
Van gyerekem, de adná vissza a labdákat a radai rossebb. Odarúgtátok? Így jártatok.
márc. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy az ő macskája meg almája zavarnak téged, még nem jogosít fel, hogy a labdával meg a visongásotokkal zavard. Nem függ össze a két dolog. Lásd be, ti akkor is ott labdáznátok, meg visonganátok, ha egy macskátlan és almátlan ember élne ott. Nem köteles a ti labdaszedőtökké szegődni. Mit csinálnál, ha pl elutazna, vagy kórházban lenne két hétre?

Te vagy a hibás abban, hogy a te tulajdonod az ő területére került. Ő onnan akkor és úgy fogja visszaszolgáltatni, ahogy és amikor akarja. Teljesen rendben van, hogy a kertben talált idegen tárgyat kidobja, amikor akarja. A megoldás roppant egyszerű: használjátok a játszóteret rendeltetésszerűen, pl hintázásra, csúszdázásra, labdázni meg menjetek körüljerített labdapályára.

márc. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj már, nem laktatok ti Borsodban is? Volt egy család, állandóan a mi utcánkban tollasoztak, bár nem ott laktak, de az volt csendes a forgalomtól. Egy egy alkalommal 5 tollaslabdát dobáltak bele az ereszünkbe, frizbit a tetőre, aztán mikor mentek volna haza, becsengettek, hogy szedjem már le nekik. Nagyon jót röhögtem mindig, hogy nem gondolják komolyan, hogy majd én előszedem a létrát és mászok a tetőre napi szinten, mert nem tudnak célozni? A nő mindig osztotta az észt, hogy az az ő tulajdonuk, én meg meglopom őket, ha nem adom vissza 😂 de dehogy szedtem le, ha lefújta a szél, dobtam a kukába, amúgy csak akkor, ha amúgy is takarítottam az ereszt. Elszoktak innen hálistennek.
márc. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%
Én is jót röhögtem azon, hogy a kérdező pampog, hogy a szomszéd nem tudja a kerten belül tartani a macskákat, mikor ő meg nem tudja a kerten kívül tartani a labdát, sem a ricsajt, amit okoznak. És még azon ömleng, hogy a többi környékbeli körbenyaldossa őket, csodálkozik, hogy a szomszéd néni nem. És megpróbál ellenszenvet kelteni ellene, hogy őt szidjuk. Hát képzeld, én sokat dolgozom home-office-ban és baromira zavarna, ha meeting közben a ti ricsajotokat kellene hallgatni, meg becsengetnétek folyton a labdáért. És nem, nem a játszótér rendeltetésszerű használatával lenne bajom. A focidrukkerkedés és labdadübörgés, csattogás ezen bőven túlmutat. És nem vagyok egy hatvanas macskás néni, akikkel szemben eleve van egy ellenszenv, amit itt a kérdező megpróbál meglovagolni. Üljetek fel szépen a buszra, irány a labdapálya!
márc. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!