Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén, mi értelme van a...

Őszintén, mi értelme van a nevekkel kapcsolatos kérdéseknek?

Figyelt kérdés

Ma is sok nevekkel kapcsolatos kérdés lett föltéve, de úgy általában is sok van és nem látom értelmét. Főleg ahol már azt írják, hogy: Ha mindkettőt olyan rondának tartod, hogy inkább nem lenne neve a gyerekednek, akkor ne szavazz, ne fűzz hozzá kommentárt, csak lapozz tovább. Köszi! Miközben a nevek olyanok alapból de persze ne írjunk kommentárt hozzá. Akkor csak olyanok írjanak akik olyan választ adnának ami a kérdezőnek tetszik? Meg csak egyik vagy másik név tetszik de úgy mi értelme van? Nem pont az adott párnak kell eldöntenie így mit számít Irénke vagy Gyula válasza a gyakorikérdések.hu oldalról mikor ezen kérdések válasz száma nagyjából 10-15 között van ha maga a név nem megbotránkoztató. De még ha tökre átlagos nevek is vannak felsorolva, mennyivel lesz előrébb a válaszokból? Lehet csak unatkoznak az emberek? Máskor meg közölnek olyat, hogy mi van ha én csak egy regény szereplőjének akarok nevet választani vagy csak úgy érdekel? Hát bakker ekkor annyit mondok magamban, hogy erre ott van más kategória, ne ide írj ilyeneket amikor nem gyereknek tervezel nevet adni és gondod akatt benne hisz aki gyerekvállalás kategóriában van nem fogja egyből azt feltételezni, hogy egy regény szereplőnek akarsz nevet adni, hanem egy valóságbeli születendő babának...A másik dolog, meg a furábbnál furább kb szappanopera jelelgű felsorolt neves kérdések amiket korábban egy felhasználónak véltem de mára már nem tudom mit gondoljak. PL.mikor már a kérdésben sorolja fel a neveket pedig a megjegyzésben is lehetne mint Mit gondoltok a Jusztin, Ármándó, Dusán, Zorán nevekről? Itt én értelemszerűen troll kérdésnek nézem, nyilván van valaki aki pont ilyen szappanopera jellegű borzalmakat néz a gyereke nevének és hetente kérdez ilyesmiket szinte...Meg aki kiírja a vezetéknevet, és ahhoz keres nevet? vagy már meg van a komplett vezeték és keresztnév és arról kér véleményt. Gondoljunk bele mikor a kis Szatmárvölgyi Dzsesszika (bocsi ha ténylegesen így hívnak valakit O_O) feljön ide és látja, hogy az anyja véleményeket kért a komplett nevéről és kb az összes negatív.

De úgy nagyvonalakban mit gondoltok a neves kérdésekről?



márc. 18. 16:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem árt tesztelni az adott nevet, mert van, hogy a szülőnek nem tűnik fel, hogy a Rácz Sára nehezen kimondható, vagy hogy a Rabb Lóránt miért nem jó ötlet (ezek konkrétan szerepeltek itt). A minden nevet leszóló válaszoknak már én se értem a lényegét, egyébként az általad felsoroltakból is csak az Ármándó és a Dzsesszika szappanoperás, a többi teljesen normális.
márc. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
1-Ezt az adott pár és mondjuk a környezete is tudná tesztelni, nem szükséges online fúrumra kiírni a full nevet szerintem.
márc. 18. 16:51
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát az nekem is fura, amikor teljes vezetéknevet kiírnak, nem csak annyit, hogy „cs-re végződik, három szótag és mély hangrendű”, pláne ritka nevekkel.
márc. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
1-Plusz a szappanoperást nem konkrtan úgy értettem hanema mikor direkt valaki felsorol 8 hasonló jellegű nevet..
márc. 18. 16:55
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

Van, hogy egy döntéshez érdemes figyelembe venni mások véleményét, mert rátáthatnak olyan dolgokra amikre te az elfogultságod miatt nem. Vagy épp két dolog, jelen esetben két név közül nem tudsz dönteni és már kíváncsi vagy rá, hogy a közvélemény hogy döntene.



Pl.lehet, hogy valaki épp Szatmárvölgyi Dzsesszikának akarja elnevezni a gyerekét, mert hallotta egy filmben és megtetszett neki a szép, nőies hangzása, meg egy vagány,szimpi nő volt a filmbeli Jessica, így neki abszolút menő, kedves,szép és pozitív kicsengése van a Desszika névnek.


De ha itt olvassa, hogy másoknak az a véleménye, hogy bár a Jessica szép, de fonetikusan Dzsesszikaként borzasztó, hogy magyar nyelvterületen inkább röhejes, mint vagány és hogy inkább cigány gyereket képzelnek el hozzá. Akkor lehet, hogy ettől felszáll a rózsaszín köd, és belátja,hogy a Dzsesszika tényleg nem nyerő, és inkább más nevet.


Akkor alapvetően hasznosak voktak a válaszok, hiába negatív hangvételűek, és a kérdés is megtette a célját.


Szóval mindenki tegye csak fel a neves kérdéseit, ezen az oldalon amúgy sincs túl sok értelmes kérdés.

márc. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
3-Na az meg a másik ahol nekem kell kilogisztikáznom a vezetéknevet és úgy gondoljak ki én egy hozzá illő nevet...nem az anya vagy apa..
márc. 18. 16:59
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyílván nem kötelező ezekre a kérdésekre válaszolni, és nem kéri senki, hogy logikázz és hozzá illő neveket gondolj ki. Elolvasod a kérdés, leírod az hirtelen beugró neveket ha van kedved, ha nincs akkor tovább görgetsz, nem válaszolsz.
márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%

Engem nem zavarnak a neves kérdések. Amúgy is véleményekre kíváncsiak az ilyen kérdéseket kiírók, nem azt akarják, hogy mások döntsenek helyettük. Szerintem inkább az irritáló, hogy minden neves kérdéshez odaírja valaki, hogy "Ha annyira életképtelenek vagytok, hogy ennyit sem tudtok eldönteni, mi lesz később?" Persze, hogy el tudják dönteni, de attól még véleményekre lehetnek kíváncsiak, nem?

Ami egyértelműen trollkodás, pl. mit gondoltok az Ármándó vagy Küllikki névről, arra nem reagálok. Ahogy sok más kérdésre sem, ami nem érdekel. Tovább lehet görgetni. Tedd te is ezt.

márc. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Na igen de amikor meg én teszek fel ilyen kérdéseket akkor meg én vagyok a rossz, nem értem! Másik meg amikor egyből lehurrognak hogy már kérdezted ezt korábban mikor eksü első kérdésem volt csak más valakinek is ez volt a vezetékneve...nem tudom ez annyira hihetelten hogy vannak emberek azonos vezeétknévvel? pl.Rácz, Nagy... Véleményeket kértem, nyilván nem kötelező ez egyértel
márc. 18. 17:07
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

#8, Nem feltétlen, mert adnak ilyen neveket is, pl.a Brájen a Top100 leggyakrabban adott név listájába is bekerült 2-3 éve. Szal lehet, hogy valakinek ezek tényleg tetszenek és tényleg okulnak belőle ha itt más megvilágításba helyezik nekik a nevet.



Kérdező, tehát igazából az a problémád, hogy ugyanazt csináltad mint amit itt hosszú-hosszú, dörgedelmes kommentekben fikázol?


Hogy lehurrogtak,hát nem tudod milyen ez az oldal?

márc. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!