Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig érdemes használni a...

Meddig érdemes használni a babakocsit? Másnak is nehéz volt a leszokás róla?

Figyelt kérdés

Hamarosan 2 éves kisfiam jelenleg is imádja a babakocsit. Mindig gyalog indulunk el, de már sokszor az utca végén jelzi hogy be akar szállni és csak a játszótéren szeret kiszállni. Ott szaladgál, egész nap jön megy amúgy, szóval nem hiszem hogy elfárad, azért kéredzkedik bele.

Nagyon szeret nézelődni, van hogy 2 órát is sétálunk és ő csak nézelődik benne.


Szerintetek ennyi idősen lassan már el kellene kezdeni leszoktatni róla? Van akinek ez nehéz volt? Ti meddig használtátok a kocsit?



ápr. 8. 13:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Két éves a fiam és még használjuk.

A nagyot hordjuk iskolába és így könnyebb rohanni reggel.

Meg tervezem használni egy darabig.

Lányom három éves volt ahogy oviba került, onnantól nem használtuk neki.

ápr. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Én valahogy 2 éves kora után nem sokkal raktam el, mert nem ült bele többet, inkább motorral jött. De ha sietnék, én mai napig inkább tolnám, mert amúgy rohadt lassan haladunk, ha minden követ, bogarat leállunk megnézni. (2,5 éves) Ha neked komfortos, told nyugodtan.
ápr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
16%
BABA kocsi. Azoknak a babáknak való, akik nem tudnak járni. Egy aktív, kíváncsi gyerek tapasztalni akar, nem bameszkodni mozdulatlanul. Úgy raszoktatod, hogy nem fogod érteni miért nem sétál 4 évesen se 10 percig. Nem kell lusta gyereket nevelni..
ápr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
19%
Ha sietni kell, hamarabb kell elindulni nem a gyereket bekurni a babakocsiba..
ápr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Derjaderja ***** válasza:
90%
Az én gyerekeim nem viselték el, miután totyogtak. Még a lányom csakcsak, de a fiam semennyire.
ápr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Derjaderja ***** válasza:
91%

Amúgy szerintem klassz dolog tipegőknek is, főleg ha a 3 éves már előre kismotorozik, az 1 meg fűszálat analizálna nullapergyökkettővel.


Plusz az embernek néha olyan messze is dolga van, ahová sose jut el a gyerekkel gyalog.

ápr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk is lassan 2 lesz. Mióta ő jár annyira nem szereti már, én titkon alig vártam. :D Ritkán használjuk. Rengeteget sétálunk, motorozik is, jön kis ügyesen, hozzászokott már. Főleg, hogy volt egy időszak, hogy felvenni nem tudtam, babakocsit nem akarta, úgyhogy muszáj volt jönnie. Ekkor tanulta meg a lépcsőzést is. Ha időre megyünk valahova hamarabb elindulunk, belekalkulálom előre. De egyébként ha vittem kocsit, ő is volt, hogy belekérte magát nyilván. Nem vittünk, szépen jött.
ápr. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
15%
6# Ez igaz, de ez igaz egy 5-6 évesre is, de azért jó eséllyel bízva benne nem teszi az ember be az 5 évest már babakocsiba. :D Bár ki tudja. Ami ennyire messze van, oda én se megyek gyalog felnőttként, ha nincs rá idő.
ápr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
73%
1 évesen már egyikkel sem használtam. Ahogy megtanultak menni, nem voltak el benne.
ápr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
82%

"BABA kocsi. Azoknak a babáknak való, akik nem tudnak járni."

Már ott megdől, hogy egy babának nem kell tudni járni.

18 hónapos kor az önálló elindulás határa, és akkor már fél éve nem baba.

És miután elindul, odébb van, hogy távok megtételére is képes legyen.

Ez igaz akkor is, ha folyamatosan gyakorol.

ápr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!