Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik országokban anyakönyvez...

Melyik országokban anyakönyvezik rögtön hivatalból a gyereket a kórhàzban, és melyik orszàgokban kell a szülőknek utàna jàrni?

Figyelt kérdés

Csak érdekessègkènt merült fel bennem.

Angliàban nekünk kellett anyakönyvezèshez időpontot foglalni, anyakönyvvezetőnèl megjenenni. Ott rögtön meg is kaptuk a kèsz dokumentumot. Egy rövid ès egy vagy kettő hosszú (szülók adatait is tartalmazó) pèldàny ingyen volt, ha kell több az fizetős. Anyakönyvezèsig nem volt a gyereknek hivatalos neve, csak Baby Anyavezetékneve-kènt hivatkoztak rá.


márc. 17. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Itthon màr akkor megkérdezik a baba nevét, amikor szülni megyünk és felvesznek az osztályra (fiú és lány nevet is mondani kell). Majd a kórházban töltött napok során jön az anyakönyvvezető egyeztetni az adatokat és postai úton kapjuk meg a születési anyakönyvi kivonatot pàr napon belül.
márc. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Kerdezo, Angliaban azert kell kulon menni, mivel a legtobben szules napjan mar mennek is haza. En is Angliaban szultem, csaszar utan 18 oraval mar otthon voltunk.

Mo.-n a korhazban par nap mulva anyakonyveznek.

márc. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Egyik ismerősöm Szaúd-Arábiában szült, az ő babáiknak egy héten át nem volt neve (apuka beteg lett, hármasikreik születtek és anyuka nem akarta önhatalmúlag eldönteni, melyiket hogy hívják).
márc. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3-as, Angliaban 6 hetig lehet adni nevet, sokan ki is varjak :) Hogy mi illik majd ra.
márc. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom Japánban talán egy hónapjuk van a szülőknek nevet adni a gyereknek. Sokan meg is várják, hogy valamilyen külső jellemzője alapján nevezzék el.
márc. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szlovákiában is azonnal kérdezik a nevet, és az összes adatot ami szükséges az anyakönyvi kivonat elkészítéséhez

Eddig úgy volt, hogy két napon belül kész volt a papír, az apának kellett érte menni, aláírni, hogy átvette .

Idéntől talán már kiküldik postán de 2022-ben meg érte kellett menni

márc. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Nekem már két felnőtt gyermekem van. Igy a mostani helyzetet nem ismerem. De nekem mind két gyermekem Osloban születtek azaz Norvégiában. 1998 és 2001-ben születtek. Akkoriban vagyis 1998-ban és 2001-ben még nem volt azonnali az anyakönyvezés Norvégiában. Hat héten belül kelletett nevet adni és be menni a hivatalba.
márc. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
Ugy latszik a balkan, mint Szlovakia, Mo., egybol kerik, a fejlett orszagokban van ido donteni.
márc. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
8-as: miért, 9 hónap nem elég eldönteni, mi legyen a neve? Mégis még mennyi idő kellene hozzá?
márc. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"fiú és lány nevet is mondani kell"


Tőlem aztán nem kértek lánynevet. Csak azt, mi lesz a neve, én meg mondtam a fiam nevét.

márc. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!