Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a szüleimnek,...

Hogy mondjam meg a szüleimnek, hogy ne puszilgassák a babám, úgy, hogy ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos babáról van szó, már kértem, hogy a kezét ne puszilgassák, de valamikor azt is elfelejtik, az arcát meg állandóan puszilgassák, az orrukat meg a gyerek orrához dörgölik. Nem akarok megbántani senkit, de szerintem ez nem higiénikus.
ápr. 1. 21:51
1 2
 11/18 Derjaderja ***** válasza:
52%

10. Puszi és puszi között is van különbség. Igazad van, hogy van az a puszi, ami undorító.

De ha ez csak olyan kedves puszi, és a baba jól fogadja, akkor nem biztos, hogy van joga szólni a szülőnek, végül is a gyerek meg a nagyszülő kapcsolata. Nem biztos hogy ott mindent elő tudunk írni, két másik emberről van szó (de nekem is van ilyen ingerenciám néha, szóval nem ellened irányuló kritikaként írom).

ápr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
41%
ne hisztizz már kérdező, téged is megpuszilgattak ugyanezen emberek babaként, nem hiszem hogy nagyon megártott neked. (bár kicsit drámai és hisztis vagy, de fogjuk a hormonokra, talán még kinövöd)
ápr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el ezt, én is azt mondom. Ha a nagyszülők egészségesek, akkor ez csak túlféltés, amit a baba kora már nem indokol, és ahogy már előttem is írták, hamarosan sokkal kevésbé higiénikus dolgokkal fog találkozni a kicsi, mint egy nagyszülői puszi. Inkább örülj neki, hogy ennyire szeretik, és hogy valószínűleg jó lesz a kapcsolata velük a picinek, ami nagy áldás (én hatalmas nagyszülőrajongó voltam, sajnos már régen elmentek).
ápr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

12 nyugodj meg. Kérdést tettem fel normális hangnemben, szerintem erre való ez az oldal. Nem arra, hogy te a feszültséget itt vezesd le. Görgess tovább.

A többieknek köszönöm, hasznos válaszok voltak. :)

ápr. 2. 12:57
 15/18 anonim ***** válasza:
33%
En nem engedtem senkinek. Konkretan rosszul voltam tole. Megy a fosos hanyos Rota, Rsv még van ,influenza covid lement,de akkor is. Tudod mennyi baci van az emberek torkaban tunetmentesen? Streptococcus es tarsai. Majd lehet kesobb is olelgetni, kisbabat nem ertem mit kell nyalni falni.
ápr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
15-ös, nem egy újszülöttről van szó, könyörgöm, nem lehet a gyerekeket hermetikusan elzárni. Ha az egészséges családtagjaitól is félted, akkor mégis mihez kezdesz vele, ha mászik-totyog majd? Arról nem is beszélve, hogy az immunrendszerüknek is fejlődnie kell. Senki nem arról beszélt, hogy a beteg családtag puszilgatja.
ápr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
50%
16os, hetente nezem a jelentest a sulyos leguti ferfozesekrol (eü ben dolgozom) es most is van par honapos baba intenziven nalunk,lelegeztetve rsv miatt..ahogy minden heten eddig. Igen,nem csak.ujszulott. A nagy szulok megbizhatatlanok. Papa krakog kicsit,aztan jon ugyanugy, vagy letagadjak siman, hideg vizet ittam,klima megfujt, jegkremtol stb. Nem beszelve a tunetmentes hordozokrol. Otthon tiszta lakasban ,kuszni maszni nem ugyanaz mint virusfertozest kapni valaki torkabol vagy kezéről.
ápr. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Itt nem arr van szó, hogy a vàlaszolòk szerint mit kène engedni. A kèrdező nem szeretné, hogy puszilgassàk a gyereket. Ezt ő döntheti el, ès nem màs.

Asszertìvan, vilàgosan mondd el nekik, de esetleg ajànlj valami alternatìvàt, ahogy törődni tudnak vele. Pl. ekkora gyereknek màr lehet mondòkàzni, mutogatòs, èrintős mondòkak a legjobbak. Akkor babusgatjàk is ès nem is nyàlazzàk össze.

ápr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!