Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol van alkoholista nagyszülő...

Ahol van alkoholista nagyszülő, ti viszitek oda a gyereket?

Figyelt kérdés
Apám alkoholista, anyukám nem. A lányom szokott náluk nyaralni is nyáron 4-5 napot meg néha ott alszik. Szoktunk menni látogatóba is együtt. Múltkor volt egy kérdés ami alatt sokan írták hogy alkoholista nagyszülőt nem is lathatja az unoka. Nekem eddig ez nem jutott eszembe, hogy emiatt ne vinném.
márc. 16. 00:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk apum egyedül él, alkoholista. Egyedül nem vigyázhat a gyerekre semmikor sem. Ő megtenné, de nekem nem lenne egy nyugodt percem sem.
márc. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Apukám az utolsó éveiben sajnos nagyon sokat ivott. De ő az a békés fajta volt, aki inkább csak túl sokat és hülyeségeket beszélt, majd elaludt. Egyedül nem hagytam volna rá, de ha anyukám otthon volt, akkor gond nélkül. Egy utcányira laktak az ovitól, iskolától, úgyhogy szinte minden nap bementük hozzájuk. Az unokáit nagyon szerette, mndig kedves volt velük. Ők meg igazából ebbe nőttek bele, a papa ilyen volt és kész. A férjemnek is volt 2 alkoholista nagybátyja, mégis nagyon kedveltem őket. A légynek sem ártottak, mindig örültek, ha mentünk hozzájuk.
márc. 16. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Apukám volt alkoholista. Amikor a lányom született, akkor már anyukám nem élt.

Ha néha apukám vigyázott a gyerekre (már nagyobb korában, nem pici babaként), olyankor soha nem ivott. Semmit. Egy sört se. Utána hazament, és bepótolta, de a gyerekre mindig úgy vigyázott, hogy nem ivott.


Olyan volt, hogy mentünk hozzá, mert egy utcában laktunk, és be volt rúgva. Olyankor általában elmondott mindent 5x, meg ugyanazokat a sztorikat mesélte, amiket 20 éve. Ő az a csendes részeg volt. Dumált, aztán elaludt általában.

márc. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Az apósom és a dédnagyapám alkoholista, egyik sem látta még a gyerekünket. Mindketten egyedül élnek, szóval a mamákkal természetesen tartjuk a kapcsolatot. Kövezettek meg nyugodtan, de nem viszem olyan emberhez a gyermekemet, aki nem képes kijózanodni, hogy legalább a déd/unokát lássa. A gyermekem még kicsi amúgy, nincs 2 éves. Soha nem bíznám rájuk a felügyeletét.
márc. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim isznak.

Végülis vannak olyan napok amikor jozanok, főleg fizetés után egy héttel amikor már nincs miből inni.

Amikor tudom, hogy nincs pénz, nincs pia akkor elviszem a gyerekeket hozzájuk, egy két órára

Ott aludni a nagylanyomat engednem max egyenlőre,(ugye azt is csak akkor amikor tudom, hogy nincs innivaló otthon) de O nem akar.(10 éves)

Ha pl vigyázni kellene a gyerekekre, akkor azt itt nálam csinálják(illetve kétszer vigyáztak eddig rájuk egy-egy éjszakára.)

márc. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%
Soha nem vinnem a gyerekemet olyan emberhez, aki iszik. Majd ha nem iszik, lathatja. Ilyet meg, hogy valaki meg azt is megengedi, hogy vigyazzanak ra, hat ezt nem is tudom kommentalni.
márc. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%

6 amúgy azt olvasod, hogy akkor vigyáznak a nagyszülők amikor éppen jozanok?

Vagy ahol csak az egyik fél iszik a masik józan, az úgy vigyáz a gyerekre?

márc. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#6

Nekem apám sosem vigyázott rá a 6 év alatt, nem is akarna szerintem. Én anyukámhoz viszem a gyereket, csak apám a járulékos plusz ott.

márc. 16. 06:55
 9/16 A kérdező kommentje:
Az én apám nem kedves alkoholista, hanem egy f*sz bunkó alkohlista, de mondjuk fizikálisan engem se bántott soha életemben meg tesómékat sem, plusz a maga módján szeretett minket, meg az unokákat is. Ha ott vannak valamennyire visszafogja a stílusát is, amit anyukámnak is megenged amikor ittas.
márc. 16. 06:57
 10/16 anonim ***** válasza:
48%
Aztak*rva, mennyi szülő van, aki képes rábízni a gyerekét egy alkoholistára, mert bízik abban, hogy akkor éppen nem iszik. Ennyire nem fontos nektek a gyereketek épsége????
márc. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!