Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ebben a helyzetbe?

Mit tegyek, ebben a helyzetbe?

Figyelt kérdés

10éven át probálkoztunk az ex párommal, hogy lehessen a fiamnak kistestvére. Pcosem van. Viszont mikor szétmentünk lefogytam az idegbe 35kgot. Elkezdtem szedni a fogamzásgátlót nem volt semmi probléma, most viszon volt egy futó kalandom, (tudom undoritó vagyok) de egy 3gyerekes apukával...

3napja viszont pozítivat teszteltem, azóta csak bögök, nagyon szivesen megtartanám, felnevelném én egyedül is..de nagyon nagy anyagi problémám van, ami miatt nem tudom vállalni. Viszont el se tudom képzelni, hogy elvetessem, ott tartok inkább együtt menjünk..mit csináljak? Kérlek ne savazatok, így is borasztó. Tudom van örökbe adás is...de bele se tudok gondolni. Anyagilag nem tudom addigra magam helyre hozni, hogy feltudjam nevelni. Teljesen tanácstalan vagyok.



ápr. 7. 19:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Megválaszóltad saját magadnak a kérdést. Nemtudnád eltartani. Gondolom úgy sem, hogy apuka nagy hiszti árán fizetne valamennyi gyerektartást. Nyomorogva nem élhetsz a már meglévő gyerekkel, rá is gondolnod kell.
ápr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
44%

Gratulálok, karma. Tönkretetted 3 gyerek életét így megkaptad a jutalmad.


Valóban jó ötlet kinyírni magad, tedd tönkre még a saját gyerekedet is, igazán jó megoldás.

Márpedig két út van, abortusz vagy örökbe adás. És az mekkora a hülyeség, ne a fiadnak csinálj kistestvért hanem magadnak második gyereket.


Én abortusz ellenes vagyok, de ebben az esetben az lenne a legkisebb rossz.

ápr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%

Abortuszra mesz vagy megszulod es orokbeadod.

Mas megoldas nincs sajnos, tudom, hogy nehez, de penz nelkul gyereket nevelni nem lehet, ezt te is tudod. Vagy tudnod kene.


Gondolj a mar meglevo gyerekedre! Szuksege van az anyjara es egy biztos hatterre.

ápr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
"Fiamnak kistestvér" nagyon szerettem volna még egy gyermeket..
ápr. 7. 19:26
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

"ott tartok inkább együtt menjünk.."


Hova? Ha öngyilkosság a terv, nagyon okos gondolat. Végül is a mar meglevo tizenéves gyereked meg lesz anya nelkul, inkabb az embrioval kell halni, ugye

ápr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
És a meglévő gyerekedre nem gondolsz? Mekkora trauma lenne az neki, ha öngyilkos lennél? Dolgozol? Mennyi a fizetésed? Van házad/lakásod vagy albérlet? Hitel van?
ápr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%

Mint már írták, az inkább együtt menjünk, nem opció, mivel van már egy gyereked, ha elfelejtett volna🙄

De most akkor a meglévő gyereked nem te neveled? Mert azt nem nagyon tudom elképzelni, hogy megfelelő módon nevelsz egy gyereket, de kettővel már éhen halnátok.

Mielőtt itt jönnének a lázadások, nem gondolom, hogy ideális helyzet, de azt, hogy konkrétan nem tudna eltartani valaki születendő gyereket, azt csak olyan helyzetben tudom elképzelni, ha maga is eltartott. Vagyis a szülés után megszűnne a saját lakhatása és eltartottsága és értelemszerűen ezáltal a gyereknek se lenne. De ha a kérdező maga nevel egy gyereket, akkor 2 embert már egyébként is el tud tartani.

ápr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Egyedül nevelem, mondhatjuk napról napra élünk, állandóan sakkozok a csekkekel, dolgozom, 240ezer forintot keresek. Abbol 80 ezer csak a hitel tartozásom, +40 ezer havonta provident. Albérletet viszont nem kell fizetnem. Vannak magántartozásaim. A fiamnak is nehéz így, ezért ez a kilátástalanság.
ápr. 7. 20:12
 9/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem opció de ez már akkora teher, hogy nem tudom feldolgozni, így is depresszióval küzdök, és a pénztelenséggel..
ápr. 7. 20:13
 10/21 anonim ***** válasza:
97%
Még időben kezdd el intézni az abortuszt. Ilyen anyagi helyzetben nem lenne túl egészséges a terhesség sem.
ápr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!