Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után Clexane injekciót...

Szülés után Clexane injekciót otthon kell kapnom. Férjem irtózik a tűtől. Be tudom adatni valakivel? Többi lent.

Figyelt kérdés
Azt mondták, a szules miatt ne hasba szúrjuk, hanem vállba. Én azt nem érem el magamnak, férjem meg rá se bír nézni a tűre. Ti hogy oldanátok meg? Kórházba emiatt nem járnék vissza, messze van.

márc. 31. 07:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%
Nekem 28. héttől szúrni kellett végig. Én a vállamba adtam, simán elértem. Próbáltam combba, de nagyon fájt oda. Próbáld meg te is combba, de kétlem, hogy ne érnéd el a vállad. Esetleg család, szomszéd, barátok, valaki?
márc. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a kórházban a fenekembe kaptam… nyilván az annyira nem opció, ha magadnak kell, de magamnak pl az oldalamnál találtam megfelelő helyet, nem fájt különösebben. Az első előtt egyébként én is gondolkoztam, hogy megkérek egy orvos ismerőst, hogy adja be, de végül megoldottam.
márc. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
37%
Nem mindenki meri beadni magának, szóval nem kell leszolni, ha valaki irtózik a gondolattól. Nekem ha nem lett volna más választásom, csak az, hogy magamat szúrjam, nem kaptam volna meg 🤣 szerencsére nekem a férjem beadta :D
márc. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy hová adod be, ez egy bőr alá adandó injekció, ahová magadnak eléred, oda add be.

A szülés nem indokolja, hogy ne a hasadba add, de ha nem akarod, szúrd az oldaladba. Csinálsz egy kis hurkát és egyenesen beleszúrod.

márc. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Sokan írtátok, hogy lehet combba, (vagy oldalba), akkor megpróbálom. Én be merem adni magamnak. A vállba nem biztos, hogy elérem, ezért örülök, hogy más opciók is vannak. A hasznos válaszokat köszönöm!
márc. 31. 13:43
 16/21 anonim ***** válasza:
62%

Rajtad kívül senki nem kell ehhez.

Császárom után szúrtam magam 10 napig. A kórházban egy kedves nővérke azt mondta, hogy ő tapasztalatból tudja ajánlani, hogy csípőtájékon összeszorítod a kis párnácskádat és abba szúrd bele és meg sem fogod érezni szinte. Tényleg így volt. Celaxane amúgy is pici tűvel van, még légteleniteni sem kell csak beszúrni.

márc. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
81%
Az első hármat nem mertem beadni magamnak, beadta a férjem. A többi már simán ment magamnak is, tök kicsi tűje van, nem nagy cucc. Nekem hasba fájt, meg ahogy kerekedett, már lelkileg sem esett jól. Az oldal hájamba kiváló helyet találtam mindig. :D Azt össze tudom csípni és mehet is, egyik nap az egyikbe, másik nap a másikba. Ha neked jobb, mehet combba és fenékbe is, kísérletezz. :)
márc. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják beadni a kórházban minden nap, a háziorvosnál sem valószínű, de ha mégis, egy újszülött mellől (meg egyébként is) nem is akarsz mindennap bejárkálni egy 10 másodperces dologért.


Ez egy ún. szubkitán injekció, kb. 1 cm-es a tű, nem az izomba/húsba adod hanem a zsírszövetbe. Youtube-on nagyon sok oktató videó van fenn, nézz meg néhányat.


Én Leidenes és lombikos vagyok, lombik előtt a hormonokat, terhességem alatt pedig végig Clexanet kellett szúrnom + majd 6 hét szülés után. Nem tudok róla, hogy nem adható hasba szülés után, bár én még csak a 8. hónapban vagyok, konkrétan ez a kérdés nem merült fel.


De már most sem hasba adom jó ideje, mivel nincs a hasamon zsírréteg, amibe bele tudnám szúrni. :D


Ha nem lehet hasba szülés után, akkor comb (fent, ahol husis)/combod-oldalad talákozásánál fenékmagasságban/"szerelemfogantyú" oldalt a hasadnál. A lényeg, hogy egy kb. 1 cm vastag zsírréteget össze tudj fogni az egyik kezeddel, oda kell szúrni.


Én tűfóbiás vagyok konkrétan, férjem mondta, ő beszúrja, de attól még jobban paráztam, hogy ő okozzon fájdalmat, szóval erőt vettem magamon. Az első előtt 15 percet ültem a tűvel a kezemben, ömlött rólam a verejték, majdnem rosszul voltam. Aztán másnap már csak 10 percet, aztán egyre könnyebben ment a dolog, egyszerűen megunja az ember, hogy elbaxon erre mindennap negyedórát az életéből, törlöm, szúrom, benyomom és kész.


Unokatesóm 35 éves, 8 éves kora óta cukorbeteg, napi többször szúrja magát... sok mindent megtesz az ember, ha muszáj. :)

márc. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
szubkután
márc. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
74%

13# Nem gáz,ha valaki nem meri vagy nehezen adja be. De sajnos van helyzet,hogy ezen túl kell lendülnöd. Te inzulinos cukorbetegként inkább meghalnál,de nem be adod? Érdekes. Miközben már egy 6 éves is beadja magának,ő is fél,de megtanulja.

Kérdező,én is combba adtam magamnak szülés után.

márc. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!