Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol van alkoholista nagyszülő...

Ahol van alkoholista nagyszülő, ti viszitek oda a gyereket?

Figyelt kérdés
Apám alkoholista, anyukám nem. A lányom szokott náluk nyaralni is nyáron 4-5 napot meg néha ott alszik. Szoktunk menni látogatóba is együtt. Múltkor volt egy kérdés ami alatt sokan írták hogy alkoholista nagyszülőt nem is lathatja az unoka. Nekem eddig ez nem jutott eszembe, hogy emiatt ne vinném.
márc. 16. 00:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Környezetemben is van diplomás nő elváltak. A gyerek simán van egy hétog is az apánál. Aki alkoholista a gyereket veri molesztalja nekem meg nem hisz mivel szóltam az anyjának.

Én meg nézni se birom.

A gyámügy se hinne nekem.



Messziről virít hogy bolond az apa de még józanul is vannak dührohamai.

márc. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem vittek. Nagyapám volt a masszív alkoholista, nagyanyám nem. Olyan is vokt, hogy nagyapám egymaga vitt minket sétálni, reggel, amikor még nem volt annyira beállva. Miután mama meghalt, nem vigyázhatott ránk nagyapám egymaga soha többet.
márc. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
63%

#10 válaszoló. Szerinted ha a nagyszülő a gyerek otthonában vigyáz a gyerekre, ahol nincs alkohol, akkor miért ne bízna abban az ember, hogy nem iszik?

Tudom, tudom, visz magával.....

Apám egy szál gatyában jött mindig, mivel nem lakott messze. Vagy szerinted a testére ragasztva hozott 2 doboz sört? Nem kell ennyire drámaira venni a figurát. Nem minden alkoholista sorozatgyilkos is egyben.

márc. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

13,

Pont ezért vigyáznak csak itt nálunk a gyerekekre ha ez szükséges

Így rájuk merem bízni, mert józanul jönnek, és mire mi hazaérünk, úgy is maradnak.

Hozzájuk már nem igen merném vinni őket,az tényleg csak egy bevásárlás erejéig, azt is csak akkor ha jozanok mikor viszem őket.

Ha nem azok akkor nem hagyom ott őket meg fél órára sem.

márc. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Apósom alkoholista. Amíg nem volt gyerek gyakran mentünk ki hozzá (anyósommal elváltak de akkor még egy házban éltek, sógoromékkal), mindig kérdezte, mikor lesz már gyerek. Amikor terhes lettem örült de mintha elvágták volna, a nagyobb gyerekem 3éves, 2x találkozott vele, talán 3x hívta fel a férjemet, hogy hogy van az unokája (persze elsőnek pénzt kért a telefonba). A kisebb gyerek 3hónapos, még nem szólt, hogy jönne megnézni, telefonon is csak azért beszéltünk, hogy elmondjuk megszületett. Oda a házba semmiképp se vinném. Mérhetetlen kosz van, a wcre rá se mernék ülni de még az étkezőszékre se. Legutóbb elmondta, hogy ő sajnálja, de ő már senki kedvéért nem fog megváltozni. Beszélni nem lehet vele, mert vagy részeg vagy józan de annyira elitta már az eszét, hogy nincs egy értelmes mondata. Úgyhogy én nem látom értelmét vinni a gyerekeket, ha ő pont leszarja őket. A nagyobb egyelőre nem kérdezte, hogy van e másik papa (az én szüleim együtt vannak), de biztos rá fog jönni idővel, akkorra ki kell találnom, hogy mgyarázom ezt el neki.
márc. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk az barátom apja alkoholista, megmondtam a barátomnak, a gyerek nem megy oda.

Az apja jöhet, láthatja nálunk, amikor én is otthon vagyok, egyébként nem, és erről nem is nyitok vitát.


Egyszer próbálkozott, "de, de tuti nem ivott". Bocs, nem érdekel, nem megy oda a gyerek.

márc. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!