Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után szédülés, fejfájás...

Szülés után szédülés, fejfájás, zsibbadás? Pajzsmirigy alulműködés miatt ilyen tünetek?

Figyelt kérdés

5 hónapja szültem, az elmúlt 2 hétben egyre rosszabbul lettem szoptatás alatt. Eleinte hirtelen szédülés és ájulás érzést követte másnapi kábaság. Majd pár nap elteltével állandósult az érzés, tompa fejfájás, szédülés. Észrevettem, hogy akkor sokkal rosszabb mikor szoptatok. Azonnal kértem laborra időpontot, ahol kiderült a TSH: 9

Szülés előtt tökéletesek voltam az értékeim.

Másnak is voltak szülés után ilyen tünetei? Esetleg ilyen magas tsh érték? Mi volt a megoldás? Nagyon ijesztőek ezek a tünetek, kb megkeseríti a mindennapjaimat (néha nehézlégzés és zsibbadás is társul ezekhez) :( természetesen endokrinológussal is konzultáltam, további vizsgálatokra megyek. Köszönöm ha megosztod a tapasztalataidat.



márc. 30. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a pajzsmirigy alulműködés nem okozott ilyen problémákat, de nem jelenti azt, hogy másnál ne lett volna ettől ilyen. Szerintem ne ebben keresd a megoldást, mert valami más lehet a probléma. Nem lehet, hogy kimerűlt vagy esetleg?

Mondjuk nálam a szédülés és ájulásérzet az alacsony vérnyomásom miatt van. Olyankor megmérem amikor jön ez az érzet és 90/50 körül mozog. Érdemes erre is gondolnod a pajzsmirigyedet meg kezeltetni endokrinológussal, mert az magas.

márc. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szülés után közvetlenül volt ilyen, alacsony volt a hemoglobinom (vérszegénység). Neked csak a tsh-val van gond?
márc. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok orvos, de ha tippelnem kéne, nem a pajzsmirigytől van. Volt ilyen magas (sőt, magasabb) TSH-m, de ilyen tüneteim nem voltak.
márc. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hemoglobin szintem rendben van, igazából koleszterinem magasabb picivel. Szoptatás alatt rosszabb volt a helyzet, 2 napja abbahagytam, így javult valamilyen szinten, nincsenek állandó rosszulléteim, de vissza visszatér. Egyik nap mikor etettem a kislányom akkor lettem nagyon rosszul, így próbaképp megpróbáltam, hogy elhagyom, mivel már szenvedés volt mindkettőnknek.
márc. 30. 21:19
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem simán okozhat ilyet pajzsmirigy. Nekem is magas a TSH-ám, és vannak ilyen tüneteim. Sőt, hideg kéz-láb stb.
ápr. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Azóta voltam vérvételen, tsh: 9.3 anti tpo: >1000. Hashimoto😔 jövőhéten megyek uh-ra. 3 napja szedem a letroxot, viszont azóta már a szédülés csillapodott, is hidegek a végtajaim, illetve már a torkomban is szorítóérzés van, gondolom a gyulladás miatt😩 plusz halántéknál nyom a fejem… remélem a gyógyszer beállítja hamar.😞
ápr. 12. 20:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Figyeld a tüneteidet amik a gyógyszer után jönnek elő. Nem mindig jó a letrox. Nekem másfajtát kell szednem, mert ettől izomfájdalmaim voltak. Ez csak tanács
ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!❤️

Neked milyen tüneteid voltak egyébként alapból, és miket hozott ki oluszban a letrox?

ápr. 12. 21:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon fáradékony lettem és folyamatosan fájtak az izmaim. Nappal még nem is volt zavaró, de reggel állandóan úgy keltem fel mint aki éjszaka kilómétereket sétált. Ezt a gyógyszer okozta, ekkor kellett váltanom.


Gyógyszer szedése előtti tünetem az volt, hogy állandóan elvetéltem. 2,5 év után maradt meg a baba(ekkor 10 hónapja szedtem már a gyógyszert)

ápr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ezen kellett átmenned :( nekem is volt 1 vetélésem, azután rögtön covidos is lettem, teljesen felborult minden. Viszont mire teljes kivizsgálásra mentem volna, 5 hetes terhes voltam, így most szülés után buknak ki a dolgok😩
ápr. 12. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!