Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha szülés után...

Mit tennél, ha szülés után derülne ki, hogy a babád genetikai betegségben szenved?

Figyelt kérdés

Sajnos a kisebbik gyermekem (5 hónapos), Williams szindróma gyanús. A napokban csináltattunk genetikai tesztet, nyálmintát vettek, 2 hónap múlva lesz eredménye.

A baba születése után nagyon beteges volt, 2x voltunk vele kórházban. Ott derült ki, hogy 4x szívfejlödési rendellenessége van (apróbb, nem műtendő dolgok), vese működési zavara, hugyuti fertőzései, illet a csecsemő uh-on plexus ciszták voltak az agyban is. Miután a gyerekorvos észrevett ilyen arcberendezési eltéréseket, javasolta a genetikát. Így kerültünk oda.

Egyébiránt a várandósságom zavartalan volt, minden rendben volt.

Van egy 6 éves kislányom is, aki egészseges. Nagyon kétségbe vagyok/vagyunk esve.

A genetikus szerint mindenképp értelmi fogyatékosságot jelent. De folyamatos fejlesztés mellett is, örök felügyeletet kivan majd meg, kisegitő iskola, stb.

Jelenleg nem érzem, hogy egy ilyen helyzettel meg tudok/tudunk birkozni.


márc. 20. 16:56
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
87%

Egeszsegugyi foiskolai gyakorlat alatt voltunk fogyatekosok intezeteben.

En nem birnam 😏

Mondjuk csaladi hattertol is fugg, nekem nem lenne semmi segitsegem.

Ami meg gond, hogy most ket honap alatt ahogy veletek el, hogy tudnál lemondani róla , hogy egyszer egyik nap csak beviszed az intézetbe es otthagyod. borzasztó lehet sok sikert a jó döntéshez

márc. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
90%

10-es vagyok, bocsi , én nem olvasok magyarul , de ha megnézed enyhe értelmi fogyatékosságot irnak, inkább tanulási nehézség , azért ezzel nem olyan lehetetlen nehéz együtt élni szerintem ez azért jó hír ! Így viszont semmiképp nem mondanék le róla.


“ Mild to moderate intellectual disability is observed in people with WS, with particular challenges with visual spatial tasks such as drawing. Verbal skills are relatively unaffected.[3] Many people with WS have an outgoing personality, an openness to engaging with other people, and a happy disposition. “

márc. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
87%

Most megnéztem emiatt egy kis interjút a a Williams szindrómáról. Régebben is találkoztam vele és jól emlékeztem, hogy ők "örök boldogságban" élnek. Barátságosak és mindenkit szeretnek. Az egészségügyi problémák mellett képesek ellátni magukat, dolgozni. Nagyon csúnyán hangzik de inkább egy williams szindrómás gyereket nevelnék fel, mint egy olyan betegségben szenvedőt aki önállóan nem tud mozogni vagy súlyos értelmi fogyatékos..

Én nem tudnám örökbeadni, de megértem, hogy neked ez nagy dilemmát okoz és anyaként nem tudok rosszabbat elképzelni, minthogy beteg gyerekem legyen. Sok sok erőt kívánok neked.

márc. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
8%

12!


A 10. az én kommentem volt, már ne is haragudj.

márc. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
41%
Ja, bocsi ! Azert nem dolt ossze a vilag 😉
márc. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
44%
Én örökbeadnám, ha nem lenne esélye az önálló életre. Két gyerekem van és ezt megbeszéltük férjemmel, hogy azt kibírom, ha random idegenek sz.r embernek tartanak, de azt nem, hogy az idősebb gyerektől elvegyem a jobb élet lehetőségét egy életképtelen gyerek miatt. Egyszerűen nincs értelme. Nem igazságos és kegyetlen, nem is kell velem egyet érteni, de én ezt tenném.
márc. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
91%

Rendkívül szeretetreméltó egyéniségek, nagyon udvariasak. Társasági lények, idegenekhez bizalommal (néha kontroll nélkül) közelednek. Szívesebben teremtenek kontaktust felnőttekkel, mint a saját kortársaikkal. Egyéniségük a legtöbb esetben nyitott. Lényükből sugárzik az öröm, a boldogság és szeretet. Ez utóbbi az igazi életelemük, bár időnként szélsőségesen viselkednek


Ez a Williams szindróma.

Ezzel a betegséggel simán vállalnak a gyerekem, nem adnám sehova.

márc. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
96%
16-os , megneztuk most paran, es konkretan a Williams syndroma tanulasi nehezgseget jelent, enyhe ertelmi fogyatekossag, de kulon eletre kepesek, dolgoznak.
márc. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor még a "barátnő" írta ki ezt a kérdést kétszer is. Nekem erős a gyanúm, hogy troll a kérdés. Még volt amit töröltek is miután valaki írta, hogy kamu.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..

márc. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
100%

19- es,

Azta, tenyleg … ez detto ugyanaz !


Na megint at lettunk verve 😡

márc. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!