Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire jellemző nálatok,...

Mennyire jellemző nálatok, hogy fájdalmaitok vannak a gyerkőc cipelése miatt? Izületi fájdalmakra milyen házi praktikákat lehetne használni?

Figyelt kérdés

Korábban nem volt ilyen problémám és a családban sem voltak izületi fájdalmak fiatal korban. Másfél éves lányom még nem jár, csak ha egyik kezével fogja a kezem, akkor pár métert. Járunk gyógytornára emiatt.

Sokat van kézben és hordozóval magamra kötve. Így levegőzünk is minden nap. 12-13 kg, úgyhogy nem könnyű már, emiatt sokszor fájnak az izületeim főleg a vállamban és a csuklómban. Megerőltetésnek gondolom, mivel sokat van kézben a gyerkőc. Szeretem, hogy kézben van és szereti ő is nagyon. Nem akarom ezt megszakítani, amíg mindketten de főleg ő igényli. Csak közben mégis fáj sokszor legtöbbször a vállam. Babakocsit sosem bírta, úgyhogy az sajnos nem megoldás.



márc. 26. 07:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Oké, még a járás nem megy. De mászni csak tud..
márc. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
52%

Az oke, hogy masszon a gyerek, de a kerdezo azt irta, hogy nem szereti a babakocsit. Ha menniuk kell valahova, maszva kozlekedjen a gyerek az utcan vagy ezt hogy gondoltatok? :D

Egyeb esetben persze en is arra szavazok, hogy nyugodtan masszon kertben, jatszoteren, de nem lehet kikerulni a hordozast, ha utalja a babakocsit sajnos.

márc. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
66%

Tipikus példája annak, hogy nem lehet minden úgy, ahogy egy 1,5 éves gyerek akarja. Szeret kézben lenni. Ok értem. De a fajdalom egy jelzés. A tested jelez, hogy nem jó neki a hordozás. Ha nem veszed figyelembe a jelzéseit, annak komoly következményei lesznek. Mondjuk egy műtét. Nyilván a gyereked nem akar napokig az anyukája nélkül lenni.

Kompromisszumot kell kötni. Kegyen ölben otthon, de csak ga ülsz egy fotelban. Közlekedésre neg marad a babakocsi. Nem szereti, de így tudod biztonsítani, hogy 1 év múlva tudsz utána futni a játszótéren

márc. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
4 napja szenvedek a vállammal/nyakammal. Szerintem én is a gyerek cipeléssel erőltettem túl. Én a lépcsőn viszem csak fel-le a hasonló súlyú gyerekem mert az elsőn lakunk és nincs lift, ő meg nem tud lépcsőzni, de az is borzasztó sok már.
márc. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
39%
Ezért kell odafigyelni a fizikumra szülés előtt is. 19 kg a fiam, tegnap egy utcán keresztül hoztam ölbe, mert hőemelkedése lett, sajnáltam. Nem fájt tőle semmim, pedig 52 kg vagyok.
márc. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Sosem volt tökéletes a fizikumom, de azért ne túlozzunk szerintem. Itt nem egyszeri egy utcán keresztüli cipelésről beszélünk. Tényleg örülök, hogy ha másnak nincs ettől baja, tényleg. Nekem sajnos van, de ez nem egyszeri alkalom miatt jött elő, hanem minden napos cipelésről és fogásról van szó. Napi szinten a levegőzés nálunk ilyen jó időben egy óra környékén van sétával. Ezen kívül hintáztatom is kint, akkor természetesen nincsen rajtam. Sajnos babakocsit nem viseli el. Földre, betonra pedig nem szívesen teszem le, mert egyrészt hideg és sokszor vizes, saras az udvar. Emellett meg mindent a szájába akar venni. Ezek miatt is kötöm magamra hordozóban. Szerintem jól van megkötve. Itthon a házban van többször a felkéreszkedés, amikor főzök pl. Ilyen esetekben van hogy felveszem többször és egy kézzel tudom csak tartani. Nagyon sokat mászik a házban, ezzel sincs gond.

Korábban azt gondoltam én is, hogy nem kell a kezét fogni. Viszont a gyógytornász is így kíséri ki elém a foglalkozás végén és azt mondta, hogy kell még neki ennyi biztonságérzet, hogy akár az egyik kezét fogom.

Köszi a válaszokat!

márc. 26. 13:23
 17/23 anonim ***** válasza:

Járással 18 hóig ráér,hogy hogy már kezelik?


Egyébként én más megoldást keresnék,mert a tested jelez kérdező. Sokan írják a hordozást,hogy ha jól van felkötve nem kéne fájjon. Hordozási tanácsadó kötötte rám elsőnek,mutatta meg hogy kell. Nekem már akkor is fájt elsőre, húzott mindenhol,derekam hátam fájt. Utána meg főleg. Utána itthon rendszeresen is,akkor visszamentem úgy hogy,hogy nézze meg jól van e felkötve és minden oké volt. Mi abbahagytuk. Azelőtt sose fájt a derekam hátam, azóta szokott mióta hordoztam, bár lehet más is van a háttérben. Anyának is véletlen derült ki a gerincsérv.

márc. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Most nézem mit írtam a járásról,sztornozom. Látszik nem aludtam éjszaka. :D 17# vagyok
márc. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
34%
Én beteg vagyok és nem tudtam felvenni csak ha nagyon muszáj, kibírta. Babakocsi meg muszáj volt ha ki akart menni. Ne hagyd magad szivatni, mert tönkremegy tőle a vallad, vagy más testrészed.
márc. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
6 éves, mozgássérült a kislányunk. Kényszerből cipelem, fáj tőle nyakam, vállam, hátam, derekam. Gyógytornára, manuálterápiára járok, ez segít valamennyire, de még sok a dolgunk a gyógytornásszal, hogy helyrejöjjek. Ne cipeld, csak amennyit muszáj. Lehet máshogy is összebújva lenni, de a világ felfedezése ebben a korban már a gyerek dolga önállóan. Engedd, hogy olyan módon tegye, ahogy képes rá (mászva, kapaszkodva). Kell neki a fejlődéshez, hogy érezze, hogy ő érhet el dolgokat stb.
márc. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!