Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha szülés után...

Mit tennél, ha szülés után derülne ki, hogy a babád genetikai betegségben szenved?

Figyelt kérdés

Sajnos a kisebbik gyermekem (5 hónapos), Williams szindróma gyanús. A napokban csináltattunk genetikai tesztet, nyálmintát vettek, 2 hónap múlva lesz eredménye.

A baba születése után nagyon beteges volt, 2x voltunk vele kórházban. Ott derült ki, hogy 4x szívfejlödési rendellenessége van (apróbb, nem műtendő dolgok), vese működési zavara, hugyuti fertőzései, illet a csecsemő uh-on plexus ciszták voltak az agyban is. Miután a gyerekorvos észrevett ilyen arcberendezési eltéréseket, javasolta a genetikát. Így kerültünk oda.

Egyébiránt a várandósságom zavartalan volt, minden rendben volt.

Van egy 6 éves kislányom is, aki egészseges. Nagyon kétségbe vagyok/vagyunk esve.

A genetikus szerint mindenképp értelmi fogyatékosságot jelent. De folyamatos fejlesztés mellett is, örök felügyeletet kivan majd meg, kisegitő iskola, stb.

Jelenleg nem érzem, hogy egy ilyen helyzettel meg tudok/tudunk birkozni.


márc. 20. 16:56
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
65%
Pont 5 hónapos a kisfiam nekem is. Na ahogy már írták előttem, a világ minden kincseert se adnám senkinek soha, nemhogy azért eldobjam, mert kiderül, beteg...ha ilyenre képes lennék, azt kérném, engem is lőjön fejbe valaki.
márc. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
Kérdező! 21es vagyok. Minket nem tájékoztattak annak idején, hogy ingyenesen is lehet tesztet csináltatni. 1 milliót mondtak.
márc. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
81%

Van egy youtube csatorna, a Special Books by Special Kids. A srác nagyon sok William szindrómás gyerekkel készített interjut. Kicsikkel és nagyobbakkal is.


Ha igaz a kérdésed, és nem egy troll vagy, akkor keress rá ezekre az interjúkra.

márc. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
100%
Én bölcsi gyakorlaton találkoztam már williams szindrómás kisfiúval. Nyilván nem tudni felnőttként milyen lesz, de 2 évesen egyáltalán nem volt "nehéz eset". Mindig ugyanazokhoz a játékokhoz tért vissza, nehezen evett, még nem beszélt, de pl a mozgásával emlékeim szerint nem volt probléma. Se nem szobanövény se nem agresszív kategória volt.
márc. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 babyboom567 ***** válasza:
100%

Te hallod magad Kérdező különben?


Hogy beteg gyerekben nincs öröm?Beteg gyereket nevelek,kőkemény meló,annál is nehezebb mint amit eltudsz képzelni,rengeteg pénz,de pont annyi öröm van benne mint egy normál gyerekkel.Sőt,mikor képes lesz valami új dologra, na az igazán felemelő.

És őszintén megmondom, igazából nem is a gyerek állapota a nehéz(nekem),hanem a segítség hiánya,hogy teljesen egyedül küzdök.Ha volna egy társam a mindennapokhoz,ezerszer könnyebb lenne minden.(értsd,ha családként tudnánk működni)


Add intézetbe,jobb lesz mindenkinek,ha tudod,hogy úgysem akarod ezt csinálni, mire vársz?Hazajön a férjed, összepakoljátok a cuccát,és beviszitek a gyerekotthonba,és lemondtok róla,és hazamentek élitek tovább az életeteket,mintha misem történt volna.Visszamész dolgozni és ennyi.Most még nagyon kicsi pár hét alatt elfelejt,ne várd meg,hogy még jobban kötődjön.

márc. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
100%

35, az a legszebb,hogy a Williams szindróma nem is olyan betegség amivel ne lehetne együtt élni.

Jó, persze nem lesz könnyű, de a felnőtt szindromasok képesek önálló életet élni, nem kell őket ápolni egy életen át...

márc. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
89%
Én utána néztem, egyébként ők inkább különlegesek, mint betegek. Meg nem azért, de nagyon jó üzenet a nagyobb gyerekeknek is hogy kidobjuk a kicsit, mert beteg... Ebből majd levonják a következtetést, hogy ha velük lenne valami (tegyük fel baleset következtében lebénulna) ugyanúgy őket is kidobnátok
márc. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező, mikor gyereket vállaltatok, nem tudtátok hogy benne lehet a pakliban hogy beteg lesz? Akár úgy születik akár később?

Sőt, veled is történhet bármi(baleset, súlyos betegség) akkor hajítson be a férjed az elfekvőbe és többé feléd se nézzenek a gyerekeddel?


A gyerekek érdekében remélem, akármi is lesz a végkifejlet, nem vállaltok több gyereket.

márc. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
68%

"Kérdező, mikor gyereket vállaltatok, nem tudtátok hogy benne lehet a pakliban hogy beteg lesz? Akár úgy születik akár később?"


Akkor most tegye mindenki a szívére a kezét: ha kiderul a terhesség alatt, hogy nem egészséges a magzat, MINDENKI megtartja? Viccből csinaltatja kb mindenki a drága fizetős genetikai teszteket, ugye?

márc. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
85%
39es, más ha még nem született meg, és más ha már él és ott van, ne adj isten hónapokig/évekig neveltem előtte.
márc. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!