Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha szülés után...

Mit tennél, ha szülés után derülne ki, hogy a babád genetikai betegségben szenved?

Figyelt kérdés

Sajnos a kisebbik gyermekem (5 hónapos), Williams szindróma gyanús. A napokban csináltattunk genetikai tesztet, nyálmintát vettek, 2 hónap múlva lesz eredménye.

A baba születése után nagyon beteges volt, 2x voltunk vele kórházban. Ott derült ki, hogy 4x szívfejlödési rendellenessége van (apróbb, nem műtendő dolgok), vese működési zavara, hugyuti fertőzései, illet a csecsemő uh-on plexus ciszták voltak az agyban is. Miután a gyerekorvos észrevett ilyen arcberendezési eltéréseket, javasolta a genetikát. Így kerültünk oda.

Egyébiránt a várandósságom zavartalan volt, minden rendben volt.

Van egy 6 éves kislányom is, aki egészseges. Nagyon kétségbe vagyok/vagyunk esve.

A genetikus szerint mindenképp értelmi fogyatékosságot jelent. De folyamatos fejlesztés mellett is, örök felügyeletet kivan majd meg, kisegitő iskola, stb.

Jelenleg nem érzem, hogy egy ilyen helyzettel meg tudok/tudunk birkozni.


márc. 20. 16:56
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
18%

40!


Nem tudhatod addig amíg egészen pontosan ugyanabba a helyzetbe nem kerülsz. Mindenkinek meg van az elképzelése arról, hogy mit tenne akkor ha x dolog történne. De egyáltalán nem biztos, hogy ha valóban abba a szituációba kerül azt teszi e, amit elképzelt. "Ne ítélj hogy ne ítéltess"

márc. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:

Valaki írta a youtube csatornát. Már néztem, kerestem, olvastam minderről. Nem kamu a kérdésem, én lennék a legboldogabb ha az lenne. Elég sok mindenen túlvagyunk már az elmúlt hetekben, honapokban. Volt sok hullámvölgy, szőnyeg alá seprés, stb.

Ez a betegseg sajnos igenis fogyatékosság, akárki akármit mond. Olyan szempontból “nem eléggé”, hogy az emberek elfogadják, ha elgondolkozol rajta, hogy vállalod-e egy életen át.

Nem, nem fog tudni önellátó lenni, írni/olvasni, dolgozni, boltban fizetni, hazatalálni.

Amúgy meg a kérdésem nem arról szólt, hogy ki hogy és mint ítél el, ítél meg. Hanem arról, hogy ha Válaszoló a szívedre teszed a kezed, igazán, akkor mit csinálnál ebben a helyzetben.

márc. 21. 15:16
 43/53 A kérdező kommentje:
Egyebként pedig szerintem még igazából az elsö “sokk” alatt állunk. Nem mondtuk ki és nem döntöttük véglegesen el, hogy mit teszünk, teszünk-e valamit. De való igaz, hogy minden eshetőséget végiggondolunk és mivel nagyon nehéz az egész helyzet, ezért tettem fel ilyen névtelen kérdést. Tudtam, hogy biztos kapok majd mindenféle elítélést.. de elfogadom, ahogy azt is hogy nem lehet egy ilyen súlyú dolog mellett szó nélkül elmenni. Nyilván ezt mi érezzük a legjobban. Már most nagyon nehéz legbelül minden. De ezt csak a legjobb szívvel, lélekkel, szerettel lehet csinálni. És ha az nem megy, akkor attól tartok mindenki a családban “rámehet. De jelenleg nyilván ez is csak egy érzés a sok közül ami cikázik bennem.bennünk.
márc. 21. 15:24
 44/53 babyboom567 ***** válasza:
100%
A válasz a kérdésedre, az,hogy felnevelném,mint ahogy most teszem, és majd 10-20 év múlva kiderül,hogy hova tudunk jutni.
márc. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
52%

És te így képes vagy normálisan ellátni a gyereket, hogy tudod, otthonba fogod adni?(Mert érzem így anonimban is, hogy ez lesz a vége)

Képes vagy szeretgetni, foglalkozni vele?Ha ránézel egy kicsit sem sajnálod?

Én nem lennék képes erre.

Akkor inkább most azonnal vidd el otthonról...

márc. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
56%
Utolso viccelsz? Arra varnak,h kideruljon a genetika,lehet hogy egeszseges es megnyugodnak. Minek vigye még most be. Hatha csak furcsa a fejformaja es az arca.
márc. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
58%
46 akkor mégis mi a tökömnek gondolkodnak már most azon, hogy lemondanak a gyerekről?
márc. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
44%
Mert ha beteg, akkor az is egy opcio.
márc. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
60%

45öt aki ilyenre képes az nem szereti a gyereket tiszta szívvel, csak önmagára gondol.


Kérdező, ha a nagyobbat érné baleset, és mondjuk lebénulna, őt is zaciba adnád, nehogy rámenjél? Vigyázz, a karma dolgozik, nehogy te legyél elhagyva egy betegség miatt.

márc. 22. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%
A családban volt hasonló. Már volt egy 4 éves kislányuk, amikor megszületett a kisfiúk. Születéskor derült ki hogy Down szindrómás. Az apa le akart róla mondani, csecsemő otthonba is került pár hónapra a baba. Az anya nem bírta elengedni, látogatta, majd el haza is vitte. Az apa elköltözött, támogatja őket, de láthatásra pl a kislányt viszi el, a kisfiút nem, pedig már 4 éves. Anyuka azóta sem bánta meg, pedig sokszor elég nehéz volt neki, de mindig azt mondja hogy most sem tenne másként.
márc. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!