Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt esetleg olyan (vagy...

Van itt esetleg olyan (vagy ismertek-e olyat), akinek terhesség vagy szülés következtében széklettartási problémája alakult ki?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor mennyire volt súlyos, és hogyan sikerült helyrehozni?

Olvastam, hogy van erre torna (gondolom hasonló a sima szülés utáni regeneráló kismama tornához, amit én is csináltam), és talán műtét is.

Ha műtét kell, akkor azt hol kell intézni?



#szülés #terhesség #maradandó panasz
márc. 24. 22:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem szülés után volt. A szülés utáni 4-5 napban egyáltalán nem ment a székelés. Kaptam glicerines pezsgőkúpot, azzal sikerült, utána pár napig kellett azt használnom, utána pedig már anélkül is ment.

Utána pár hétig átcsapott a másik végletbe és széklet inkontinenciám lett, ha jött az inger muszáj volt rohanni a wc-re, nem tudtam vissztartani.

Ez az állapot kb 2-3 hónapig fennállt de fokozatosan javult.

Utána szép lassan helyreállt minden.

Nekem brutális gátsebem lett, csináltak gátmetszést de tovább szakdtam nagyon közel a végbélnyílásomhoz, valószínűleg emiatt alakult ez ki.

márc. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, szerencsés vagy, hogy neked helyrejött :)

A problémában nem én vagyok érintett, hanem édesanyám, aki közel 40 éve szült engem (most derült ki, hogy ennyi ideje fennáll ez a panasz 🤦...), szóval ez már magától nem fog helyrejönni :/

márc. 25. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!