Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nehéz megfogalmazni a kérdést,...

Nehéz megfogalmazni a kérdést, hisz még bennem sem fogalmazódott meg a konkrét probléma, de megpróbálom. Hova kell fordulni pánikbetegség esetén? Pszichológus/pszichiáter? Megfogalmazom mi is a probléma, lehet ez nem is pánikbetegség.

Figyelt kérdés

Lehet hosszú lesz, de örülök ha elolvasod.

Kiegyensúlyozott, életvidám és csacsogós ember voltam, ma már csak árnyéka vagyok önmagamnak.

-Hogy miért? -Fogalmam sincs!

Boldog párkapcsolatom volt, jó munkahelyem majd férjhez mentem és a következő lépés a gyerkőc volt. Gondoltam én biztosan egyből terhes leszek! Nem lettem! Hosszú sikertelen próbálkozás után, végre egy pozitív teszt! Majd kiderült csak egy üres petezsák, megyünk MissedAB-ra. Azt se tudtam, hogy létezik ilyen, mindenesetre mindent el olvastam a dologgal kapcsolatban és még olyat is ami nem a helyzethez kapcsolódott! Rémtörténeteket. Ekkor kezdtem rá ébredni, hogy ez nem mindenkinek a simogatom a pocakomat és vigyorgok mint a tejbetök mert várandósnak és anyának lenni áldás….

Vissza tértem a valóságba majd pár hónapon belül ismét terhes lettem! Ekkor kezdődött igazából minden. A pozitív teszt nem örömet váltott ki belőlem, hanem emlékszem elkezdtem remegni mint a kocsonya és úgy össze szorult a szívem, hogy azt megfogalmazni nem tudom. Az első vizsgálat előtt nem aludtam! Majd a második előtt se. A terhességemmel minden rendben volt. De én 9 hónapig egy stresszgombóc voltam! A baba egészsége miatt aggódtam, csak hogy vele minden rendben legyen. Miután megszületett, 10es Apgar értékkel, csak addig voltam nyugodt még a korházban voltunk. Azóta minden megfordult már a fejemben. Biztosan egészséges? Nehogy valami baja legyen? Mindent jól csinálok? Nem fog lemaradni? Ugye nem autista? Védőoltások problémát okoznak?

És igen, tudom! Egy rendes ember nem kattog ezen naphosszat, de ezek a gondolatok és a folytonos aggodalom olyannyira megkeserítették már az életemet és a körülöttem élőkét, hogy muszáj segítséghez folyamodnom. Ritkán jövök erre az oldalra. De nyilvánosan nem szeretném kiírni sehova, és kellene egy kiinduló pont. Vagy esetleg aki átesett ilyenen, annak a véleményét tapasztalatát elolvasnám. Le lehet e küzdeni és hogyan? Mert mostmár boldog akarok lenni és babázni szeretnék. Nem pedig mindig csak félni.



márc. 20. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szülés utáni depresszió aminek a neve egy tévhit mert nem.csak utána alakul ki.

Védőnő,nővyogyász tud segíteni pontosan kihez tudsz fordulni vagy kihez kell!

Nagyon szuper hogy segítséget kérsz!Így ismeretlenül is büszke vagyok rád!Az első terhesség mindenkinek egy nagy féltés,ideg szorongás!

Ez erthető hiszen a babádat félted!!

Sok sikert a gyogyuláshoz!Beszélgetésben tudok segiteni :D

márc. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

2 vetélés után született meg a kisebbik gyermekem. Elmúlt 1 éves, de még mindig félek, hogy baja esik, vagy elveszítem.

Szerintem aki veszített el babát, nem igazán tud utána már nyugodt lenni.

Ezt úgy mondom, hogy a nagyobbiknál semmi gond nem volt, nem előzte meg vetélés, még csak fel sem merült, hogy gond lenne, abszolút nem aggódtam se a terhesség alatt, se utána soha.

A kicsinél más az előzmények miatt.

márc. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A pánikbetegség nem ez. Szerintem érdemes lenne magadnak (anya)társaságot keresned, mert elsősorban arra lenne szükséged, hogy kibeszélhesd magadból az aggodalmaidat és közös pontokat találj másokkal.
márc. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
A férjem pánikbeteg de ez amit leirtál teljesen más.
márc. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem pánikbetegség. Bocs, de szerintem a legrosszabb helyre jöttél. Én még csak terhes vagyok, problémás terhesség, szintén vetélés után és én is folyton parázom. De fele annyira se, mint te, mégis szétszedtek amikor feltettem erről egy kérdést. El se tudod képzelni, milyen gonosz libák vannak itt, de reméljük hozzád nem kerülnek elő, épp dolguk van.

Egy pszichológus biztos jót tenne. Már, ha nem olyan, mint az enyém.😕

Szerintem neked van egy kis kontrollmániád is, azt kéne elengedni. Biztos egészséges? Nem, de abban az orvos kompetens, nem te, ha baj van, szól.

Nem fog lemaradni? Nem tudjuk, de ha lemarad, majd az illetékes szakember jelzi stb. Neked az a dolgod, hogy az anyja legyél, nem minden szakember egyben. Hagyd meg nekik a munkájukat és ha jelzik, hogy bármi van, azt is el fogják mondani, mit kell tenned. Na, AKKOR tedd azt. Addig meg csak legyél az anyukája.

márc. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez nem panikbetegseg. A panikbetegseg egy hirtelen jövő félelem vagy fizikai rosszullét érzés, többnyire minden ok nélkül és max fél óráig tart. Te nagy eséllyel depressziós vagy, vagy csak simán stresszelsz. Pszichológus segít kideríteni
márc. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én pánikbeteg vagyok, de ez nem az, viszont nem ártana orvoshoz fordulnod.
márc. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlenül intelligens nő lehetsz! A legtöbb ember nem jut el eddig, hogy rájöjjön, gond van, és segítséget kérjen.

Ha jó a védőnőd, fordulj hozzá. Ez tényleg szülés utáni depressziónak tűnik.

márc. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem pánikbetegség, még csak nem is pánikzavar. De a szorongásod valós, és ezesetben is, (ahogy pánikbetegség esetén is), egy JÓ pszichológus nagyon sokat tud segíteni. Fontos, hogy tudd, nem a pszichológus gyógyít. Te dolgozol magadon, amiben a pszichológus segít, melletted áll, és végigkíséri a folyamatot. Fontos az is, hogy ha nem érzed azt, hogy igen, ez a pszichológus az, aki neked tud segíteni, akkor nyugodtan válts. (Nekem is keresnem kellett másikat, de nem bántam meg.)

Addig is túlagyalás, túlgondolás, szorongás témakörben nyugodtan nézz szét, (ha van rá energiád), vagy 1 hónapja hallgattam a témában olyat, aki ért ezekhez, jól elmagyarázzák miért alakul ki, és ha megérted a működését, már az is sokat segíthet.

Kitartást kívánok!

márc. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus: bölcsész végzettségű, beszélget veled, lehet hogy tud segíteni.

Pszichiáter: orvos, ő gyógyszert is tud felírni.

Én a védőnőhöz biztosan nem fordulnék, jófej, de azért ennyire nem avatnam be az életembe.

márc. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!