Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire jellemző nálatok,...

Mennyire jellemző nálatok, hogy fájdalmaitok vannak a gyerkőc cipelése miatt? Izületi fájdalmakra milyen házi praktikákat lehetne használni?

Figyelt kérdés

Korábban nem volt ilyen problémám és a családban sem voltak izületi fájdalmak fiatal korban. Másfél éves lányom még nem jár, csak ha egyik kezével fogja a kezem, akkor pár métert. Járunk gyógytornára emiatt.

Sokat van kézben és hordozóval magamra kötve. Így levegőzünk is minden nap. 12-13 kg, úgyhogy nem könnyű már, emiatt sokszor fájnak az izületeim főleg a vállamban és a csuklómban. Megerőltetésnek gondolom, mivel sokat van kézben a gyerkőc. Szeretem, hogy kézben van és szereti ő is nagyon. Nem akarom ezt megszakítani, amíg mindketten de főleg ő igényli. Csak közben mégis fáj sokszor legtöbbször a vállam. Babakocsit sosem bírta, úgyhogy az sajnos nem megoldás.



márc. 26. 07:56
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Már lassan egy éve járunk gyógytornára. Az elején feszes volt az egyik válla és az egyik oldali csípője. Itthon is tornáztattam, elég hamar elmúlt szerencsére. Utána a kúszás és mászás miatt. Aztán most addig maradunk állítólag, amíg elindul rendesen.


Köszönöm a tanácsaitokat és tudom, hogy igazatok van. Próbálom minél jobban lecsökkenteni a cipelését.

márc. 26. 18:45
 22/23 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ízületi gyulladás (nem az ideg sugárzik le a karodba), akkor a hideg víz használ rá. Vagy hát vannak ezek a kenőcsök, mint Voltaren vagy Flector - ha szoptatsz, akkor kérdezd a gyógyszerészt, mit szabad. Hosszú távon pedig a terhelés mellőzése és gyógytorna.
márc. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Ne csináld ezt, maradandó problémát okozhatsz vele magadnak. Én gerincsérvet hoztam össze a kisebbik fiam cipelésével, mert naponta vittem haza a bölcsiből nyakiban (hosszú sztori, hogy miért így közlekedünk, volt oka, és nehéz lett volna máshogy megoldani, de most már belátom, hogy kellett volna).

Azóta már 8 éves, de az én gerincem még mindig tropa és már az is marad, pedig tornazom napi szinten, járok úszni heti kétszer, de kb csak azt érem el, hogy rosszabb talán nem lesz.

márc. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!